mankšta
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mankšta“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mankšta“.
Kraujo krešulių išvengti padeda vos 1 dalykas: sveikata padėkos
Daugelis gyvena vis sėslesnį gyvenimo būdą – daug laiko praleidžia sėdimoje arba gulimoje padėtyje. Atsipalaiduoti yra svarbu, tačiau su tuo siejamos tam tikros rizikos sveikatai, pavyzdžiui, gyvenant sėsliai didėja kraujo krešulių rizika. Jų išvengti gali padėti vos vienas pratimas per dieną, kurį lengva atlikti ir įtraukti į įprastą rutiną.
Lietuviai šioje srityje stipriai nusileidžia kitoms Europos šalims: jei susiimtų, išvengtų tūkstančių mirčių
Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų teigia, kad niekada nesportuoja ir nesimankština. Visi žinome, kad reguliarus fizinis aktyvumas – mankšta ar sportas – yra labai svarbus fizinei ir psichinei sveikatai gerinti. Be kitų privalumų, jis palaiko kognityvines funkcijas ir gerą savijautą, skelbia portalas „Euronews“.
Tačiau Europoje vis dar labai paplitęs nepakankamas fizinis aktyvumas. Beveik pusė ES gyventojų (45 proc.
Rankų riebalų atsikratykite be vargo: padės 3 pratimai
Visiems puikiai žinoma, kad sportas yra svarbus mūsų sveikatai ir bendrai savijautai. Jis ne tik padeda išlaikyti sveiką svorį, bet ir mažina riziką susirgti grėsmingomis ligomis, pavyzdžiui, diabetu ar širdies ir kraujagyslių ligomis. Nors vyresniame amžiuje vis sudėtingiau sportuoti, trenerė vyresniems nei 50 metų asmenims pataria daryti kelis pratimus, jei norite atsikratyti rankų riebalų.
Kardiologas įvardijo, kas padeda išvengti širdies smūgio: įsiminkite
Širdies smūgis, kitaip vadinamas miokardo infarktas, yra gyvybei pavojinga būklė, kuri ištinka nutrūkus kraujo tiekimui į širdį. Dažnai tai sukelia kraujo krešulys, tačiau šie paprasti veiksmai gali gerokai sumažinti mirtinos nelaimės riziką.
Kraujo trūkumas labai kenkia širdžiai ir žmogus gali mirti. Kaip ir visų medicininių problemų atveju, visada geriau užkirsti kelią širdies smūgiui, nei vėliau jį gydyti.
Ragina nevalgyti 1 užkandžio prieš naktį: miegosite žymiai geriau
Rekomenduojamos aštuonios valandos miego gali tapti sunkiai pasiekiama svajone, jei prieš naktį valgysite netinkamus užkandžius. Ekspertė ragina nevalgyti vieno užkandžio prieš naktį, kad išsimiegotumėte žymiai geriau.
Nėra nieko blogiau, nei naktį vartytis lovoje ištisas valandas, laukiant žadintuvo skambučio. Užmigti nėra visada taip paprasta, kaip norėtųsi.
Nesvarbu, kad kambaryje aklinai užtraukėte naktines užuolaidas ar stengiatės nenaršyti telefone – tai ne visada padeda.
Atslinko kritinės dienos: štai, ką būtina žinoti
Paskutinėmis dienomis jautėtės pavargę ar neturėjote jėgų? Tai galėjo būti magnetinių audrų poveikis. Šiomis dienomis magnetinės audros yra itin suaktyvėjusios.
Šiandien, vasario 7 dieną, magnetinės audros įvertinimas siekia penkis balus, dėl ko reiktų daugiau dėmesio skirti savo sveikatai.
Trunka ne vieną dieną
Magnetinės audros ypatingos tuo, kad joms suaktyvėjus reikėtų labiau susirūpinti sveikata. Šiomis dienomis jos siekė pavojingą ribą.
Meteoagent.
Klastingą venų varikozę išduoda šie ženklai: pastebėkite laiku
Varikozė, arba venų išsiplėtimas, tai medicininė būklė, kurios esmė slepiasi venų sienelės silpnume, dėl kurio sutrinka kraujo tekėjimas. Tai dažnai pasireiškia kojų venose, kurios išplečiamos, deformuojasi ir tampa matomos per odą. Ši problema gali sukelti ne tik vizualinių pokyčių, bet ir neigiamai paveikti žmogaus gyvenimo kokybę bei sveikatą.
Atskleidė, kaip sumažinti pilvo riebalus: štai, kas padės
Per didelis pilvo riebalų kiekis gali būti pavojingas, nes didina mirtinų sveikatos sutrikimų riziką.
Gerai žinoma, kad svoris turi įtakos sveikatai. Pastaraisiais dešimtmečiais ekspertai nerimauja dėl nutukimo ir dėl to, kad gyventojams vis dažniau gresia su tuo susijusios problemos.
Tačiau net ir vienoje kūno vietoje susikaupęs riebalų kiekis gali būti pavojingas.
Norintiems pradėti bėgioti: įvardija taisyklingo bėgimo principus ilgų distancijų link
Ruduo yra puikus metas sugrįžti prie kasdieninio darbo ritmo, tačiau dažnai, išsiruošus į darbus, pamirštame pasirūpinti savo sveikata. Būtent tokiu metu lengva atidėti aktyvios fizinės veiklos pradžią, nors iš tiesų šis sezonas gali padėti išvengti per dažno sėdėjimo biure ar namuose.
Ką daryti, jei skauda nugarą: įsiminkite aukso vertės patarimus
Nugaros skausmai – itin dažnas sveikatos sutrikimas, dėl kurio skundžiasi įvairaus amžiaus žmonės. Nors nugaros skausmų gali kilti dėl daugybės įvairių priežasčių, vienas svarbiausių juos lemiančių rizikos veiksnių – sėdimas gyvenimo būdas, kuomet per daug sėdime ir namuose, ir darbe bei per mažai judame. Specialistai rekomenduoja nugaros sveikatą stiprinti reguliaria fizine veikla, taisyklingai sėdint ir stovint bei užtikrinant optimalų kūno svorį.
REKLAMA
REKLAMA
Atskleidė, kaip išlaikyti sveikas kepenis: tai turi žinoti visi
Geriausias būdas kovoti su kepenų ligomis – vengti joms kenkiančių veiksnių bei tinkamai rūpintis savo sveikata. Štai keletas būdų, kaip turėti sveikas kepenis.
Jei turite antsvorio, jums gresia kepenų suriebėjimas, galintis sukelti nealkoholinę suriebėjusių kepenų ligą – vieną sparčiausiai plintančių kepenų ligų formų. Svorio mažinimas gali atlikti svarbų vaidmenį padedant sumažinti kepenų riebalų kiekį, rašo liverfoundation.org.
Valgykite subalansuotą maistą.
Kas padės, kai skauda kaklą: įsidėmėkite aukso vertės pratimus
Kaklo skausmas – tai gali būti vienas iš ženklų, kad pastaruoju metu patiriate daugiau streso ir įtampos. Geriausia išeitis atsisakyti šio diskomforto – išmokti streso valdymo technikas, tačiau tam gali prireikti daug laiko. Visgi, „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė nuramina, jog yra papildomų būdų, kurie gali palengvinti streso sukeltus kaklo skausmus.
Kodėl darbo dieną skauda kaklą?
Sugrįžus į mokymosi įstaigas ir biurus daugumai žmonių gali padidėti patiriamo streso lygis.
Net ir trumpa treniruotė padės išvengti ligų: štai kiek minučių per dieną turime judėti
Ilgas sėdėjimas, darbas prie kompiuterio, patiriamas stresas – tai šių laikų rykštė. Retas susimąsto, kad net ir trumpa fizinė veikla žmogaus organizmui gali būti itin naudinga – pagerėja ne tik emocinė būklė, bet jaučiamės energingesni, o raumenų tonuso palaikymas labai naudingas mūsų širdžiai.
Lietuvos moksleivių gyvensenos ir sveikatos (HBSC) atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 6,6 tūkst.
Gydytojas atskleidė jaunatviškumo paslaptį: štai, kokia ji
Paprasti pratimai, kuriuos padaryti užtrunka vos dvi minutes, gali padėti išlaikyti sveiką stuburą, o taip pat palaikyti raumenų bei smegenų jaunatviškumą.
Dr. Michaelas Mosley dalyvavo tinklalaidėje, kurioje daugiausia dėmesio skiriama paprastiems gyvenimo būdo patarimams, galintiems labai pakeisti sveikatą.
Gydytojas rekomenduoja labai paprastus gyvenimo būdo pokyčius, kuriuos lengva įtraukti į kasdienę rutiną – kasdien atlikti du pratimus: atsispaudimus ir pritūpimus, rašo express.co.uk.
Ekspertai išdavė ilgaamžiškumo paslaptį: verta žinoti visiems
Ilgaamžiškumo ekspertai dalijasi trimis pagrindinėmis rekomendacijomis gyventi ilgiau ir geriau. Tereikia žinoti kelis paprastus dalykus.
„The Oxford Longevity Project“ (Oksfordo ilgaamžiškumo projekto) ekspertai pasidalino pagrindiniais būdais, kaip pagerinti ir prailginti savo gyvenimą.
Projekto autorius profesorius Denisas Noble'as pabrėžė miego svarbą, rašo express.co.uk.
„Autofagija yra organizmo ląstelių atliekų šalinimo sistema, kuri lėtina mūsų senėjimą, – pasakojo jis.
Gydytojas atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį: štai ką reikia žinoti
Gydytojas Michaelas Mosley paragino žmones išbandyti tris paprastus namuose atliekamus pratimus ir teigia, kad kasdien juos atlikdami galite gyventi ilgiau.
M. Mosley, gydytojas, TV laidų apie sveikatą svečias, jau nuo devintojo dešimtmečio teikiantis patarimus visuomenės sveikatos temomis, tvirtina, kad kasdienės jėgos treniruotės su svarmenimis gali būti labai naudingos – nuo medžiagų apykaitos gerinimo iki smegenų veiklos stiprinimo.
Vyro energija stebina visus: nepatikėsite, kiek jam metų
72 metų vyras iš JAV, atrodantis geriau nei dauguma perpus jaunesnių vaikinų, pasidalijo dviem gyvenimo būdo patarimais, kaip išlaikyti tobulą fizinę būklę.
Raumeningas 72 metų vyras, kuriam dažnai sakoma, kad jis atrodo geriau už perpus jaunesnius vyrus, teigia, kad jo išskirtinį kūno sudėjimą palaikyti padeda du gyvenimo būdo veiksniai.
Billas Hendricksas, buvęs jūrų pėstininkas, prisipažino, jog už savo jaunatvišką išvaizdą jis dėkingas griežtam sporto režimui ir mitybai.
Vargina netaisyklinga laikysena? Pasakė, kaip galite sau padėti namuose
Tinkama laikysena ne tik lemia gražią stovėseną, rodo pasitikėjimą savimi, bet ir padeda išvengti sveikatos problemų bei nugaros, pečių ar kaklo skausmų. TV3 laida „Į sveikatą“, kokie mankštos pratimai padeda koreguoti laikyseną.
Trenerė Vilma Brinec teigė, kad vienas iš netinkamos laikysenos požymių yra užsidarę ir pažemėję pečiai.
Erzina pagurklis? Pasakė, kaip jo atsikratyti
Daugumai žmonių diskomfortą kelia atsiradęs pagurklis. Vieni visais įmanomais būdais stengiasi jo atsikratyti, kiti slepia jį po aukšto kaklo viršutiniais rūbais, o treti dėl to visai nesuka galvos. Sužinokite, ką galite padaryti, kad jo atsikratytumėte.
Jeigu pagurklis atsirado dėl svorio padidėjimo, atsikratyti jo galite laikydamiesi sveikos mitybos režimo ir reguliariai mankštindamiesi.
Įvardijo bene dažniausiai patiriamo nugaros skausmo priežastį: patarė, kas padės jį sumažinti
Vienas dažniausių nusiskundimų, kuris pastaraisiais dešimtmečiais vargina žmones, yra nugaros skausmas. Kadangi stovime, vaikštome, atliekame fizinį darbą ar ilgai sėdime, nugaros sritis tampa pažeidžiama, tad ilgainiui gali atsirasti struktūrinių pokyčių ar tam tikra perkrova.
Pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutės Gerdos Badikonytės, itin dažnas yra nugaros skausmas, pereinantis į sėdmenis.
1 įprotis gali padėti išvengti Alzheimerio ligos: užtruksite vos 6 minutes
Naujas tyrimas skelbia: skirkite šešias minutes kasdien – tai gali padėti išvengti Alzheimerio ligos.
Demencija yra destruktyvus simptomų rinkinys, susijęs su pažinimo nuosmukiu. Nepaisant to, ką daugelis galvoja, smegenų būklė nėra tiesioginis senėjimo rezultatas.
Laimei, tai reiškia, kad yra būdų, kaip sumažinti riziką. Žurnale „The Journal of Physiology“ paskelbtas naujas tyrimas rodo, kad šešios minutės tam tikros veiklos per dieną gali padėti riziką sumažinti.
Šie būdai sustiprins širdį: pradėkite nuo dabar
Yra būdų, kurie gali padėti sustiprinti širdį. Pats metas pasirūpinti gera sveikata bei malonia savijauta kiekvieną dieną.
Mesti rūkyti
Ar vis dar rūkote nepaisant galimų pasekmių, pavyzdžiui, vėžio? Štai dar viena priežastis mesti rūkyti: "Rūkymas yra viena didžiausių širdies ligų priežasčių", - perspėja Madathupalayam Madhankumar, MBBS, MS.
Naktį sunku užmigti? Atskleidė, kas jums padės žaibiškai
Anglijos Nacionalinės sveikatos tarnybos gydytojas atskleidė, kokie triukai padės greičiau užmigti ir nereikėtų ilgą laiką vartytis lovoje. Jis rekomenduoja nusiprausti karštame duše prieš einant į lovą.
Dr. Karan Rajan, chirurgas, sako, kad šis triukas veikia, nes karštas dušas plečia kraujagysles šalia odos paviršiaus. Išėjus iš karšto dušo jums būna šalta, tačiau krentanti kūno temperatūra priverčia jus jaustis mieguistais, nes tai skatina hormono melatonino gamybą.
Šis veiksmas gali sumažinti mirtingumo riziką: jums nekainuos nė cento
Yra daugybė įrodymų, patvirtinančių reguliarios mankštos naudą sveikatai. Svarbiausias iš jų yra jūsų gyvenimo trukmės pailginimas, sumažinant mirties riziką nuo daugybės lėtinių ligų. Nauji tyrimai parodė, kad paprastas, mažo intensyvumo mankštinimasis gali sumažinti mirtingumo riziką 70 procentų ‒ ir tai nekainuoja nė cento.
Mankštinimasis yra lengvas: jis pakelia nuotaiką ir suteikia apsaugą nuo lėtinių ligų. Įrodyta, kad fizinis aktyvumas sumažina diabeto, širdies ligų ir vėžio riziką.
Pratimai namuose su svoriais: dar niekada nebuvo taip lengva įsirengti sporto salę
Pamirškite klaidingus įsitikinimus, kad sporto salės įrengimas įmanomas tik turint didelius svorius. Norint efektyviai sportuoti namuose pakanka išsirinkti tinkamą inventorių, šiuo atveju, kaip Mindaugas Rainys ir padarė – pasirinkti nedidelius, tačiau išmanius svorius ir treniruotė be jokių abejonių taps pilnavertė.
Mindaugas Rainys išbandė Proiron svorių ir grifų rinkinį, skirtą jėgos treniruotėms.
Norintiems pagerinti dienos kokybę: rytus pradėkite būtent taip
Ryte suskambus žadintuvui be galo sunku išsiristi iš lovos? Čia šilta ir gera, akys sunkiai atsimerkia ir visai nesinori paleisti saldaus sapno. Jūs keliatės, prausiatės, pusryčiaujate, bet organizmas miega ir toliau. Gera žinia – rytinė mankšta ne tik padeda pasisemti energijos visai dienai ar padailinti kūno linijas, bet ir turi daugybę kitų privalumų!
Natūralus žadintuvas. Tai vienas geriausių rytinės mankštos privalumų.
Mokslininkai atsakė į itin aktualų klausimą – kiek laiko mankštintis, jei sėdėjote visą dieną?
Puikiai visi žinome, kad praleisti valandų valandas sėdint nėra gerai, bet kiek reikia mankštintis, kad būtų neutralizuotas neigiamas sėdimos dienos poveikis sveikatai?
Naujas tyrimas rodo, kad dienos neveiklumą turėtų kompensuoti apie 30–40 minučių fizinis aktyvumas per dieną.
Moteris vos nemirė nuo greito maisto: dabar į „McDonald's“ neitų net už 1 mln. eurų
Kas galėtų pasakyti, jog ši daili šviesiaplaukė Michelle Mone buvo priklausoma nuo greito maisto. 48-erių moteris pasakojo, kad anksčiau atrodė visai kitaip, o dėl to buvo kaltas jos kasdienis lankymasis McDonald's restorane.
Negana to, moteris vos nemirė dėl to.
Portalui thesun.co.uk. ji pasakojo, kad „Big Mac“ komplektą pirkdavo net 3 kartus per dieną. Ji nuolat valgydavo maistą, kurį užsisakinėdavo iš „McDonald's“ restorano.
Žinomų atlikėjų pamokos „online“ karantino metu Lietuvoje
2019 metų pabaigoje prasidėjęs Korona viruso (Covid -19) protrūkis Kinijoje, vėliau stipriai išplitęs Italijoje, regis šiandien sustabdė XXI amžiaus gyvenimo tempą, griauna ekonomiką, verčia žmones apsvarstyti, keisti pamatines vertybes. Griūva ne vienus metus kurti verslai ar svajonės, žmonės lieka be darbų, tuo pačiu pradedama kalbėti apie sąmoningumą ir atsakomybę prieš vienas kitus.
Įvedus karantiną keičiasi dienotvarkės, darbo ir laisvalaikio pobūdžiai.
Garsenybių trenerė pasisakė apie kūną formuojančius aparatus: rezultatas bus tik vienu atveju
Atėjęs pavasaris daugeliui moterų tapo tikru galvos skausmu – ne viena ima laikytis dietos, bando prisiversti eiti į sporto salę. Tiesa, kai kurios bando visa tai pergudrauti ir vietoje sporto ir sveikos mitybos renkasi šiuo metu itin populiarius aparatus, kurie, neva, padeda pagražinti kūno linijas be jokių pastangų.
Viena žinomiausių Klaipėdos trenerių – Rasa Vilkienė – stebina ne tik pikantiškomis nuotraukomis, bet ir įspūdingu kūnu.
Aukso vertės patarimai: specialistė atskleidė receptus veidui
Besibaigiant rudeniui ir artėjant žiemai, labiausiai oro temperatūros skirtumus jaučia mūsų pačių oda. Natūralu, kad pajutus pirmąjį šaltuką, mūsų oda ima šerpetoti ir sausėja.
Kaip tinkamai pasirūpinti savo veido oda rudenį ir artėjant žiemai, kokios naminės kaukės veidui yra geriausios pagalbininkės ir kokį vaidmenį odos puoselėjime užima avižos? Apie tai ir dar daugiau šiandien mes kalbamės kartu su veido mankštų trenere Viktorija Baltramiejūniene.
Norintiems atsikratyti svorio: rytus pradėkite būtent taip
Pradėti dieną mankšta yra protingas sprendimas. Taip pat reikėtų nepamiršti ir pusryčių. Tačiau kokia eilės tvarka reikėtų užsiimti šiomis veiklomis - pusryčiai prieš sportą ar sportas prieš pusryčius?
Produktyvumo mokytojai jums patartų sportuoti vos tik pakilus iš lovos. Sportuoti būtina, tai kodėl to neatlikus prieš einant į darbą, kai dar turite tos rytinės energijos? Be to, jūsų protui reikia apšilti - vos tik pabudus nereikėtų užsiimti protą apkraunančia veikla.
Diskusija gyvai: specialistė dalijasi patarimais, kaip nemokamai išsaugoti jaunystę
Jau rytoj daugelis moterų gatve žingsniuos, nešinos gėlių puokštėmis ir minės Tarptautinę moters dieną. Tačiau daugelio moterų svajonė – apgauti laiką ir kaip įmanoma ilgiau išsaugoti jaunystę. Kaip tai padaryti atskleis vienintelė Lietuvoje „facebuilding“ specialistė ir veido mankštų trenerė Viktorija Baltramiejūnienė. Specialistė tv3.lt transliacijos metu paaiškins, kas yra veido mankštos, kaip jos atliekamos ir kokia yra jų nauda.
Parodė, kiek judėti turi suaugę žmonės: pakeisite įpročius!
Gausių mokslinių tyrimų duomenys rodo, kad visame pasaulyje dauguma suaugusiųjų ir vaikų yra nepakankamai fiziškai aktyvūs ir fizinio aktyvumo lygis toliau laipsniškai mažėja visose amžiaus grupėse. Per pastaruosius 50 metų gerokai sumažėjo fizinio aktyvumo darbe, vis daugiau sėdime. Taip pat pasikeitė laisvalaikio pobūdis – tapo pasyvesnis.
Ryte norite žvalumo, bet nenorite kavos? Sprendimas yra
Ar ryte norėdami išblaškyti miegus griebiatės puodelio kavos? Medikai pataria verčiau aktyviai pasimankštinti. Energijos pliūpsnį pajusite iškart. Tiesa, realybė kiek kitokia – sportuoja rytais retas: mankštą darantys prisipažįsta vos trys mokiniai iš šimto. Kiek mankštinasi suaugusiųjų – kaip tik atliekamas tyrimas. Pora šimtų uostamiesčio mokinių dieną pradeda mankšta.
Kiek jai metų? Moteris pademonstravo ištreniruotą kūną
Stresas, persivalgymas, širdies ligos, diabetas – visa tai šiandieninio gyvenimo realijos, kurios skatina senėjimo procesus. Nuo visų jų gydo ir saugo tas pats vaistas – sportas. 46-erių Brooke Burke-Charvet puikus įrodymas, kad amžius sportui – ne riba. Savo sekėjams socialiniuose tinkluose sveikatingumo idėjas skleidžianti moteris sako, kad sportu užsiimti niekada nevėlu. „Kiekvieną rytą pradedu mankšta ir stikline šilto vandens su citrina.
Įvardino 10 dalykų, kurie trukdo pasiekti gerų rezultatų sportuojant
Ne tik treniruoklių salės naujokai, bet ir ne pirmus mėnesius sportuojantys vyrai ir moterys treniruočių metu neišvengia klaidų. Neidentifikavus jų laiku gali sumažėti treniruočių efektyvumas, slopti motyvacija, netgi atsirasti traumos ar sveikatos sutrikimai. Kokios yra dažniausios klaidos ir kaip jų išvengti? Kalbamės su sporto klubo „Lemon Gym“ sporto programų vadove Neringa Jermalaite.
Vos valanda sporto gydo nuo lietuvius varginančios ligos
Kaip teigia naujausi mokslininkų atlikti tyrimai, 1 valanda sporto per savaitę gali neleisti susirgti depresija. Tyrime dalyvavo daugiau nei 30 tūkst. asmenų. Paaiškėjo, kad beveik 12% visų depresijos atvejų buvo galima išvengti į savo kasdienį gyvenimą įtraukus treniruotes, kurių metu smegenyse išsiskiria gerai pasijusti priverčiantys endorfinai. Pastarieji padeda atsipalaiduoti, sumažinti negatyvias mintis ir emocijas, leidžia greičiau užmiršti kasdienius rūpesčius.
Sportuokite vos po 3 minutes kasdien ir rezultatai pranoks lūkesčius
Ne kiekvienas turi pakankamai laiko, kad kasdien galėtų bent valandą praleisti sporto salėje. Tačiau šiuos nuolat užimtus, bet aktyviai gyventi norinčius asmenis pasiekė puiki žinia. Ekspertai tikina, kad tvirtam kūnui susikurti ir sveikatai palaikyti užtenka 5 kartus per savaitę bent 180 sekundžių atlikti aukšto intensyvumo judesius.
Ričardo Doveikos pirmasis dienoraštis iš misijos Malavyje
R. Doveika: „Čia vaikai nieko neprašo, tik tikisi galimybės“
Rugpjūčio19-osios rytas... Vilniaus oro uoste susirenkame septintajai UNICEF misijai už kiekvieną vaiką. Ypatingai džiugu įsilieti į džiaugsmą ir norą dalintis gerumu skleidžiančią bendrakeleivių draugiją. Viduje labai džiaugiuosi, kad antrus metus iš eilės galiu keliauti į šią misiją. Ypatingai stiprybės suteikia Pilaitės parapijos bendruomenė, kurios prašiau šią misiją lydėti malda.
Rytinė mankšta: vos 10 minučių akivaizdžiai pagerins dienos kokybę
Aktyviai pradedant rytą dažniausiai lauks ir sėkminga bei produktyvi diena. Pakili nuotaika, energija bei dailėjančios kūno linijos – rytinės mankštos rezultatas, kurį norint pasiekti nereikia ypatingai daug laiko ir pastangų. Sporto klubo Fitnie academy by Galinta trenerė Erika Burinskaitė dalinasi patarimais, kaip efektyviai mankštintis ryte bei įvardina, kodėl tai turėtų tapti daugumos kasdieniu įpročiu.
Nusijuokite. Pasirodo, tai – puikiausia mankšta
Vos penkiolikos sekundžių juokas gyvenimą gali pailginti net 48 valandomis. Sakot nesąmonė? Tačiau tai – mokslininkų padarytos išvados. Pagal jas, viena minutė juoko treniruoja širdį lygiai taip pat, kaip ir 15os minučių mankšta su treniruokliais ar važiavimo dviračiu. Vienas po kito užsikrečiantys, lyg ir be priežasties kikenantys žmonės. Turbūt ne kartą esat ne tik matę, bet ir patyrę panašią situaciją. Juokas tiek įtraukia, kad, atrodo, nė susilaikyti neįmanoma.
Patarė, kaip naudingai leisti laiką lauke su kūdikiu – gerai ir mamai, ir vaikui
Pavasaris jau kalendoriuose, o netrukus prasidės ir lauke. Vis daugiau ir daugiau mamų su vaikų vežimėliais atsiras parkuose. Tinklaraštininkė Simona sako, kad tai – puikus metas mankštai. Norinčioms gražios talijos puikus pratimas – laikantis už vežimėlio kelis kartus atsilenkti į vieną ir į kitą pusę. Taip vienas šonas tempiasi, kitas spaudžiasi. Tokį pratimą patariama kartoti apie 12 kartų. Kol sportuosite, mažylis sūpuojamas tik dar geriau miegos. Išsamiau žiūrėkite vaizdo įraše.
Trenerė atskleidė svarbią tiesą – kada ir kaip sportuoti po gimdymo
Sporto trenerė Simona laidoje „Mamyčių klubas“ atskleidė vieną labiausiai mamytėms rūpimų paslapčių – kada ir kaip sportuoti po gimdymo. Simona sportuoti pradėjo iškart po gimdymo namuose. Trenerė pataria pradėti nuo dubens dugno pratimų, kurie yra labai svarbūs po nėštumo ir gimdymo. Trenerė taip pat pasidalijo pratimais, kuriuos galima atlikti bet kur ir bet kada – parduotuvėje, skalbiant, vaikštant ar valgant. Visus naudingus pratimus žiūrėkite vaizdo įraše.
Helovino galvosūkis akyliausiems: ar matote besislepiančią baltąją meškutę?
Vienas populiariausių animatorių šiuo metu – Dudás Gergely – visame pasaulyje išgarsėjo savo nuotaikingais galvosūkiais. Socialiniuose tinkluose žinomas menininkas priverčia suklusti ir pamankštinti akis tūkstančius internautų. Dažniausiai vyras piešia gyvūnų būrį, kuriame slepiasi kitos rūšies gyvis. Šįkart istorija panaši. Helovino šventės įkvėptas animatorius nupiešė dešimtis vaiduokliukų, o jų tarpe patupdė vieną baltąją meškutę.
Žilviną Grigaitį sudomino Europos masažo čempionatas: to dar nebuvau matęs
Į dvi dienas Palangoje, „Vanagupės“ viešbutyje vykstantį atvirą Europos masažo čempionatą užsukęs verslo konsultantas Žilvinas Grigaitis sakė renginyje išvydęs tai, ko niekuomet anksčiau nebuvo rėgėjęs. „Savitos taisyklės, skirtingos profesionalų pasirinktos technikos, būdai užmegzti ryšį su klientu... Niekuomet neįsivaizdavau, kad viskas taip sudėtinga“, - su šypsena sakė Ž. Grigaitis.
Užduotis – akyliausiems: ar kortų krūvoje sugebėsite rasti du politikus?
Interneto hitu tapusias pandas keičia kortos. Viena naujausių proto mankštų – kortų krūvoje rasti pasislėpusius garsius politikus – Hilary Clinton ir Donaldą Trumpą, kurie pretenduoja į JAV prezidento kėdę. Ar pavyks rasti šiuos du pretendentus, kurie kruopščiai pasislėpė tarp gausaus būrio damų bei karalių? Jei ši užduotis tampa sunkiai įveikiama – nuotraukų galerijoje raskite penktą paveikslėlį, kuris atskleis, kuriose vietose „tupi“ šie du garsūs politikai.
Vlada Musvydaitė išbandė pikantišką sporto šaką – mankštą aplink stulpą
Garsiai paminėjus terminą „šokis aplink stulpą“ bent daliai mūsų šalies gyventojų, ar tų, kurie sportu bei šokiais nesidomi intensyviai, kyla asociacijos, susijusios su striptizu. Tačiau TV3 televizijos laidoje „Mitybos ir sporto balansas“ apsilankęs treneris Konstantinas Kosovec kaipmat primena: tai neturėtų būti gretinama su naktiniuose klubuose atliekamais seksualiais šokiais. „Tiek šokis, tiek mankšta aplink stulpą su tuo, kas vadinama striptizu, neturi nieko bendra.
Galvos skausmas: ar suprasite, kas pavaizduota šiame piešinyje?
Socialiniuose tinkluose vėl siaučia dar vienas galvosūkis, kuris užkūrė tikrą komentarų ir diskusijų audrą. Šis juodai ir baltai nutapytas piešinys gali atrodyti tarsi paprasta keverzonė, tačiau čia slepiasi ganėtinai puikus darbas. Ilgai suko galvą ir juo pasidalinusi amerikietė Savannah Root, kuri praleido net kelias valandas bandydama suprasti, kas čia slepiasi. Būtent ji ir užkūrė audrą, nes paprašė žmonių pagalbos.
Kokios treniruotės tinkamai lavina ir ugdo vaikus?
Kodėl vieni vaikai laukia nesulaukia treniruotės, o kiti į mokslo metų pradžioje entuziastingai pasirinktos sporto šakos užsiėmimus eina nenoriai? Ar visiems vaikams tinka sportinė veikla ir ar reguliarios treniruotės nuo mažumės – našta pagal pečius (šiuo atveju – pagal petelius)? Lavinant vaiko fizinius gebėjimus, labai svarbu neperlenkti lazdos.