Sveika gyvensena
Naujienos besidomintiems sveika gyvensena ir norintiems gyventi sveikiau: kasdieniniai patarimai, gydytojų ir specialistų interviu bei atviros žmonių patirtys.
Šie produktai sutrumpina jūsų gyvenimą keliasdešimt minučių: kito to net nežino
Mokslininkai teigia, kad kiekvieną kartą, kai suvalgote tam tikrų maisto produktų, netenkate kelių ar net keliasdešimties savo gyvenimo minučių.
Mičigano universitete atlikto tyrimo metu buvo nustatyta, kiek laiko iš jūsų gyvenimo atima tam tikri perdirbti maisto produktai, rašo metro.co.uk.
Prasidedančią senatvinę demenciją išduoda šie simptomai: pastebėkite laiku
Demencija – tai sindromas, apimantis įvairias ligas, kuriam būdingi pažinimo funkcijų sutrikimai. Neretai vyresnio amžiaus žmonių artimieji klausia, ką tiksliai reiškia žodis „demencija“ ir kaip jis skiriasi nuo Alzheimerio ar kitų nervų sistemos ligų.
Santaros klinikų gydytojas, neurologas dr. Arūnas Vaitkevičius pabrėžia, kad demencija yra ne viena liga, o grupė ligų, kurioms būdingi tam tikri bendri simptomai.
Vos 1 pratimas per dieną padės atsikratyti priaugtų kilogramų: parodė rezultatą
Vyras parodė, kaip stipriai pasikeitė jo kūnas per 30 dienų, kai kasdien atlikdavo vos vieną pratimą – nueidavo po 10 tūkst. žingsnių.
Visiems, kurie stengiasi numesti svorio ir atsikratyti pilvo riebalų, gali padėti paprastas, bet veiksmingas pratimas.
Moksliškai įrodyta, kad kasdienis vaikščiojimas gali padėti pasiekti stulbinančių pokyčių. Tai įrodė ir vyras savo „TikTok“ įraše, rašoma mirror.co.uk.
Pasakė, per kiek laiko alkoholis pasišalina iš organizmo: kiti to nežino
Po šventinių linksmybių, padauginus alkoholio, kitą dieną kankina pagirios ir vienintelė mintis – kada visa tai baigsis ir per kiek laiko alkoholis pasišalins iš organizmo?
Turime jums atsakymą į šį ne vienam aktualų klausimą. Pasirodo, kad daugelis nė nežino, kiek laiko užtrunka, kol jis pasišalina.
Per kiek laiko alkoholis pasišalina iš organizmo?
NHS duomenimis, vienam alkoholio vienetui suskaidyti reikia vienos valandos.
Jokiu būdu per šventes nevalgykite šių produktų kartu: gali baigtis blogai
Kalėdos – metas, kai visi susėda prie šventinio stalo ir dažnai viskas baigiasi persivalgymu. Be to, į burną dedame viską, kas yra ant stalo, tačiau specialistai įspėja, kokių produktų šiukštu negalima valgyti kartu – gali baigtis blogai.
Teigiama, kad reikėtų vengti tam tikrų maisto produktų derinių, nes manoma, kad jie sukelia sulėtėjusį virškinimą, dujų kaupimąsi ir pilvo pūtimą.
Šie ženklai išduoda, kad jums metas atsisakyti alkoholio: pastebėkite laiku
Jei kada svarstėte, ar jūsų suvartojamas alkoholio kiekis yra normalus, ar jau peržengėte ribą, yra aiškūs ženklai, kuriuos būtina pastebėti – jie išduoda, kad jums metas atsisakyti alkoholio.
Pagalvokite apie praėjusius metus ir prisiminkite, kokie jie buvo, kaip dažnai vartojote alkoholį, o jei bent vienas iš žemiau pateiktų scenarijų yra būdingas jums, tai ženklas, kad alkoholio metas atsisakyti, rašo webmd.com.
