Gydytojai ragina tėvus ruoštis dabar: naujas ligų sezonas – jau čia pat

Kai tik vaikai sugrįžta į darželus ir mokyklas, pasipila ligos – mintis, kurią girdime kone kasmet artėjant rudens sezonui. Ne veltui sakoma, jog slides reikia ruošti vasarą – šaltajam sezonui, pasak specialisčių, taip pat galima pasiruošti šiltuoju metu.

Lietuvius guldo infekcijos: vaistininkė įvardijo, kokią klaidą darome dažniausiai

Vasarą peršalimo ligos niekur nedingsta, todėl net ir šiuo sezonu galima lengvai pajusti tokius nemalonius simptomus kaip gerklės skausmas, sloga, pakilusi temperatūra ir kosulys. Portalas tv3.lt primena kad gydytojai dabar kaip tik stebi išaugusius sergamumo skaičius ir net sunkias komplikacijas. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė gi pranešime spaudai pasakoja, kad būtent šiuo laikotarpiu vaistinėse apsilanko kur kas daugiau peršalusių žmonių.

Kosulys praeis iš karto: žolininkė ragina išbandyti šį receptą

Atšalus orams, svarbu pasirūpinti savo sveikata. Nepaliaujamas kosulys šaltuoju metu laiku gali tapti įprastu reiškiniu. Laimei, yra daugybė greitų ir paprastų receptų, kaip greičiau pasveikti. Vienas iš jų – bičių vaško kompresas.  „Bičių vaškas nuo kosulio. Dar vienas mano išbandytas ir man padėjęs metodas. Jau esu rašiusi, kad apturėjau koronavirusą. Lengva forma. Sunkiau buvo tik vieną dieną. Bet išsikrenkšti, išsikosėti užtruko.

Prasirgus kovidu vis dar jaučiate nemalonius simptomus? Specialistai siunčia svarbią žinią

Žiemos metu serga, sirgo arba sirgs daugelis lietuvių. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ gydytojas Alvydas Unikauskas pasakojo, kad dažniausiai sergama virusine COVID-19 ir gripo infekcijomis. Laidos vedėjas patarė, kaip elgtis persirgus koronavirusu ir kaip greičiau atgauti jėgas. Gydytojas A. Unikauskas teigė, kad visai nesvarbu, ar sergate gripu, koronavirusu ar kokia kita infekcija – šalia gydytojo paskirtų receptinių vaistų svarbu malšinti individualiai jaučiamus simptomus.

Slogai ir užsikimšusiai nosiai – jūros vanduo: patarė, į ką būtina atkreipti dėmesį

Sloga ir užsikimšusi nosis – šių simptomų sunku išvengti žiemos sezonu, kai auga peršalimo ir viršutinių kvėpavimo takų ligų skaičiai. Visgi, „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė pasakoja, kad nesvarbu – jus vargintų bėganti ar užsikimšusi nosis – jums gali padėti jūros vanduo. Tik vaistininkas pabrėžia – norint greičiau atsisveikinti su nepageidaujamais simptomais, svarbu žinoti, kada rinktis izotoninį jūros vandenį, o kada – hipertoninį.

Jūsų vaikas dažnai serga? Gydytoja paaiškina, kada verta sunerimti

Vaikų ligos – vienas didesnių išbandymų tėvams. Mažieji dažniau serga dėl nebrandžios, bakterijas ir virusus pažinti besimokančios imuninės sistemos. Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ šeimos gydytoja Rasa Isevičienė pastebi, kad sirgimų atvejų daugėja ir pradėjus lankyti ugdymo įstaigas, kuriose nematomų užkratų koncentracija dar didesnė. Dažniau serga ir turintys vyresnių, jau ugdymo įstaigą lankančių brolių ar sesių vaikai.

Kaip išsirinkti nosies purškalą: įspėjo, kada iki priklausomybės – vienas žingsnis

Sloga – dažna įvairių alergijų bei virusinių ligų palydovė, todėl nosies lašų ar purškalų galima rasti bene kiekvieno žmogaus namų vaistinėlėje. Nors iš pirmo žvilgsnio varvančios ar užgulusios nosies problemas šie preparatai išsprendžia gana lengvai, vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Jurgita Jankauskienė pabrėžia – nekontroliuojamas ar ilgalaikis nosies lašų vartojimas gali sukelti sunkiai įveikiamą priklausomybę.

Peršalimo gydymas liaudiškomis priemonėmis: kurios iš jų veiksmingos, o kurios ne?

Peršalus dažnai žmonės griebiasi ne tik vaistų simptomams malšinti, bet ir, norėdami pasijusti geriau, išbando įvairias liaudiškas priemones. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pasakoja, kad tikrai yra naudingų liaudiškų sveikatos patarimų peršalimui gydyti, tačiau kita pusė gali pridaryti daugiau žalos negu naudos.

10 mažų įpročių, kurie pagerins jūsų sveikatą

Jau tradiciškai Naujųjų metų pradžia žymi laiką, kai ne retas mūsų keliamės ambicingus tikslus, duodame sau pažadus keisti ir gerinti įvairias savo gyvenimo sritis. Visgi kartais net ir mažo pokyčio dėka gali pasikeisti labai daug. Apie tai pasakoja „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė. Jis įvardina dešimt nedidelių įpročių, kuriuos prisijaukinti bus nesunku, o teigiamą rezultatą turėtume pajusti pakankamai greitai. Laikas gryname ore.

Šis mišinys žaibiškai populiarėja peršalus: prireiks vos 2 ingredientų

Už lango siautėjant šaltukui ne vienas suserga. Tad dabar yra puikus metas namuose pasigaminti paprastą dviejų ingredientų naminę priemonę, kuri gali padėti susirgus peršalimu. Socialiniuose tinkluose plinta naminės priemonės, kuriose naudojamos sveikatai naudingos sudedamosios dalys, padedančios atitolinti ligą. Vienos iš jų – medus ir česnakas.

Patarė, kaip nepermokėti už vaistus: kai kurie nežino, kam jie priklauso nemokamai

Vos kas ketvirtas šalies gyventojas žino visas rekomendacijas, kaip įsigyti kompensuojamųjų vaistų už juos nepermokant, o žinios apie paciento priemokos už vaistus padengimą yra dar prastesnės. Be to, dviejuose iš trijų namų ūkių prisikaupia nebevartotinų vaistų atsargų, kurių tenka atsikratyti, rodo sociologinis tyrimas. Ligonių kasos primena, kaip racionaliai įsigyti ir atsakingai vartoti kompensuojamuosius vaistus, kad nenukentėtų nei sveikata, nei piniginė.

Sumažėjo sergančiųjų gripu ir peršalimo ligomis

Per praėjusią šventinę savaitę fiksuotas mažesnis sergamumas gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimų takų infekcijomis (ŪVKT) ir COVID-19 liga, antradienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Paskutinę praėjusių metų savaitę, nuo pirmosios Kalėdų dienos iki Naujųjų metų išvakarių, bendras sergamumo rodiklis siekė 877,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Ankstesnę savaitę bendras minėtų ligų sergamumo rodiklis buvo 1609,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Vargina užsitęses užkimimas? Priežastys gali nustebinti

Balso užkimimas yra, atrodytų, įprastas dalykas žiemą ar šventiniu laikotarpiu: užkimstame garsiau pakalbėję ar padainavę per šventes, susirgę virusine infekcija. Dažniausiai „atkimstama“ savaime, tačiau kartais balso pakitimai gali užsitęsti ir kelti nemenką diskomfortą ar net įspėti apie rimtą patologiją. Pasak gydytojos otorinolaringologės Austėjos Pečeliūnienės, pakitusi balso kokybė, arba užkimimas, yra dažnas skundas, dėl kurio pacientai kreipiasi į gydytojus.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Patarė, kaip pasirinkti vaistus kovojant su peršalimo ligomis

Atvėsus orams ir daugiau laiko praleidžiant uždarose patalpose, žmones dažnai užklumpa peršalimo ligos. Peršalimas – tai ūminė kvėpavimo takų infekcija, kurią sukelia daugiau nei 200 skirtingų virusų rūšių, tokių kaip koronavirusai, rinovirusai, adenovirusai. Šie virusai plinta oro lašeliniu būdu sergančiam žmogui čiaudint ar kosėjant, taip pat per daiktus, paviršius. Virusai, patekę į organizmą per nosį ar burną, pradeda daugintis kvėpavimo takuose.

Šventinio laikotarpio iššūkiai sveikatai: medikai primena, kaip sumažinti užsikrėtimo riziką

Artėjant didžiausioms metų šventėms bei laikui su artimaisiais, gydytojai atkreipia dėmesį į sparčiai didėjantį ir susirgimų peršalimu, gripu bei kitomis kvėpavimo takų ligomis skaičių. Medikai primena, jog šių užkrečiamų ligų prevencijai svarbi yra rankų bei paviršių higiena, vakcinacija. Vaistininkai ragina atkreipti dėmesį ir į organizmo imuninės sistemos stiprinimą, tinkamą darbo bei poilsio režimą, mitybą.

Susirgus temperatūra gali ne tik kilti, bet ir kristi: specialistai atsako, ką tai reiškia

Jei susergame ir ima kilti temperatūra, suprantame, kad taip ir turi būti, organizmas kovoja su virusu ar bakterija. Tačiau jei savijauta siaubinga, o temperatūra nė kiek nekyla, arba, dar keisčiau – ima kristi? Iš tiesų kūno temperatūros sumažėjimas susirgus gali būti ženklas, kad organizmas sunkiai kovoja su infekcija arba kad sutriko jo šilumos reguliavimo procesas. „Kūno temperatūra – individualus dalykas.

Šie augalai – aukso gysla sveikatai: ragina turėti visiems

Ekspertai atskleidė geriausius mažai priežiūros reikalaujančius kambarinius augalus, kurie pagyvins namus žiemos mėnesiais ir net pagerins jūsų nuotaiką. Įsivyravus žiemiškiems orams ir negaunant saulės spindulių, tai gali turėti didelės įtakos jūsų emocinei būklei. „Gtech“ ekspertai rekomendavo namus pagyvinti šiais kambariniais augalais, kad žiemą pagerėtų nuotaiką.

Peršalimus ir virusines ligas gydote antibiotikais? Perspėja apie grėsmes

Artėjant šventėms vis labiau ginamės nuo įvairiausių ligų. Šį sezoną labiausiai vyrauja peršalimo ir virusinės ligos, kurioms gali būti skiriamas simptominis gydymas. Tačiau „Eurovaistinės“ vaistininkas Paulius Raudonis pasakoja, kad dažnai į vaistines užsuka pacientai, kurie kreipiasi pagalbos tada, kai liga jau ilgai užsitęsusi arba jiems pasireiškė komplikacijos. Dažna šių pasekmių priežastis – ne pagal paskirtį vartoti antibiotikai.

Kai vaikui skauda gerklę: gydytojos patarimai padės išvengti rimtų komplikacijų

Turbūt nėra tokio vaiko, kuris užaugtų nepajutęs gerklės skausmo. Tai dažnas simptomas, ypač peršalimo ligų sezono metu. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoja otorinolaringologė (LOR) Inga Tamošaitienė sako, kad per metus vaikui skaudėti gerklę gali ir keliolika kartų, tačiau tėvams visuomet būtina išlikti budriems, nes, rodos, paprastas simptomas gali komplikuotis į pavojingą būklę.  Peršalimo sezono metu gerklės skausmu vaikas gali skųstis kaskart peršalus.

Viskas, ką reikia žinoti apie virusus žiemą: kaip atskirti, kuo susirgau, ir kaip gydytis

Šaltuoju metų sezonu padaugėja susirgimų peršalimu, gripu ir kitomis kvėpavimo takų ligomis. Nuo dalies jų turime skiepus, tačiau kitas kvėpavimo takų infekcijas gydomės simptominėmis priemonėmis.

Vaistininkė atsakė, kada bičių produktai yra maistas, o kada – vaistas

Vis daugiau žmonių domisi sveika mityba ir taip vadinamu supermaistu: akai ir goji uogomis, daigintais kviečiais, spirulina ir kitais produktais. Susižavėję egzotiškai skambančiais produktais neretai pamiršta, kad ir Lietuvoje galima rasti supermaisto – nuo akmens amžiaus žmonių vartojamo medaus bei kitų bičių produktų: duonelės, pienelio, pikio. Kaip teisingai vartoti bičių produktus ir nuo kokių sveikatos bėdų jie gali apsaugoti, atsako vaistininkė.

Šias uogas vadina dovana organizmui: ragina valgyti dažniau

Štai ir atėjo pirmosios šalnos – pats metas rinkti dygliuotojo šaltalankio uogas. Jas geriausiai rinkti spalio–gruodžio mėnesiais, kai po pirmųjų šalnų uogos tampa saldžiai rūgščios ir lengviau atsiskiria nuo šakelių. Dygliuotasis šaltalankis (Hippophae rhamnoides L.) – dekoratyvinis, maistinis, vaisinis ir vaistinis augalas, užaugantis iki 1,5–6 m aukščio. Dygliuotasis šaltalankis priklauso žilakrūminių (Elaeagnaceae Juss.) šeimai, šaltalankių (Hippophae L.) genčiai.

Vitaminas C – ne tik imunitetui stiprinti: štai kokia dar šio vitamino nauda

Kamuojantis nuovargis, dusulys, išblyškusi oda ar slenkantys plaukai gali būti geležies trūkumo požymis. Vaistininkė pataria, kaip natūraliomis priemonėmis ne tik pagerinti savijautą, bet ir atstatyti geležies atsargas organizme, bei kokio vitamino prireiks, kad geležies įsisavinimas būtų geresnis. Geležies trūkumas, žinomas kaip anemija, gali sutrikdyti daugelio organizme vykstančių procesų eigą, tad į pastebimus simptomus nereikėtų numoti ranka.

Kaip gydyti šlapimo pūslės uždegimą? Vaistininkė turi 9 patarimus

Šlapimo pūslės uždegimą, dar kitaip vadinamą cistitu, dažnu atveju sukelia bakterijos, tačiau žiemą juo susirgti galima paprasčiausiai peršalus kojas, pasakoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Fausta Barisevičienė. Ji dalinasi naudingais praktiniais patarimais, kurie palengvins šlapimo pūslės uždegimo skausmus ir padės greičiau pasijusti gerai.

10 dažniausių klausimų apie skiepus: kaip elgtis pasiskiepijus ir ką daryti, jei bijoma adatų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenys rodo, kad nuo 40-os metų savaitės, laikomos oficialiu gripo, koronaviruso ir kitų ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sezono startu, iki dabar sergamumo lygis ženkliai ūgtelėjo. O daugiau nei 500 Lietuvos gyventojų netgi hospitalizuoti. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė paaiškina, kad vienintelis išties veiksmingas būdas išvengti galimų sunkių šių ligų komplikacijų yra vakcinacija.
REKLAMA
tv3.lt koliažas (nuotr. 123rf.com) tv3.lt koliažas (nuotr. 123rf.com)

Rūpinimasis sveikata kasdien – įpročiai, užkertantys kelią ligoms

Kiekvienam gyventojui kasmet rekomenduojama apsilankyti pas savo šeimos gydytoją. Tačiau retas susimąsto, kad rūpintis savo sveikata privalome kasdien. Gydytojai `primena, kokiomis pagrindinėmis taisyklėmis turėtų vadovautis kiekvienas, norintis jaustis gerai. Tiek lėtinės, tiek infekcinės ligos gali užklupti visai netikėtai. Vis tik gydytojai atkreipia dėmesį, kad ligos iš niekur neatsiranda ir jas gali lemti bent keletas esminių priežasčių.

Gripo sezonas prasidėjo: štai kur sergamumas didžiausias

Praėjusią savaitę Lietuvoje prasidėjus šių metų gripo sezonui, šios ligos atvejų, lyginant su ankstesne savaite, sumažėjo, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Jo duomenimis, praėjusią savaitę fiksuoti 32 gripo atvejai, kai savaite anksčiau – 49. Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis 100 tūkst. gyventojų siekė 988,5, o savaite anksčiau – 1083,1 atvejo.

Peršalimo simptomai gali suklaidinti: įspėja dėl rudenį paaštrėjančios alergijos

Įsivyraujant vėsiems ir lietingiems orams šį rudenį sugrįžta ne tik peršalimo ligos, bet ir padidėja alergijos pelėsiui rizika. „Eurovaistinės“ vaistininkas Paulius Raudonis pasakoja, kad pasitaiko nemažai atvejų, kada dėl kone identiškų simptomų žmonės sunkiai atskiria, ar jiems peršalimas, ar gilesnė problema – alergija pelėsiui. Jis atskleidžia, kaip atpažinti šią alergiją bei su ja atsisveikinti.

COVID-19 statistika: 229 nauji atvejai, mirčių nefiksuota

Praėjusią parą nustatyti 229 nauji COVID-19 atvejai, mirčių nuo šios ligos nefiksuota, rodo penktadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 125,1 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 22 procentus. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga.

Ragina šią daržovę valgyti dažniau: sveikata padėkos

Garsus televizijos laidų vedėjas gydytojas Michaelas Mosley dalijasi vienu svarbiausiu salotų ingredientu, kuris gali odai suteikti jaunatviško švytėjimo, ir paaiškina, kodėl jis stiprina sveikatą. Visi žinome, kaip svarbu subalansuotai maitintis, užtikrinti, kad kasdien suvalgytume penkias porcijas daržovių bei vaisių ir gautume pakankamai maistinių medžiagų, nes tai daro stebuklus mūsų organizmui.

Svarbu daugeliui gyventojų: prasideda skiepijimas – skelbiama, kam bus kompensuojama

Nuo spalio 5 d. vakcinas užsisakiusiose gydymo įstaigose galima pasiskiepyti nuo gripo ir koronaviruso vieno vizito metu, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Skiepijimas gripo ir atnaujintomis COVID-19 vakcinomis ypatingai svarbus rizikos grupėse esantiems asmenims – jie abiem vakcinomis bus skiepijami nemokamai.
REKLAMA
Nuo virusinių ligų apsaugos rankų plovimas: ar žinote, kaip taisyklingai jas plauti?  Nuo virusinių ligų apsaugos rankų plovimas: ar žinote, kaip taisyklingai jas plauti?

Nuo virusinių ligų apsaugos rankų plovimas: ar žinote, kaip taisyklingai jas plauti?

Įsibėgėjant rudens sezonui, vis sparčiau auga rizika susirgti virusinėmis ligomis kaip gripas ar koronavirusas. Vienos geriausių apsaugos priemonių – tai imuniteto stiprinimas ir skiepai, tačiau „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė išskiria ir kitą, dažnai pamirštamą priemonę – higienos laikymąsi. Ji paaiškina, kaip paprasčiausias rankų plovimas apsaugo nuo virusinių ligų, bei primena, kaip taisyklingai plauti rankas.

Vaistinės jau pradeda skiepyti nuo gripo: štai ką svarbu žinoti

Prasidėjus rudens sezonui ima daugėti susirgimų peršalimo ligomis ir ypatingai – gripu. Tad „Eurovaistinė“ pradeda skiepyti gyventojus nuo gripo, o vaistininkai primena – norint apsisaugoti nuo šios ligos, būtina skiepytis kiekvienais metais. Sergančiųjų daugėja Jau nuo vasaros pabaigos Lietuvoje sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis didėja.
Į viršų