• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Madride vykstančiame NATO viršūnių susitikime vienas pagrindinių Lietuvos siekių – sąjungininkų pajėgų stiprinimas iki brigados dydžio vieneto mūsų šalies teritorijoje, tačiau atvykusių kariškių mes neturime, kur treniruoti, teigė buvęs kariuomenės vadas.

Madride vykstančiame NATO viršūnių susitikime vienas pagrindinių Lietuvos siekių – sąjungininkų pajėgų stiprinimas iki brigados dydžio vieneto mūsų šalies teritorijoje, tačiau atvykusių kariškių mes neturime, kur treniruoti, teigė buvęs kariuomenės vadas.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ Arvydas Pocius ir buvęs užsienio reikalų ministras Antanas Valionis aiškino, kad yra kitas modelis, kuris galėtų veikti. 

Šiandien išklausius NATO sekretoriaus galima suprasti, kad Lietuva savo žemėje tiesiogiai nesulauks nuolatinių pajėgų – brigados, kurios Lietuva taip norėjo. Nepaisant to, bus technika ir galbūt bus rotacinė kariuomenė. Pone Valioni, ar Lietuvai tai yra pralaimėjimas?

Aš nemanyčiau, kad tai pralaimėjimas. Tikriausiai, mes ir šiandien norime, kad čia būtų daugiau kariuomenės, jog niekas čia nekištų nosies ir mums būtų ramu. 

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu mąstoma, kad būtų optimalu Vokietijos kariuomenės pajėgas – virš 1000 žmonių laikyti čia pas mus, o kita įsipareigota dalis būtų Vokietijoje, bet tai nereiškia, kad, mano nuomone, ji neatvažiuos.

REKLAMA

Jei mes paruošime galimybes mokytis, jei bus poligonai, normalios kareivinės, nes dabar mes neturime nei vieno, nei kito. Jei bus ekstremalu, <...> mes matysime ir galėsime adekvačiai reaguoti.

Stebint, kokios priemonės atsiranda Rusijos jau prarytoje Baltarusijoje, kas ten vyksta prie mūsų sienų, kaip telkiamos pajėgos, kaip atliekami veiksmai, manau, dabar žiūrint į NATO, kad reakcija bus adekvati, nes visi tikrai pasirengę apsiginti.

REKLAMA
REKLAMA

Pone Pociau, kaip jums atrodo, ar Lietuvai būtina, kad šie karai būtų pas mus ir būtų nuolat? Jei vokiečiai dalį savo brigados laikytų Vokietijoje, mums būtų mažiau saugu?

Ne, aš manau, kad nereikėtų nuvertinti savo „Geležinio vilko“ brigados, Lietuvos kariuomenės, kuri vis dėlto per 30 metų gerokai patobulėjo. Karininkai, kariai dalyvauja tarptautinėse operacijose.

Mes nenuvertiname, bet jei bus didžiulis kiekis Rusijos kariuomenės ir technikos, tai pasipriešinti mes negalėsime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būtent vokiečių NATO priešakinių pajėgų vieneto buvimas čia Lietuvoje jiems sudaro galimybę susipažinti su Lietuvos teritorija, susipažinti su reljefu, įvertinti tiltus, uostus, oro uostus.

Tai yra informacijos surinkimas, kas čia yra pasikeitę per daug metų ir kaip reikėtų vykdyti tas operacijas.

Bet gi teigia, kad čia bus tik vokiečių technika.

Aš nemanyčiau, čia turi likti priešakinių NATO pajėgų batalionas, kuris turės būti rotuojamas, ir tie vokiečių batalionai, kurie bus Vokietijoje, tos identifikuotos brigados rotaciniu būdu turės čia atvažiuoti, treniruotis ir grįžti atgal.

REKLAMA

Reikalui esant, jei bus matoma grėsmė, tada papildomai, visi tie likę batalionai <...> pajudėtų Lietuvos link į numatytas dislokacijos vietas.

Galbūt nėra tikslinga Lietuvoje laikyti brigados?

Jei pasikviečiame iš NBA 7 krepšinio komandas į Lietuvą ir aiškiname, kad dabar visiems duosime, bet mes neturime tiek sporto salių. Tai ką? Pasodintume juos viešbučiuose, nes krepšininkai neturi, kur žaisti.

Karine prasme – nėra poligonų, nėra, kur treniruotis. Tai kas liks iš tos NBA komandos, jei jie pusę metų prasėdės viešbutyje ir nežais krepšinio?

REKLAMA

Tas pats yra su kariškiais, kurie yra pačios geriausios parengties. Jie atvažiuoja ir jie iš karto turi būti poligonuose, o ne kareivinėse. Jie pastoviai turi dalyvauti veiksme – kariai turi šaudyti, manevruoti, važiuoti. 

Kodėl Lietuva neturi poligono sąjungininkams, sužinokite laidoje, esančioje straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų