Demencija yra destruktyvus simptomų rinkinys, susijęs su pažinimo nuosmukiu. Nepaisant to, ką daugelis galvoja, smegenų būklė nėra tiesioginis senėjimo rezultatas.
Laimei, tai reiškia, kad yra būdų, kaip sumažinti riziką. Žurnale „The Journal of Physiology“ paskelbtas naujas tyrimas rodo, kad šešios minutės tam tikros veiklos per dieną gali padėti riziką sumažinti.
Be jokios abejonės, pradedant dieta ir baigiant mankšta, sveika gyvensena gali būti gana veiksminga siekiant išvengti įvairių sveikatos problemų. Naujausiais tyrimais įrodyta, kad mankšta sumažina Alzheimerio ligos riziką.
Jums nereikės valandų valandas prakaituoti sporto salėje, pakaks šešių minučių per dieną, rašo express.co.uk. Trumpi fizinės veiklos epizodai, sukeliantys prakaitavimą, gali padidinti baltymų, būtinų smegenų formavimuisi, mokymuisi ir atminčiai, kiekį.
Įtempta veikla
Tačiau jūsų pasirinktas mankštinimosi būdas taip pat vaidina svarbų vaidmenį, o tyrimo komanda paaiškina, kad tai turi būti įtempta veikla. Nors įtempti pratimai tikrai privers išlieti prakaitą, tačiau yra daugybė kitų užsiėmimų, kuriuos galite rinktis.
Kai kurie įtemptų pratimų pavyzdžiai yra bėgiojimas, bėgimas, aerobiniai šokiai, šokinėjimas su virve, tenisas ir važiavimas dviračiu. Tyrimas parodė, kad molekulė, žinoma kaip BDNF (iš smegenų gautas neurotrofinis faktorius), padidėjo iki penkių kartų po sunkaus važiavimo dviračiu.
Pagrindinis tyrimo autorius Travisas Gibbon sakė: „BDNF parodė didelį potencialą gyvūnų modeliuose. Tačiau farmacinės intervencijos iki šiol nesugebėjo saugiai panaudoti apsauginės BDNF galios žmonėms.
Matome, kad reikia ištirti nefarmakologinius metodus, padėsiančius išsaugoti smegenų pajėgumą, kurį žmonės gali panaudoti natūraliai padidinti BDNF, kad padėtų sveikam senėjimui“.
Atrodo, kad pagrindinė cheminė medžiaga skatina neuroplastiškumą – gebėjimą sukurti naujus ryšius ir kanalus – ir smegenų ląstelių išlikimą.
Tirdami peles, mokslininkai atskleidė, kad BDNF skatina formuoti ir saugoti prisiminimus, gerina mokymąsi ir apskritai gerina pažinimo veiklą.
Išvados paskatino didelį susidomėjimą baltymu tarp senėjimo ekspertų, kurie tikisi sėkmingai panaudoti jo galias.