1 ženklas išduoda, kad jums trūksta B grupės vitaminų: nenumokite ranka
B grupės vitaminai yra viena svarbiausių maistinių medžiagų grupių, kuri padeda palaikyti ne tik bendrą organizmo sveikatą, bet ir plaukų grožį. Šie vitaminai stiprina plaukų struktūrą, skatina jų augimą ir padeda spręsti įvairias problemas, pavyzdžiui, lūžinėjimas ar slinkimas.
Kodėl jie tokie ypatingi? Kuriuos iš jų reikia įtraukti į savo mitybą ir kaip pasirinkti tinkamus papildus? Atsakymus rasite šiame straipsnyje.
Šį produktą vadina tikra aukso gysla sveikatai: per šventes įsidėkite daugiau
Ant krikščioniškas tradicijas gerbiančios šeimos Kūčių stalo šiukštu nerastumėte mėsos ar pieno produktų, todėl įvairia paruošta žuvis yra gana dažnai švenčių metu vartojamas produktas. Nepaisant to, kokio tipo žuvį mėgtumėte – silkę, lydeką, ar lašišą – KTU mokslininkai įsitikinę, tai – sveikatos šaltinis.
Artėjant didžiosioms žiemos šventėms, vis dažniau svarstome kokią žuvį geriausia naudoti šventiniams patiekalams ruošti.
Žada magnetinės audros tęsinį: pasakė, ar tikrai bus
Šiandien, gruodžio 20 dieną, prognozuojamas geomagnetinio lauko suintensyvėjimas. Pranešama, kad magnetinė audra pasieks 6 balus iš 9, dėl to šią dieną raginama pasaugoti savo sveikatą.
Sustiprėjusios magnetinės audros gali paveikti žmonių savijautą, tad nevertėtų pro akis praleisti tokių nemalonių simptomų, kaip galvos skausmas, silpnumas ar pykinimas.
Stiprumas – 6 balai
Meteoagent.com duomenimis, darbo savaitės pabaiga nebus lengva.
Vėžys smogia vis jaunesniems: atskleidė, kas jį sukelia
Tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje fiksuojama statistika – negailestinga. Skelbiama, kad onkologiniai susirgimai yra vieni pirmaujančių daugelyje šalių. Pagrindinės priežastys, kurias įvardija mokslininkas dr. Tomas Vaičiūnas – ne tik genetika.
Tinklalaidės „Gyvensenos paraštėse“ autoriai – mokslininkai dr. Tomas Vaičiūnas ir dr.
Įprasta sloga vilniečiui išdavė klastingą ligą: įspėja visus nenumoti ranka
Prieš kelis dešimtmečius vilnietis Andrius susidūrė su nekaltai atrodžiusia sloga. Nieko blogo neįtardamas vyras užgulusios nosies simptomą mėgindavo palengvinti purškalais į nosį. Vis tik, praėjus kuriam laikui ir slogai niekaip nedingstant paaiškėjo, kad Andrius susidūrė su lėtiniu sinusitu.
Ši liga masiškai šienauja lietuvių gyvybes: įspėja visus
Mirtis – universali ir neišvengiama patirtis, su kuria anksčiau ar vėliau susiduria kiekvienas žmogus. Nepaisant to, ji dažnai lieka tabu tema, apie kurią retai kalbama atvirai. Tačiau mirties statistikos analizė atskleidžia ne tik šios reiškinio mastą, bet ir leidžia giliau suprasti visuomenės sveikatos problemas, ligų prevencijos efektyvumą bei gyvenimo kokybės tendencijas.
Gruodžio 27-ąją šiukštu to nedarykite: sau tik pakenksite
Jau netrukus visi susėsime su artimaisiais prie gardžiausiais valgiais nukrautų šventinių stalų, tačiau dažnu šventinio laikotarpio palydovu tampa persivalgymas. Gyvensenos medicinos specialistė pataria, kaip to išvengti ir ko jokiu būdu negalima daryti po švenčių.
VšĮ Centro poliklinika socialiniame tinkle „Facebook“ dallijasi poliklinikos gyvensenos medicinos specialistės Agnės Kungytės 11 patarimų, kaip išvengti persivalgymo.
Šie produktai didina žarnyno vėžio riziką: atsisakykite kuo greičiau
Daugybė žmonių pasaulyje kasdien suvalgo daugiau nei 50 gramų perdirbtos mėsos, tačiau ne visi žino, kad tai yra vienas iš produktų, didinančių žarnyno vėžio riziką.
Reguliariai suvalgant po 50 gramų perdirbtos mėsos, rizika susirgti žarnyno vėžiu yra 16 proc. didesnė, lyginant su tais, kurie jos nevartoja, rašo mirror.co.uk.
Pasauliniai tyrimai taip pat rodo, kad viena iš dešimties moterų ir 14,5 proc.
Įspėja nepamiršti išsivalyti šios kūno vietos: gali laukti nemaloni staigmena
Prausdamiesi duše daugelis pamiršta išplauti vieną svarbią kūno vietą, kurią turime visi. Tai – bamba, kurios higiena svarbu pasirūpinti ir reguliariai ją valyti.
„TikTok“ žvaigždė ir NHS gydytojas dr. Karanas Rajas (@dr.karanr) paaiškino, kas atsitiks, jei bamba nevaloma.
„Visose bambose gali kauptis prakaitas, negyvos odos ląstelės, kūno aliejai, drabužių audinių likučiai, bakterijos“, – paaiškino jis, o tai gali sukelti išskyras iš bambos ir infekciją.
Jokiu būdu nepirkite tokios dantų pastos: kiti apie grėsmes net nežino
Neretai pabuvus vėsumoje ar truputį pašalus skundžiamasi ir danties dilgčiojimu bei padidėjusiu dantų jautrumu, į kurį dažnas numoja ranka visą kaltę suversdamas peršalimui. Specialistės atskleidė, kad pagrindinė dantų jautrumo priežastis – nusidėvėjęs emalis.
Jos pasidalijo dantų priežiūros patarimais bei įvardijo pagrindines klaidas, kurias daugelis darome nė nepagalvodami apie pasekmes, rašoma pranešime spaudai.
Skubiai įspėja dėl 1 populiaraus produkto: jis gali užkimšti arterijas
Nors senstant didėja rizika susirgti daugybe įvairių ligų, itin išauga insulto rizika ir tai iš dalies lemia ir tai, ką mes valgome. Nors arterijos natūraliai susiaurėja, užsikemša, yra vienas produktas, kuris didina arterijų užsikimšimą.
Insultas yra gyvybei pavojinga būklė, kai nutrūksta kraujo tiekimas į dalį smegenų. Išeminio insulto atveju tai atsitinka dėl kraujo krešulio. Hemoraginio insulto metu susilpnėjusi smegenų kraujagyslė sprogsta.
Skydliaukės vėžį išduoda vos keli simptomai: mokėkite juos atpažinti
Vis daugėja vėžio atvejų, ne išimtis ir skydliaukės vėžys, kurį, kaip ir kitas onkologines ligas, svarbu pastebėti laiku. Todėl mokėkite atpažinti, kokie simptomai išduoda skydliaukės vėžį.
Skydliaukė yra maža drugelio formos liauka, esanti kaklo apačioje. Ji atsakinga už hormonų, reguliuojančių širdies ritmą, kraujospūdį, svorį ir kūno temperatūrą, gamybą, rašo mirror.co.uk.
Šie ženklai išduoda, kad jūsų organizme veisiasi kirmėlės: neignoruokite jų
Apie tai, kad jūsų organizme veisiasi kirmėlės, galite nė neįtarti, nes kartais tai nepasireiškia jokiais simptomais. Tačiau yra ženklų, kurie gali signalizuoti organizme knibždančias kirmėles – neignoruokite jų.
Pasaulyje egzistuoja tūkstančiai kirmėlių rūšių. Kai kurie jų gyvena žemėje, dirvoje, o kiti išgyvena žmonių ar gyvūnų organizmuose. Pastarieji yra žinomi ir vadinami parazitais, kurie įsibrauna į žmogaus organizmą ir sukelia nemalonumus.
Tęsiasi magnetinė audra: pasakė, kada baigsis
Šiandien, gruodžio 18 dieną, gyventojai turėtų daugiau dėmesio skirti savo sveikatai, mat pranešama apie geomagnetinio lauko suaktyvėjimą. Prognozuojama, kad magnetinės audros lygis šią dieną pakils iki 5 balų.
Šiandien rekomenduojama daugiau dėmesio skirti savo sveikatai.
Stiprumas – 5 balai
Meteoagent.com duomenimis, šiandien magnetinė audra pasieks 5 balus iš 9. Yra žinoma, kad 5-iais ir daugiau balų vertinamos magnetinės audros yra pavojingos sveikatai.
Vitamino D trūkumą gali išduoti 2 požymiai ausyse: nenumokite ranka
Vitaminas D natūraliai gaminasi organizme, kai būname saulės šviesoje, tačiau atėjus žiemai vis daugiau žmonių susiduria su šio būtino vitamino trūkumu, nors mažai kas žino, kaip atpažinti to ženklus. Tiems, kuriems trūksta vitamino D, du požymiai gali pasireikšti ausyse.
Vitaminas D yra riebaluose tirpus vitaminas, svarbus daugeliui biologinių procesų organizme.
Šį produktą vadina aukso gysla širdžiai: ragina valgyti dažniau
Visi žino naudingąsias moliūgų savybes. Šiame supermaiste yra baltymų, angliavandenių, antioksidantų, karotinoidų, skaidulinių medžiagų, vitaminų ir mineralų.
Moliūguose gausu vitaminų A, C, E, D, PP, K, B grupės ir reto vitamino T bei mineralų, tokių kaip fluoras, magnis, varis, kalcis, cinkas, manganas, fosforas, jodas.
Baltymų 100 g moliūgo yra daugiau nei putpelės kiaušinyje, o karotino jame penkis kartus daugiau nei morkose.
Neeilinis atvejis Lietuvoje: 31-erių Petrui kirmėlės organizme pažeidė kepenis
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazitai pažeidžia kepenis, buvo atlikta kepenų transplantacija. Operacinis gydymas – pagrindinis kepenų echinokokozės gydymo metodas, tačiau ne visada įmanomas, o kepenų transplantacija atliekama tik išskirtiniais atvejais.
„Chirurgijos klinikos mokslininkai, atlikę sisteminę mokslinės literatūros apžvalgą, nustatė, kad pasaulyje registruota vos apie 250 tokių atvejų.
Skelbia magnetinės audros tęsinį: štai kada baigsis
Nors vakar prognozuota, kad prasidėjusi magnetinė audra neužtruks ir jau šiandien galėsime atsikvėpti lengviau, prognozės netikėtai pasikeitė – šiandien vis dar pravartu pasirūpinti savo sveikata ir savijauta, jei jaučiate magnetinių audrų poveikį.
Kaip skelbia meteoagent.com, šiandien magnetinio lauko aktyvumas pasieks penkis balus iš devynių.
Valgykite šias sėklas kasdien: padės numesti svorio
Tai, ką valgome, turi daug įtakos tam, kaip jaučiamės, o specialistai pataria, kad jei į savo mitybos racioną įtrauksite vienas sėklas, ne tik geriau jausitės ir būsite mažiau alkani, bet ir lengviau numesite svorio.
Nors daugelis sveikatos ekspertų sutinka, kad pusryčiai yra svarbūs, iš tiesų viskas priklauso nuo to, ką valgote. Svarbu valgyti sveikus pusryčius, kuriuose daug skaidulų, mažai riebalų, cukraus ir druskos.
Šie produktai – kasos žudikai: ragina atsisakyti
Kasa – tai organas, kuris yra labai svarbi virškinimo sistemos dalis, atsakinga už fermentų ir hormonų gamybą, kurie reguliuoja virškinimo procesus ir medžiagų apykaitą organizme. Kasa taip pat išskiria insuliną, kurio pagrindinė užduotis – kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.
Kankina aukštas cholesterolis? Ragina atsisakyti 1 gėrimo
Per didelis mažo tankio lipoproteinų, vadinamojo „blogojo cholesterolio“, kiekis kraujyje daugeliui žinomas kaip aukštas cholesterolis, o ši būklė gali didinti pavojingų ligų riziką. Vis tik specialistai teigia, kad atsisakius vieno gėrimo galima sumažinti aukštą cholesterolį.
Cholesterolis savo konsistencija primena vašką ir juis kaupiasi ant kraujagyslių sienelių, taip didindamas širdies ligų riziką.
1 ženklas tualete gali išduoti, kad sergate cukralige: nenumokite ranka
Cukriniu diabetu serga milijonai žmonių visame pasaulyje, tačiau gali būti, kad daug daugiau žmonių serga, tačiau apie ligą net nenutuokia. O tai, kad sergate, gali išduoti vienas ženklas tualete – pastebėkite jį laiku.
Teigiama, kad labai svarbu stebėti, ar dažnas šlapinimasis nėra užslėptas didelio cukraus kiekio kraujyje požymis, rašo express.co.uk.
Apie 90 proc.
Pamirškite padidėjusį skrandžio rūgštingumą: štai kas padės
Gražiausių metų švenčių maratonas ir jaukūs susitikimai su šeima bei draugais dažnai yra neatsiejami nuo skalsių ir sunkių patiekalų, desertų bei skirtingo pobūdžio gėrimų.
Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Greta Šimkė primena, kad neatsakingai ragaujant vaišes ir nejaučiant saiko, gali tekti susidurti su įvairiais virškinamojo trakto negalavimais.
Smogs magnetinė audra: atskleidė, kiek truks
Užfiksuota, kad šiandien galima tikėtis geomagnetinio lauko suaktyvėjimo. Magnetinė audra pasieks 5 balus, dėl to raginama šią dieną pasaugoti savo sveikatą ir daugiau dėmesio skirti sau.
Suintensyvėjus magnetinėms audroms verta atkreipti dėmesį į tokius pasirodančius simptomus kaip galvos skausmas, silpnumo ar pykinimo jausmas, ir skirti sau daugiau dėmesio.
Stiprumas – 5 balai
Meteoagent.
Šio gėrimo receptas plinta žaibiškai: vadina stebuklu peršalus
Namų virėja pasidalijo receptu, kuris yra tikra „bomba“ kovoje su gripu – jos teigimu, šis gėrimas padeda per tris dienas atsikratyti peršalimo ligų. Šis jos vaizdo įrašas „TikTok“ platformoje sulaukė itin daug dėmesio ir pasklido it virusas.
Atvėsus orams, vis daugiau žmonių suserga sloga, peršalimo ligomis ar gripu ir griebiasi naminių priemonių kovoje su šiomis ligomis.
Pastebėjote tokias dėmes ant veido ir rankų? Štai ką jos išduoda
Pigmentinės dėmės – tai įvairių formų ir spalvų dėmelės, susidariusios ant kūno. Dažniausiai jos atpažįstamos iš rudos, tamsiai rudos ar juodos spalvos, o jų aptikti galima ant veido, kaklo, pečių ir kitų zonų. Nors dažnai šios dėmelės nėra pavojingos sveikatai, jos gali turėti įtakos estetinei išvaizdai ir kelti diskomforto jausmą.
Vos 1 nemokamas tyrimas gali parodyti, ar nesergate vėžiu: nepraleiskite progos
Gimdos kaklelio vėžys yra viena iš dažniausiai diagnozuojamų moterų onkologinių ligų. Kasmet Lietuvoje šia liga suserga apie 400 moterų, iš kurių daugiau nei 200 praranda gyvybę. Tačiau ši liga išskirtinė tuo, kad jai galima visiškai užkirsti kelią.
Apie šią ligą, jos plitimo būdus, diagnostiką, gydymą ir prevenciją papasakojo VUL Santaros klinikų gydytoja akušerė-ginekologė prof. Žana Bumbulienė ir Valstybinio patologijos centro direktoriaus pavaduotoja Miglė Grigalevičienė.
Šis produktas – aukso gysla žarnynui: ragina valgyti dažniau
Medicinos ekspertas dr. Williamas Li atskleidė vieną „supervaisių“, kuris gerina žarnyno ir smegenų veiklą bei sveikatą ir ragina jį įtraukti į savo racioną.
Vienoje tinklalaidėje jis teigė, kad vos kartą suvalgius šio vaisiaus, žarnyno veikla ir sveikata gali praktiškai pagerėti „per naktį“.
Kiviai itin naudingi žarnynui
Pokalbio metu dr. W. Li pabrėžė, kad tai, ką valgome, daro įtaką mūsų žarnyno sveikatai, kuri savo ruožtu veikia mūsų smegenų veiklą.
Išklojo visą tiesą apie lietuvių numylėtą silkę: kiti to net nežino
Artėjančios didžiosios metų šventės ne vieną priverčia pasukti galvą apie tai, kokiais kalėdiniais patiekalais norėsis pradžiuginti šeimą. Visgi, vienas patiekalas išlieka nepakeičiama klasika – tai silkė. Tad svarbu žinoti, kokiu šio valgio kiekiu galima pasimėgauti per šventes ir kaip tinkamai pasirinkti produktą šventiniam stalui.
Skrandžio vėžį išduoda 8 simptomai: ragina pasitikrinti, ar jų nejaučiate
Skrandžio vėžys – klastinga liga, kuri per metus nusineša ne vieną gyvybę tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Pastebima, kad vis dažniau ši liga diagnozuojama jaunesniems šalies gyventojams, tad svarbu žinoti, kokių skrandžio vėžio simptomų nevalia praleisti pro akis.
Apie skrandžio vėžį ir simptomus, kurie gali išduoti progresuojančią ligą, papasakojo Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos gydytojas gastroenterologas Paulius Jonaitis.
Skilinėja lūpos? Venkite šių 2 produktų
Šaltuoju sezonu, ypač vėjuotu ir žvarbiu oru daugelis pasirūpiname tinkamais drabužiais ir šilta avalyne. Tačiau veidas lieka atviras, o dažniausiai kenčia lūpos, kurios itin lengvai pažeidžiamos išorės veiksnių.
Lūpų odelė itin plona, jautri, o kai kurie žmonės dar turi įprotį jas kramtyti, vilgyti seilėmis ar nudrėksti išsausėjusius odelės lopinėlius. Tad sausos, šerpetojančios lūpos, sutrūkinėję burnos kampučiai – itin dažna bėda, kuria skundžiasi ir vyrai, ir moterys.
Kaip sužinoti savo kraujo grupę? Verta žinoti visiems
Kraujo grupė nustatoma pagal konkrečius kraujyje esančius antigentus, tačiau toli gražu ne visi žino, kokia yra jų kraujo grupė. Tai galite sužinoti apsilankę pas gydytoją ir atlikę tyrimą arba aukodami kraujo.
Kraujo grupės nustatomos pagal raudonųjų kraujo kūnelių paviršiuje esančius antigenus. Antigenas yra medžiaga, kuri sukelia jūsų organizmo imuninį atsaką prieš tam tikras medžiagas.
Jokiu būdu nešaldykite šių maisto produktų: bus nebetinkami vartoti
Artėjant šventėms vis dažniau ieškoma būdų, kaip taupyti ir nešvaistyti maisto, o jo užšaldymas – puikus būdas tai padaryti. Šaldymas yra puikus būdas prailginti jūsų maisto vartojimo trukmę, be to, tai padeda sumažinti išmetamo maisto kiekį.
Tačiau ne visus produktus galite laikyti žemesnėje nei nulis laipsnių temperatūroje ir kai kurie žmonės gali nustebti sužinoję, ko negalima laikyti šaldiklyje, rašo thesun.co.uk.
Šie 3 simptomai išduoda, kad jūsų kraujotaka sutriko: pastebėkite laiku
Kraujotakos sistemos ligos yra viena pagrindinių mirties priežasčių Lietuvoje, nulemianti daugiau kaip pusę visų atvejų, skelbia Higienos institutas. Pasak Šiaulių „Kardiolitos klinikų“ Neurologijos centro gydytojo neurologo dr. Jokūbo Fišo, siekiant sumažinti jų tikimybę, svarbu neignoruoti pagrindinių simptomų ir profilaktiškai tikrintis sveikatą.
Šis gėrimas puikiai mažina kraujospūdį: išbandyti verta
Aukštas kraujospūdis gali sukelti rimtų sveikatos problemų, todėl būtina jį kontroliuoti. Metaanalizės duomenimis, penki ar šeši puodeliai vieno gėrimo kasdien puikiai sureguliuoja kraujospūdį.
Aukštas kraujospūdis reiškia, kad jėga, kuria kraujas teka arterijomis, nuolat yra per didelė. Kai tai atsitinka, jūsų širdis turi sunkiau dirbti, kad pumpuotų kraują po kūną. Laikui bėgant padidėja širdies priepuolio rizika, rašo express.co.uk.
Ant odos atsirado raudonų dėmelių? Atskleidė, ką tai rodo
Jeigu staiga ant savo odos pamatėte atsiradusią raudoną dėmelę, per daug nesijaudinkite. Šių dėmelių galima nesudėtingai išvengti ir taip sau padėti.
„Bright side“ paaiškino, kaip atsiranda tokios dėmelės ir kaip jų išvengti.
Kodėl atsiranda angiomos?
Angiomos yra maži gerybiniai navikai, kurie susidaro iš kraujagyslių. Jų atsiradimą gali paveikti 2 priežastys.
1. Amžius. Daug žmonių pirmą kartą pamato atsiradusias angiomas būdami trisdešimties metų arba vyresni.
Populiari daržovė mažina kraujospūdį: nustebsite − ją turite namuose
Aukštas kraujospūdis arba hipertenzija gali tapti rimtų širdies ir kraujagyslių problemų priežastimi. Tačiau, remiantis tyrimais, ši populiari daržovė padeda sumažinti aukštus rodmenis kraujospūdžio matavimo aparato ekrane.
Kraujospūdis natūraliai svyruoja, bet jei jis nuolat per aukštas, jis verčia širdį dirbti sunkiau. Negydant jo, gali padidėti širdies priepuolio rizika. Laimei, gerinant mitybą, galima kovoti su aukštu kraujospūdžiu, rašo express.co.uk.
Rytą pradedate su kavos puodeliu? Turime jums liūdnų žinių
Daugelis vos atsikėlę skuba pasidaryti kavos ir rytų neįsivaizduoja be šio ritualo ir sako, kad to nepadarę jaučiasi nepasiruošę dienai ir negali nė pradėti darbų. Vis tik gydytojas įspėja pradedančius rytus su kavos puodeliu ir turi jiems liūdnų žinių.
