Sveika gyvensena
Naujienos besidomintiems sveika gyvensena ir norintiems gyventi sveikiau: kasdieniniai patarimai, gydytojų ir specialistų interviu bei atviros žmonių patirtys.
Gazuotas mineralinis ar vanduo iš čiaupo? Atsakė, ką gerti sveikiau
Visuomenėje dažnai kyla diskusijų apie tai, kokį vandenį gerti sveikiau – iš čiaupo ar gazuotą. Vieni mano, kad gazuotas vanduo kenksmingas sveikatai ir sveikiau gerti vandenį iš čiaupo, o kiti teigia, kad gazuotas vanduo padeda virškinimui.
Panašias diskusijas visuomenėje pastebi ir dietologijos paslaugas teikiančios klinikos „Dietos sistema“ įkūrėja, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė, kuri pasidalijo, kokių privalumų ir trūkumų turi gazuotas vanduo.
122 metų sulaukusi moteris atskleidė savo ilgaamžiškumo paslaptį
Seniausiu kada nors gyvenusiu žmogumi laikoma Jeanne Calment iš Prancūzijos, kuri nuo 1875 m. iki 1997 m. gyveno neįtikėtinai ilgai – 122 metus ir 164 dienas. Kaip skelbia Gineso rekordų knyga, ji paskutiniuosius savo gyvenimo metus praleido Arlyje esančiuose slaugos namuose.
Jos gyvenimas apėmė du pasaulinius karus, ispaniškąjį gripą ir net Eifelio bokšto statybas. Ji teigė, kad su Vincentu Van Gogu susipažino 1888 m., kai jis jos tėvo parduotuvėje nusipirko pieštukų.
Ragina atsisakyti 2 produktų: atrodysite jaunatviškiau
Mokslininkai įspėja, kad dviejų populiarių maisto produktų vartojimas gali pagreitinti senėjimo procesą net ir jauniems žmonėms. Tad jei norite atrodyti jaunatviškiau, specialistai pataria atsisakyti šių produktų.
Atlikus naują tyrimą, kuriame dalyvavo daugiau kaip 800 žmonių, nustatytas ryšys tarp mitybos kokybės ir biologinio senėjimo.
Atlikėja kasdien valgė špinatus: to, kas nutiko vėliau, ji nelinkėtų niekam
Legendinė dainininkė Cyndi Lauper papasakojo apie savo kančias, su kuriomis susidūrė po dietų laikymosi periodo, kai kasdien valgė špinatus.
Dainininkė Cyndi Lauper atskleidė, kad dėl „supermaisto“ dietos susidūrė su sveikatos problemomis, rašoma express.co.uk.
Krapštote bambą? Turi jums liūdnų žinių
Ausų siera, snargliai, kojų grybelis – kartais kūnas gali būti gana bjaurus. Nepamirškime į sąrašą įtraukti ir „bambos nešvarumus“. Ir kai ką nors pamatome bamboje, pirminė reakcija tai iškrapštyti. Vis tik krapštantiems bambą specialistai turi liūdnų žinių.
Bamboje gali būti daug ko, pavyzdžiui – pūkų, kurie, pasak 2018 m. rugsėjo mėn.
Ant batono atsirado pelėsis? Atskleidė, ar jį galima valgyti
Ar galima valgyti maistą, nuo kurio pašalintas pelėsis? Ar kepant ir verdant pelėsio toksinai tikrai sunaikinami? Kada pelėsis – delikatesas, o kada – grėsmė sveikatai? Mitybos specialistė pabrėžia, kad būtina tai žinoti, kadangi su pelėsiu juokauti nevalia.
Pelėsis – nemaloni staigmena, su kuria esame susidūrę kone kiekvienas. Atidarai duonos maišelį, o ten – žalsvi taškeliai. Arba atsuki uogienės stiklainį ir pastebi, kad viršuje išsikerojęs pūkuotas sluoksnis.
Šį gėrimą Vaida Kurpienė vadina cholesterolio bomba: įspėja visus
Puodelis kavos ryte ir dar keli dienos metu – daugeliui neatsiejama gyvenimo dalis. Tačiau ar žinote, kad tam tikra kava gali padidinti cholesterolio kiekį?
Dietistė Vaida Kurpienė pataria, kokią kavą verta rinktis, kiek jos išgerti, kokių priedų vengti, kad lengviau palaikytumėte tinkamą cholesterolio lygį, rašoma pranešime spaudai.
Pasakė, kokio amžiaus vertėtų atsisakyti alkoholio visai
Kuo vyresni tampame, tuo didesnį ilgalaikį poveikį mūsų sveikatai daro alkoholis. Ekspertas teigia, kad jei norite išvengti ar bent kiek įmanoma sumažinti demencijos riziką, sulaukus tam tikro amžiaus būtina atsisakyti alkoholio visai, o iki tol jo vartoti kuo mažiau.
Yra mokslu paremtų įrodymų, kad didelis alkoholio vartojimas didina demencijos išsivystymo riziką.
Tęsiasi stipri magnetinė audra: pasakė, kada baigsis
Tęsiasi magnetinė audra, prognozuojama, kad ir šiandien magnetinio lauko aktyvumas bus padidėjęs, todėl rekomenduojama labiau pasirūpinti savo sveikata ir savijauta.
Vis tik džiugios žinios varginamiems magnetinių audrų poveikio – jau savaitgalį aktyvumas sumažės ir neturėtų kelti nepatogumų.
Tęsiasi magnetinė audra
Remiantis meteoagent.com duomenimis, šiandien magnetinio lauko aktyvumas pasieks penkis balus. Tai laikoma riba, kai poveikį gali pajusti jautresni asmenys.
Šiuos produktus vadina tikru priešnuodžiu vėžiui: daugelis to nežino
Ar galima apsisaugoti nuo vėžio pasirinkus tinkamus maisto produktus? Nors nė vienas produktas nesuteikia absoliučios apsaugos, subalansuota mityba gali sumažinti riziką susirgti onkologinėmis ligomis. Kokie maisto produktai laikomi naudingais ir kodėl verta juos įtraukti į kasdienį racioną?
Nors vėžio atsiradimą lemia daugybė veiksnių, įskaitant genetiką ir gyvenimo būdą, mityba atlieka itin svarbų vaidmenį.
Šiems lietuviams slauga namuose priklauso nemokamai: žino ne visi
Nuo 2025 metų sausio 1 dienos pasikeitė Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamos ambulatorinės slaugos namuose teikimo ir apmokėjimo tvarka.
Tikimasi, kad pokyčiai leis pacientams gauti kokybiškesnes slaugos paslaugas jų gyvenamojoje vietoje bei užkirs kelią anksčiau pastebėtam piktnaudžiavimui, rašoma Valstybinės ligonių kasos (VLK) pranešime spaudai.
Šie produktai – tikras nuodas širdžiai: ragina valgyti vis rečiau
Širdis – gyvybiškai vienas svarbiausių organų žmogaus organizme, tad kokybiška jos veikla žmogui yra labai svarbi. Vis tik, kadangi širdies ir kraujagyslių ligos šalyje pirmauja, pravartu prisiminti, kaip galima padėti pagerinti savo širdies veiklą.
Šia tema naujienų portalo tv3.lt skaitytojams sutiko papasakoti vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Julija Aganauskaitė-Žukaitė.
Prabilo apie „veipinimo liežuvį“: įspėja visus
Vis labiau populiarėjant garinimui, dar vadinamam „veipinimui“, ekspertai vis garsiau pradeda kalbėti apie jų keliamas grėsmes – daugelis apie tai nė nesusimąsto ir neįtaria, kas gali laukti.
Nors kai kurie mano, kad „veipinimas“ yra geresnė alternatyva rūkymui, nes elektroninėse cigaretės nėra tokių pat toksinų kaip cigaretėse, tai taip pat nėra saugu.
Vitamino D trūkumą išduoda vos 3 ženklai: neignoruokite jų
Ko gero, nėra žmogaus, kuris vienu ar kitu gyvenimo laikotarpiu nebūtų susidūręs su vitamino D trūkumu. Tačiau kur kas sudėtingesnė mįslė – kodėl, net ir vartojant vitaminą D papildomai, rodikliai gali negerėti? Vaistininkė atskleidžia, kad vitamino įsisavinimą gali lemti ne tik jo kiekis, bet ir pasirinkta forma.
Vitamino D papildai gali būti įvairių formų – lašiukų, kapsulių, purškiklių, kramtomų tablečių, o kiekviena iš jų turi savo privalumų, rašoma pranešime spaudai.
Įspėja jokiu būdu nedėti 1 daikto į mikrobangų krosnelę: baigsis liūdnai
Plastikas tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi, nors plačiai naudoti jį pradėjome tik nuo 1970 metų. Dėl universalumo ir nedidelių kaštų ši medžiaga sparčiai išpopuliarėjo pramonės, gamybos bei prekybos sektoriuose.
Tačiau moksliniai tyrimai atskleidžia nerimą keliančius faktus – plastiko mikrodalelės patenka į maistą, vandenį ir pamažu kaupiasi žmogaus organizme, o gaminiuose esančios cheminės medžiagos kelia rimtą pavojų sveikatai, rašoma pranešime spaudai.
Magnetinė audra užsitęs ilgiau: pasakė, kiek truks
Magnetinė audra, rodos, užsitęs ilgiau nei tikėtasi – prognozuojama, kad ji artimiausiu metu neskubės pasibaigti. Todėl rekomenduojama pasirūpinti sveikata.
Remiantis meteoagent.com duomenimis, šiandien, vasario 12 dieną, magnetinio lauko aktyumas pasieks net šešis balus iš devynių.
Jau penki balai laikomi riba, kai magnetinių audrų poveikį gali pajusti jautresni asmenys, pavyzdžiui, vyresnio amžiaus, sergantys lėtinėmis ligomis, miego sutrikimais.
Kasos vėžį atskleidžia keli simptomai: neignoruokite pajutę
Kasos vėžys yra viena agresyviausių onkologinių ligų, pasižyminčių itin aukštu mirtingumu. Ankstyvose stadijose liga būna beveik besimptomė, todėl pacientai dažnai kreipiasi tik tada, kai jau būna per vėlu.
„Kasos vėžys – tai iš kasos latakų ląstelių kylantis piktybinis navikas“, – sako abdominalinės chirurgijos gydytojas dr. Augustinas Baušys.
Tai itin agresyvi liga, kurios diagnozė dažnai nulemia itin sudėtingą gydymo kelią.
Šiuos produktus vadina priešnuodžiu vėžiui: ragina valgyti dažniau
Tai, ką dedame į burną, ženkliai prisideda prie mūsų sveikatos ir savijautos. Produktai, kuriuose gausu polifenolių, itin naudingi sveikatai – štai kokius produktus rekomenduojama valgyti dažniau.
Kaip socialiniuose tinkluose dalijasi Kauno miesto poliklinika, polifenoliai – gamtos dovana sveikatai ir gerai savijautai.
Valgant šašlykus geriate alų? Turi jums liūdnų žinių
Prekybos centrų lentynos lūžta marinuotos mėsos ir produktų, skirtų kepti ant ugnies ar grilyje. Daugelyje parduotuvių šalia pusgaminių šašlykams kaip lydintysis produktas eksponuojamos dėžės su alumi.
Šašlykai ir alus – populiarus derinys, kurį primeta tame tarpe ir masinė kultūra bei reklama. Ar tai naudinga?
Kaip alus ir šašlykai veikia organizmą
Mėsa
Mėsa pati savaime – naudingas produktas. Ji yra visaverčių gyvūninių baltymų, vitaminų B, A, mikroelementų šaltinis.
Atskleidė, ar iš tiesų reikia nueiti 10 tūkst. žingsnių: atsakymas nustebins
Centro poliklinikos gyvensenos medicinos specialistė Erika Jakutaitė atsako į dažniausiai girdimus su vaikščiojimu susijusius klausimus: kada ir kaip greitai reikia eiti, kiek žingsnių nueiti, ar vaikštant įmanoma sulieknėti, ar tai tinkamas būdas atsipalaiduoti, o gal yra kam vaikščioti išvis nepatartina – šie ir kiti klausimai išsamiame pokalbyje su Erika.
Tęsiasi magnetinė audra: pasakė, kada baigsis
Vakar prasidėjusi magnetinė audra nesitraukia ir tęsiasi. Prognozuojama, kad jau rytoj ji šiek tiek nurims, tačiau ketvirtadienį vėl sugrįš – tokiomis dienomis jautresniems asmenims rekomenduojama labiau pasirūpinti sveikata.
Remiantis meteoagent.com duomenimis, šiandien magnetinio lauko aktyvumas pasieks penkis balus. Tai laikoma riba, kai poveikį gali pajusti jautresni, t. y. vyresnio amžiaus, sergantys lėtinėmis ligomis ir t. t. asmenys.
Ragina kuo greičiau išmesti šiuos produktus: jie skatina vėžį
Ar mityba gali turėti įtakos vėžio atsiradimui? Nors vienas produktas staigaus poveikio neturi, tam tikrų maisto produktų nuolatinis vartojimas gali padidinti onkologinių susirgimų riziką. Kokie gi tie produktai, keliantys didžiausią pavojų ir kaip pasirinkti sveikesnės mitybos kelią?
Įsivaizduokite, kad kiekvieną rytą pradedate nuo sumuštinio su dešra ar kumpiu.
1 produktas mažina aukštą cholesterolio kiekį: ragina išbandyti
Nuo vaikystės daugelis esame girdėję, kad česnakas gali mus apsaugoti nuo ligų, o jį valgant net ir peršalimas nebaisus.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pasakoja, kad česnakas iš tiesų yra naudingas mūsų sveikatai, tačiau daugelis nežino visų šios daržovės teigiamų savybių organizmui. Taip pat vaistininkė atskleidžia, kaip vartoti česnaką, kad iš jo būtų galima gauti dar daugiau naudos, rašoma pranešime spaudai.
Šiuos Lietuvos gyventojus įspėja šiandien neiti iš namų: įsidėmėkite
Šiandien 9.45 val. pranešta, kad Klaipėdos rajone, Maciuičių kaime, dega lentpjūvė. Specialistai įspėja dalį gyventojų neiti iš namų ir neatidarinėti langų, nes gaisro dūmai gali būti pavojingi sveikatai.
Kaip socialiniuose tinkluose skelbia Aplinkos apsaugos agentūra, atliktas oro teršalų sklaidos modeliavimas, teršalus rytinis vėjas neša į vakarų pusę, Gargždų link.
Šie produktai – aukso gysla žarnynui: sveikata jums padėkos
Žarnynas – tai ne tik pagrindinė virškinimo sistema, bet ir svarbus organas, tiesiogiai susijęs su mūsų imunitetu, nuotaika ir net odos būkle. Gerai funkcionuojantis žarnynas padeda ne tik virškinti maistą, bet ir išlaikyti organizmo pusiausvyrą, pašalinti toksinus ir palaikyti sveiką mikroflorą.
Mitybos specialistas Mantas Liekis naujienų portalui tv3.lt atskleidė, kokie produktai tikrai padeda palaikyti sveiką žarnyną ir gerina virškinimą.
1 įprotis sumažina tikimybę susirgti demencija: išbandykite
Mokslininkai nustatė, kad egzistuoja paprastas būdas vyresnio amžiaus žmonėms sumažinti demencijos riziką ir prailginti gyvenimą.
Rush universiteto medicinos centro tyrėjai beveik septynerius metus stebėjo 1 923 vyresnio amžiaus žmones, kurie pradžioje neturėjo demencijos požymių.
Šis įprotis mažina demencijos riziką
Tyrimo metu 545 dalyviams išsivystė demencija, 695 žmonėms pasireiškė lengvas kognityvinis sutrikimas, rašo unilad.com.
Šie simptomai išduoda, kad jūsų kepenis žudo klastinga liga: veikia tyliai ir lėtai
Šiomis dienomis apie hepatito B virusą kalbama vis dažniau ir garsiau, mat kasmet susiduriama su didžiuliu skaičiumi šios ligos atvejų tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Tad svarbu žinoti, kaip susergama šiuo virusu ir kokie būdai gali padėti jo išvengti.
Naujienų portalo tv3.lt skaitytojams apie hepatitą B plačiau papasakoti sutiko vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė.
Vos 1 ženklas naktį gali išduoti vėžį: pastebėkite laiku
Yra vienas dažnas vėžinių susirgimų simptomas, kurio gydytojai ir sveikatos organizacijos ragina nepraleisti pro akis.
Prakaitavimas – tai organizmo vėsinimo būdas. Visi žmonės prakaituoja dieną, tačiau kai kuriems žmonėms padidėjęs prakaitavimas pasireiškia ir naktį.
Naktinis prakaitavimas nėra dažnas reiškinys. Dėl jo gali peršlapti jūsų pižama ir patalynė, rašoma healthline.com.
Duše kasdien padarykite 1 veiksmą: rezultatas nustebins
Odos priežiūra – tai ne tik grožio, bet ir sveikatos klausimas. Kasdien oda susiduria su daugybe aplinkos veiksnių – nuo saulės spindulių iki užterštumo, todėl tinkamas jos valymas ir šveitimas yra būtinas siekiant išlaikyti sveiką ir spindinčią odą.
Kiek yra svarbus veido ir kūno odos šveitimas ir valymas naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja kvalifikuota masažuotoja ir masažuotojų mentorė Karina Mikailova.
Įspėja su 1 medžiaga dirbančius lietuvius: ji gali sukelti vėžį
Asbestozė – profesinė lėtinė plaučių liga, kurią sukelia plaučiuose susikaupusios asbesto dulkės. Ši liga pasireiškia ilgą laiką dirbant asbestu užterštoje aplinkoje.
Žinoma, kad dažniausiai asbesto dulkės randamos šiferio dangoje, tačiau taip pat pažymima, kad asbestas gali būti aptinkamas ir dažuose, lakuose, specialioje aprangoje, liftuose, laivuose, elektros skirstymo spintose ar elektros įrenginiuose.
Dabar visus ragina valgyti šiuos produktus: rezultatas nustebins
Stiprus imunitetas – vienas svarbiausių aspektų, padedančių išvengti šiuo metu siaučiančių ligų. Specialistai dalijasi patarimais, kokie įpročiai ir kokie maisto produktai gali padėti sustiprinti imunitetą.
Patarimais, kaip stiprinti imunitetą, socialiniuose tinkluose pasidalijo VšĮ Karoliniškių poliklinika.
Kaip stiprinti imunitetą?
Norinti turėti stiprų imunitetą, svarbu ne tik sveikai maitintis, judėti, bet ir užtikrinti, kad netrūktų reikalingų mikroelementų ar net miego.
Atslenka sveikatai pavojingos dienos: įspėja visus Lietuvos gyventojus
Meteorologai įspėja, kad artėjantį savaitgalį Lietuvoje atmosferos slėgis pasieks itin aukštas ribas. Dėl to artėjančiomis dienomis gali labiau varginti galvos skausmas, svaigimas ir bendras silpnumas.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė dalijasi patarimais, kaip šiomis dienomis pasirūpinti savo sveikata, rašoma pranešime spaudai.
Kas gali pajusti pakitusį atmosferos slėgį?
Staigūs ir ryškūs atmosferos slėgio pokyčiai gali sukelti įvairių sveikatos sutrikimų.
Šiuos Lietuvos gyventojus kviečia nemokamai pasitikrinti, ar nesergate vėžiu: nepražiopsokite
Vėžinių susirgimų kiekvienais metais aptinkama vis dažniau, tad Lietuvos gyventojai kviečiami profilaktiškai pasitikrinti nuo kelių vėžio formų, taip suteikiant galimybę aptikti ligą dar iki jos simptomų pasireiškimo.
Gyventojai kviečiami tikrintis nuo onkologinių susirgimų.
Patikros dėl 5 vėžio formų
Socialiniame tinkle „Facebook“ Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija pasidalijo gyventojų raginimu profilaktiškai pasitikrinti nuo skirtingų vėžio formų.
Smogs magnetinė audra: pasakė, kiek truks
Prognozuojama, kad šiandien magnetinio lauko aktyvumas pasieks lygį, kai jautresni asmenys gali pajusti to poveikį.
Jautresniems asmenims, pavyzdžiui, vyresnio amžiaus, sergantiems lėtinėmis ligomis, susiduriantiems su miego sutrikimais rekomenduojama labiau pasirūpinti savo sveikata, kad magnetinių audrų laikotarpis praeitų kuo lengviau.
Žada magnetinę audrą
Remiantis meteoagent.com duomenimis, šiandien magnetinio lauko aktyvumas pasieks penkis balus.
Vitaminas D: jo trūksta mažiausiai devyniems lietuviams iš dešimties
Statistika rodo, kad vitamino D trūksta mažiausiai devyniems lietuviams iš dešimties. Tai gana reikšminga sveikatos problema, nes vitaminas D organizme atlieka daugybę fiziologinių funkcijų, svarbių normaliai fizinei ir psichinei asmens sveikatai. Vitaminas D svarbus ne tik kaulams ir dantims, kaip dauguma tikriausiai žino, bet ir kitoms organizmo funkcijoms.
Smegenų lavinimas: kaip procesą padaryti linksmą ir naudingą
Daug kalbama apie tai, kaip rūpintis savo oda, kad joje atsirastų kuo mažiau matomų raukšlių arba ką daryti, kad plaukai būtų kuo sveikesni ir žvilgesni. Galiausiai, daug rašoma ir apie tai, kaip rūpintis savo širdies ir kraujagyslių arba savo žarnyno sveikata. Tačiau kodėl palyginus tiek nedaug kalbama apie tai, kaip rūpintis savo smegenimis? Ir nors ilgaamžiškumo teorijos dabar įgavusios pagreitį, ne visos jos prieinamos kiekvienam iš mūsų, ne visiems jos ir priimtinos.
1 įprotis lėktuve didina kraujo krešulių riziką: įspėja visus
Gydytoja įspėjo keliautojus nedaryti vieno veiksmo lėktuve, nes, kaip ji aiškina, šis paplitęs įprotis gali sukelti daug skausmo ir diskomforto. Šis vienas įprotis lėktuve didina kraujo krešulių riziką.
Keliaujant lėktuvu reikia apie daug ką pagalvoti – kad turėtumėte bilietą, dokumentus, visus reikalingus daiktus. Bet ar pagalvojate apie savo sveikatą?
Įspėja, kas didina kraujo krešulių riziką
Gydytoja įspėja žmones, kad sėdėdami lėktuve jie nekryžiuotų kojų dėl labai konkrečios priežasties.
Pilvo pūtimas: priežastys ir greita pagalba
Pilvo pūtimas gali būti skausminga ir daug diskomforto kelianti būklė. Jei pilvo pūtimas, dar vadinamas meteorizmu, kamuoja dažnai ir intensyviai, jis gali sukelti ir rimtesnių sveikatos bei emocinių problemų. Norint išvengti pilvo pūtimo pirmiausiai rekomenduojama paieškoti meteorizmo priežasties – radus pagrindinį kaltininką, tikėtina, problemą suvaldyti bus lengviau.
1 žolelę vadina aukso gysla prastai miegantiems: užmigsite turbo greičiu
Naktys, praleistos ne miegant, o būdraujant, rytai, kai jautiesi tarsi sulaužytas, o akyse – lyg žvyro pripilta, ilgainiui išsekina organizmą, atsiliepia ne tik darbo kokybei ir produktyvumui, bet gali sukelti ir kur kas rimtesnių sveikatos problemų.
Specialistės papasakojo, kaip atskirti nemigą nuo paprastų miego sutrikimų, kokie preparatai bei įpročiai padės sugrąžinti kokybišką miegą ir kada dėl užsitęsusios nemigos reikėtų sunerimti ir kreiptis į specialistus.
Lėtinė obstrukcinė plaučių liga: pirmieji simptomai ir priežastys
Lėtinė obstrukcinė plaučių liga arba LOPL – tyliai sėlinantis pavojus, kurio pirmųjų simptomų dažnas pacientas net nejaučia. Prasidėjus silpniems, vos pastebimiems ir dažniausiai daug diskomforto nesukeliantiems simptomams, pavyzdžiui, kosuliui, skrepliavimui ir dusuliui, retas pagalvoja, kad tai gali būti lėtinės ir neišgydomos ligos simptomai (dažniausiai LOPL suserga aktyviai rūkantys asmenys, tad jie dažnai galvoja, kad minėtieji simptomai yra visiškai normali ilgalaikio rūkymo pasekmė, dažn...
Šie produktai – aukso gysla žarnynui: valgykite dažniau
Tai, ką valgome, yra svarbi dedamoji mūsų savijautoje ir sveikatoje. Kad sklandžiai veiktų virškinimas, sumažėtų cholesterolis ir būtų palaikomas normalus cukraus kiekis kraujyje, būtina vartoti skaidulas – štai kokiuose produktuose jų gausu.
Kaip socialiniuose tinkluose skelbia Kauno miesto poliklinika, skaidulos yra sveikatos sąjungininkas.
Pataria valgyti šiuos produktus
Vis tik pastebima, kad daugelis žmonių per dieną nesuvartoja nė pusės rekomenduojamos skaidulų paros normos.
Dantų protezavimas šiems žmonėms priklauso nemokamai: kiti to nežino
Valstybinės ligonių kasos primena apie dar vieną nemokamą paslaugą, kuri yra apmokama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų. Specialistai ragina nepraleisti progos ir pasinaudoti reikalinga paslauga.
Dantų protezavimo paslaugos yra apmokamos iš PSDF lėšų.
Kam dantų protezavimas priklauso nemokamai?
Socialiniame tinkle „Facebook“ Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos pasidalijo įrašu, primenančiu apie nemokamą sveikatos paslaugą.
Nerimas: kas tai ir kaip su juo susidraugauti?
Nerimas – tai natūrali organizmo reakcija, kylanti reaguojant į tam tikrą stresą, pavojų, riziką, pavojingas aplinkybes, ateities nežinomumą. Nerimas nuo gėdos skiriasi tuo, kad jis susijęs su baimėmis dėl ateities; tuo tarpu gėdą jaučiame, kai prisimename kažką nemalonaus iš praeities – įvykusio vos prieš akimirką ar prieš daugelį metų.
Visi nerimą jaučiame skirtingai, tačiau ir aplinkybės – skirtingos. Nerimas nesvetimas nė vienam iš mūsų, gyvenančių šiandieniniame pasaulyje.
Atskleidė, ar tikrai sveika gerti vitaminą C: štai ką reikia žinoti
Vitaminas C, dar žinomas kaip askorbo rūgštis, yra galingas mikroelementas, vaidinantis pagrindinį vaidmenį išlaikant jūsų kūną sveiką.
Čia mes ištirsime keletą mitų ir tiesų apie šį gyvybiškai svarbų mikroelementą.
Ką vitaminas C daro organizme?
Vitaminas C yra būtinas mikroelementas, svarbus daugeliui kūno funkcijų.
74-erių milijardierius Richardas Bransonas išdavė ilgaamžiškumo paslaptį
Artėjant 75-ajam milijardieriaus Richardo Bransono gimtadieniui, verslininkas dalijasi savo pastarųjų 20 metų gyvenimo įpročiais. Jis atskleidė, kokia yra jo ilgaamžiškumo paslaptis ir kokių taisyklių laikosi kasdien.
Nepaisant dešimtmečius trunkančio darbo su verslu, milijardierius Richardas Bransonas, „Virgin“ įkūrėjas, puikiai išlaikė savo kūno formas.
Dabar, artėjant 75-mečiui, jis atskleidžia, kokie mitybos įpročiai padėjo jam atrodyti ir jaustis jaunam, rašo express.
Klastingą žarnyno ligą išduoda vos 5 simptomai: neignoruokite šių ženklų
Dirgliosios žarnos sindromas (DŽS) yra lėtinis virškinamojo trakto sutrikimas, kuris pasireiškia įvairiais simptomais, tokiais kaip pilvo skausmas, pūtimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas. Tai klastinga žarnyno liga, kurios simptomus pajutus nereikėtų jų ignoruoti.
Nors dirgliosios žarnos sindromas nėra priskiriamas psichiatrinių ligų grupei, emociniai veiksniai, tokie kaip stresas ar nerimas, gali žymiai paveikti šios ligos simptomų intensyvumą.
Šie produktai – aukso gysla smegenims: valgykite dažniau
Manoma, kad kasdien vartojant du tam tikrus maisto produktus, galima pagerinti smegenų sveikatą ir sumažinti demencijos riziką.
Mitybos specialistės teigimu, jei į savo mitybą įtrauksite saują lapinių žalumynų ir riešutų, tai gali padėti sumažinti demencijos riziką ir pagerinti smegenų veiklą, rašo express.co.uk.
Paskutinės stadijos žarnyno vėžį moteriai išdavė 5 simptomai: įspėja jų neignoruoti
Amerikietė, kuriai prieš trejus metus diagnozuotas paskutinės stadijos žarnyno vėžys, išsamiai aprašė penkis simptomus, į kuriuos ji numojo ranka. Dabar ji įspėja kitus nepraleisti pro akis šių požymių, o juos pajutus nedelsiant kreiptis pagalbos.
JAV, kur įsikūrusi Radwah Oda, storosios žarnos vėžys yra antroji pagrindinė su vėžiu susijusių mirčių priežastis, kasmet nusinešanti dešimtis tūkstančių gyvybių.
Šie simptomai išduoda, kad jums trūksta geležies: pajutę nedelskite
Pajuodę paakiai, lūžinėjantys nagai ir nuolatinis nuovargis gali būti įspėjamieji ženklai apie sveikatos problemą, kuri gali būti pavojinga sveikatai. Nepraleiskite šių ženklų pro akis.
Tūkstančiai žmonių kasmet patenka į ligonines dėl mažo geležies kiekio. Daugybė žmonių susiduria su šia problema, kurios mastas vis didėja.
Geležis suteikia mums jėgų ir energijos kasdieniame gyvenime, aiškina dr. Ferrras Alvanas, hematologas, rašo express.co.uk.
Toks skausmas išduoda tūnantį vėžį: pastebėkite jį laiku
Sveikatos priežiūros ekspertai įspėjo, kad kaulų skausmas, kuris sustiprėja naktį, gali būti reto, bet potencialiai mirtino vėžio požymis. Skausmą taip pat galite jausti poilsio metu – tai turėtų paskatinti jus kreiptis pagalbos.
Pasak Jungtinės Karalystės vėžio tyrimų organizacijos, tai gali būti įspėjamieji kaulų vėžio požymiai. Kaip nusako pavadinimas, kaulų vėžys, dar vadinamas sarkoma, yra vėžys, prasidedantis kauluose.