• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sodininkai rudenį turi deramai pasirūpinti hortenzijomis, nes atlikdami vieną priežiūros darbą gali labai pakenkti augalui ir ateinančiais metais nesulaukti žiedų.

Sodininkai rudenį turi deramai pasirūpinti hortenzijomis, nes atlikdami vieną priežiūros darbą gali labai pakenkti augalui ir ateinančiais metais nesulaukti žiedų.

REKLAMA

Nors atrodytų, kad dabar, atėjus rudeniui, sodininkai turi mažiau darbo, tačiau nuo to, kaip dabar jie prižiūrės hortenzijas, priklausys, ar jos bus sveikos kitais metais ir ar apskritai žydės.

Lyg ir savaime suprantama, jog prieš žiemą hortenzijų krūmus reikia genėti, kad jie taupytų energiją, tačiau iš tikrųjų dėl to augalas tampa jautresnis šalčiui ir labiau pažeidžiamas, rašo express.co.uk.

Sodininkystės ekspertė Christine Covino perspėjo, kad dabar genėdami hortenzijas pažeisite jų žydėjimo ciklą ir kitais metais augalas bus silpnas, be žiedų.

„Jei stipriai genėsite hortenziją, rizikuojate pašalinti kitų metų žiedus, nes daugelis hortenzijų pumpurus, kurie pražys kitąmet, užmezga ant senų ūglių, – aiškino ji. – Kai kuriais atvejais reikia stipriai genėti, bet tai paprastai daroma pavasarį, todėl prieš darant ką nors drastiško rekomenduoju pasitarti su specialistu.“

REKLAMA
REKLAMA

Ar hortenzijas reikia genėti rudenį?

Kodėl hortenzijų nereikėtų genėti rudenį? C. Covino atskleidė, kad dviejų pagrindinių rūšių hortenzijas paprastai reikia genėti skirtingu metų laiku, kad būtų pasiekta geriausių rezultatų.

REKLAMA

Pavyzdžiui, didžialapės hortenzijos žiedus krauna ant antramečių ūglių, todėl jei juos nukirpsime rudenį, kitąmet žiedų nesulauksite. Šluotelinės hortenzijos pumpurus krauna ant pirmamečių ūglių, tačiau jei jas genėsite dabar, didesnė tikimybė, kad žiemą augalas nukentės. 

Šviežiai nugenėti hortenzijų stiebai yra labiau pažeidžiami šalčio, ligų ir net kenkėjų, todėl tikėtina, kad augalas žiemą išgyvens sunkiai, todėl geriausia hortenzijas genėti pavasarį.

REKLAMA
REKLAMA

„Pradedantiesiems sodininkams patarčiau hortenzijų rudenį negenėti, – sako ji. – Rudenį savo hortenzijoms aš tik nukerpu nužydėjusius žiedus. Tai viskas – daugiau joms nieko nedarau.“

Pasak C. Covino, dideli sudžiūvę hortenzijų žiedai nuo lietaus ar sniego tampa labai sunkūs ir nuo jų svorio gali lūžti šakos, todėl patariama juos pašalinti. Tereikia nukirpti sudžiūvusius žiedus, tai padės augalui daugiau energijos nukreipti į šaknų stiprinimą.

Daug jau metų nukerpu kuo trumpiau. Gal tik 5 cm nuo žemės palieku. Kiekvieną pavasarį atauga nauji stiebai ir visada pilna žiedų.

Ne apie tokias hortenzijas čia šneka. Senobinės lietuviškos kerpamos iki žemės kaip bijūnai, o šluotelinės gali būti auginamos ir kaip medis. Didžialapes apskritai rekomenduojama pridengti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų