• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paauglė baiminasi, kad dalindamasi elektronine cigarete užsikrėtė bakterija, nuo kurios vos nemirė.

Paauglė baiminasi, kad dalindamasi elektronine cigarete užsikrėtė bakterija, nuo kurios vos nemirė.

REKLAMA

18-metė Siana Alderton po vakarėlio su draugais užsikrėtė bakteriniu meningitu – reta infekcija, sukeliančia smegenų uždegimą.

Paauglė buvo panardinta į dirbtinę komą ir vos nemirė. Ji mano, kad potencialiai mirtina infekcija užsikrėtė dalydamasi elektronine cigarete. Kitą dieną po vakarėlio mergina pradėjo jaustis blogai, bet kai mama pastebėjo raudonas dėmes ant dukters kūno, ją skubiai nuvežė į ligoninę.

To, kas vyko toliau, nelinkėtų niekam

S. Alderton keturias dienas išbuvo medikų sukeltoje komoje, nes jos organizmas kovojo su infekcija.

Dabar ji ir jos mama Kerrie informuoja apie meningito požymius, nes gydytojai mano, kad ji galėjo užsikrėsti nuo bendrų elektroninių cigarečių, svaigalų ar bučinių, rašo mirror.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak merginos mamos Kerrie Durrant, kai jos atvyko į ligoninę, viskas vyko labai greitai. Sianai buvo sukelta koma, o gydytojai ir konsultantai jai pasakė, kad dukters būklė labai bloga ir patarė pasiruošti blogiausiam ir atsisveikinti, nes ji gali ir nebepabusti iš komos.

REKLAMA

„Noriu, kad žmonės žinotų, jog gydytojai turi rasti meningito bakterijos šaltinį, – sakė K. Durrant. – Atliekant tyrimus Sianai pasireiškė sinusito simptomai, o tai reiškia, kad ji galėjo užsikrėsti per seiles, pavyzdžiui, garindama, bučiuodamasi ar dalydamasi gėrimais.“

Spalio 18 d. Siana su draugais lankėsi dviejuose Norvičo klubuose, kur, pasak jos, dalijosi su jais elektroninėmis cigaretėmis.

REKLAMA
REKLAMA

„Nesu mėgėja išgerti, man labiau patinka bendrauti išėjus į miestą. Išgėriau tris ar keturis gėrimus, – vėliau pasakojo mergina. – Savo elektronine cigarete pasidalinau su trimis bendrais draugais ir tai nėra neįprasta, nes visi taip daro per naktinius pasilinksminimus. Nieko apie tai nepagalvojau, nes jie buvo mano draugai“.

Mergina pamanė, kad ji susirgo, kai kitą dieną pradėjo blogai jaustis, o vakare po valgio pradėjo vemti. Jos kūnas buvo nusėtas raudonai violetinėmis dėmėmis, kurios atrodė kaip vėjaraupiai ar vabzdžių įkandimai, ir jos su mama nuskubėjo į Norfolko ir Norvičo universitetinę ligoninę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Paskutinis dalykas, kurį atsimenu, buvo įėjimas į ligoninės priimamąjį, – pasakojo mergina. – Žinau, kad man skaudėjo ir buvo sunku judėti, todėl sėdėjau neįgaliojo vežimėlyje, bet paskui viskas išnyko“.

Pasak mamos, ji su dukros patėviu nusprendė patys nuvežti ją į A&E, bet žinodama tai, ką žino dabar, ji būtų kvietusi skubiąją medicinos pagalbą.

REKLAMA

Per 20 minučių trukusią kelionę automobiliu Siana pradėjo skųstis galvos skausmu, o paskui ant kaklo ėmė ryškėti violetinės spalvos bėrimas. Per keturias valandas nuo atvykimo į ligoninę Sianai buvo diagnozuotas bakterinis meningitas ir ji keturioms dienoms buvo panardinta į medikų sukeltą komą.

„Kai atsibudau po kelių dienų, jaučiausi geriau, bet man pasakė, kad sergu bakteriniu meningokoku arba meningitu – ligoninėje tai buvo vienas iš nedaugelio šios ligos atvejų“, – pridūrė mergina.

REKLAMA

Gydytojai paaiškino, kad ji galėjo užsikrėsti nuo bendro gėrimo, elektroninės cigaretės ar bučinio, bet negalėjo nustatyti tikrosios priežasties.

„Tai buvo tikrai sunkus laikotarpis, tačiau labiausiai padėjo kasdien mane lankanti šeima, – sakė ji. – Mano mama atvykdavo kiekvieną dieną ir kelias naktis nakvojo pas mane, kad nebūčiau viena.“

Iš viso ligoninėje Siana praleido 14 dienų, o praėjus mažiau nei savaitei po išrašymo ji išlaikė vairavimo egzaminą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš ir šeima labai norėtume padėkoti NNUH gydytojams, konsultantams, slaugytojoms ir visiems kitiems, kurie dalyvavo Sianos priežiūroje, – sakė merginos mama. – Priimamojo, reanimacijos, intensyviosios terapijos skyriaus ir palatos personalas tikrai nuostabus.“

„Bakterinis meningitas yra gyvybei pavojinga liga, kuri gali užklupti staiga ir greitai progresuoti. Nors ne visi, susidūrę su šia bakterija, suserga, meningitu sergančio žmogaus artimiems kontaktams kyla didesnė rizika ir jiems gali prireikti profilaktinių antibiotikų, – sakė labdaros organizacijos „Meningitis Now“ generalinis direktorius Tomas Nuttas. – Vengimas dalytis asmeniniais daiktais ir nuolatinis skiepijimasis gali padėti sumažinti infekcijos perdavimo riziką.

Jei įtariate, kad susirgote meningitu, pasitikėkite savo nuojauta ir skubiai kreipkitės į gydytoją. Ankstyva diagnozė ir gydymas gali išgelbėti gyvybę.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų