„Svarbu pasitikrinti savo burną kartą per mėnesį, – sakė Anna Middleton, odontologė ir burnos higienistė bei odontologijos klinikos „London Hygienist“ įkūrėja. – Ypač jei rūkote ir vartojate alkoholį.“
Tai yra du pagrindiniai burnos vėžio atsiradimo veiksniai.
„Tiesą sakant, per didelis alkoholio kiekis riziką susirgti burnos vėžiu padidina net keturis kartus“, – pridūrė A. Middleton.
Ji pabrėžė, kad geriantiems ir rūkantiems tikimybė susirgti burnos vėžiu yra 30 kartų didesnė.
Kiti burnos vėžio veiksniai yra netinkama mityba, saulės spinduliai ir žmogaus papilomos virusas (ŽPV), kuris gali būti perduotas per nesaugų oralinį seksą, rašo express.co.uk.
Anot A. Middleton, ŽPV infekcija, kaip pagrindinis rizikos veiksnys, per ateinantį dešimtmetį gali aplenkti tabaką ir alkoholį.
Gumbas ar patinimas
Ji atkreipė dėmesį į burnos vėžio simptomus, tokius kaip gumbas ar patinimas bet kurioje burnos, žandikaulio ar kaklo vietoje.
Kitas galimas ligos požymis yra rijimo, kramtymo, bei žandikaulio ar liežuvio judėjimo pasunkėjimas.
„Taip pat stebėkite, ar bet kurioje burnos vietoje nėra opų arba raudonų ar baltų dėmių, kurios neužgyja per tris savaites.“
„Gali tirpti liežuvis ar bet kuri kita burnos sritis arba atrodyti tarsi kažkas įstrigo gerklėje“, – sakė gydytoja.
Anot A. Middleton, nepaaiškinamas dantų praradimas taip pat gali būti burnos vėžio požymis. Gydytoja primygtinai rekomendavo, jog viską, kas trunka ilgiau nei tris savaites, turėtų tirti odontologas.
|