Dr. Karanas Rajas, kuris savo „TikTok“ paskyroje reguliariai dalijasi patarimais apie sveikatą, pasirodė BBC „Morning Live“ laidoje, kurioje paragino žmones atsisakyti ryte gerti gėrimus su kofeinu.
Staiga mirus 37-erių lietuviui boksininkui – svarbi žinia visiems: nepraleiskite to pro akis
Lietuvą apskriejo skaudi žinia – mirė „Baltijos bomberiu“ vadintas lietuvis boksininkas Genadijus Krajevksis. Vyrui buvo vos 37-eri. Skaudžią netektį išgyvenantys velionio artimieji lėšų rinkimo platformoje pranešė surinktus pinigus skirsiantys ne tik laidotuvėms – likusi suma keliaus organizacijoms, skleidžiančioms informaciją apie psichinės sveikatos svarbą.
Liverpulyje, Didžiojoje Britanijoje gyvenusio jauno 37-erių boksininko mirtis sukrėtė ne vieną.
Suriebėjusias kepenis išduoda vos keli ženklai: pastebėkite laiku
Suriebėjusios kepenys, arba hepatosteatozė – viena iš tų ligų, kurių žmonės dažnai nepastebi metų metus. Ši būklė gali būti pavojinga, tačiau gera žinia – ji gydoma.
Sužinokite, kas sukelia kepenų suriebėjimą, kokios grėsmės laukia ir kaip išvengti komplikacijų.
Greitosios automobilį vairuojanti Jurgita žavi aplinkinius: atskleidė, ar ilgai apie tai svajojo
Darbas Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnyboje – ne iš lengvųjų. Medikams tenka susidurti su stresinėmis, greitos reakcijos reikalaujančiomis situacijomis, o kartais net ir pavojingais pacientais. Visgi interviu herojė šių sunkumų nebijo ir visai neseniai tapo viena iš pirmųjų GMP vairuotojų moterų Lietuvoje.
Lapkričio 6 dieną Greitosios medicinos pagalbos tarnyba savo „Facebook“ puslapyje pasidalino įrašu, jog prie Kauno miesto komandos jungiasi nauja darbuotoja.
Šie produktai – aukso gysla smegenims: valgykite dažniau
Patiriant stresą ar norint atsipalaiduoti, šokoladas kai kuriems gali asocijuotis su geros nuotaikos užtaisu. Nors šokoladas iš tiesų gali pagerinti nuotaiką ir suteikti energijos, vaistininkė Elvyra Ramaškienė teigia, kad tai tėra trumpalaikis sprendimas. Ji taip pat įspėja, jog ilgainiui per didelis šokolado vartojimas gali pakenkti sveikatai.
Nenumokite ranka į tokį galvos skausmą: išduoda skaudžią ligą
Lietuvoje vis jaunesni žmonės skundžiasi migreniniais galvos skausmais. Daugeliu atvejų tai lemia stresas, lėtinis nuovargis, darbas prie kompiuterių. Kaip išvengti migreninių galvos skausmų ar juos sumažinti ir kuo svarbus darbo bei poilsio režimas, paaiškina fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja.
„Gaila, bet „migreniniai“ pacientai jaunėja. Dėl to kreipiasi ir vyresnių klasių moksleiviai, ir studentai. Viena priežasčių, kad vis daugiau laiko praleidžiame prie ekranų.
Mėnesį laiko negerkite alkoholio: štai kas nutiks jūsų organizmui
Ar kada susimąstėte, kas atsitinka organizmui, jei visą mėnesį neišgeriate nė lašo alkoholio? Kokia to nauda sveikatai? Ekspertai papasakojo, kokie pokyčiai vyksta organizme kiekvieną savaitę mėnesį laiko nevartojant alkoholio.
Pokyčiai būna išties akivaizdūs, ne tik paskaistėja oda, bet ir pagerėja miegas.