Londone aušta trečias visuotinio karantino rytas, tačiau ši ramybė apgaulinga. Koronavirusas čia negailestingas. Jis šalyje pareikalavo jau beveik pusės tūkstančio gyvybių, nors nustatytų užsikrėtusiųjų skaičius sąlyginai mažas ir nesiekia dešimties tūkstančių. Šiaurės Airijos ligoninėje jau savaitę su virusu kovojantis 40-metis pastorius prašo įsiklausyti.
„Šis virusas mirtinas. Jis pavojingas. Koronavirusas nori jus pražudyti, nori išsiurbti visą gyvybę iš jūsų plaučių, kad net nebegalėtumėte kvėpuoti. Nemanykite, kad šis virusas aplenks jus. Nė sekundės negalvokite, kad tai tik paprastas peršalimas ir kosulys. Pažiūrėkite į mane“, – sako pastorius Mark McCkurg.
Šis konferencijų centras Rytų Londone skubiai pertvarkomas į 4000-ių vietų ligoninę. Darbai čia dar labiau suaktyvėjo po to, kai Nacionalinė šalies sveikatos tarnyba šįryt pranešė: Londono ligoninėse – virusu užsikrėtusių sunkių pacientų „cunamis“. Laikinų ligoninių šalyje planuojama pastatyti mažiausiai dešimt. Šalies valdžia skubiai įsigijo ir 10 tūkstančių plaučių ventiliacijos aparatų, o premjeras Borisas Johnsonas paragino savanorius registruotis padėti didžiajam mūšiui besiruošiantiems medikams. Jų kovą su koronavirusu dabar Jungtinėje Karalystėje apsunkina ir tai, kad dėl „Covid-19“ kai kuriose ligoninėse izoliuota 30 – 50 proc. personalo.
„Vos per 24 valandas į mano prašymą atsiliepė 405 tūkstančiai žmonių. Jie ligoniams gabens vaistus iš vaistinių. Jie parveš negaluojančius iš ligoninių namo. Labai svarbu ir tai, kad jie nuolat skambins ir teirausis, kaip laikosi žmonės, kurie vieni namuose. Šie savanoriai bus nepaprastai svarbūs kovojant su šiuo virusu“, – pasakoja Jungtinės Karalystės premjeras Boris Johnson.
Nustatytų užsikrėtusiųjų skaičiai Rusijoje auga taip pat sparčiai kaip ir ši ligoninė prie Maskvos. Statybininkai spaudžiami darbus baigti iki balandžio, kad čia galėtų gydytis 650 ligonių. Maskvoje karantinas nepaskelbtas, tačiau sostinėje nuo viruso mirus dviem žmonėms, nuo šeštadienio savaitei bus uždarytos kavinės, parduotuvės, parkai, grožio salonai ir SPA centrai, o vyresni nei 65-erių senjorai jau nuo šiandienos raginami nekelti kojos iš namų. Nuo penktadienio vidurnakčio Rusija stabdo visus tarptautinius skrydžius, išskyrus specialius reisus, kuriais evakuojami užsienyje esantys Rusijos piliečiai. Rusijoje oficialiai patvirtintų „Covid-19“ atvejų per parą padaugėjo 182, o bendras jų skaičius išaugo iki 840, mirusiųjų iš viso trys. Tačiau neabejojama, kad tikrieji skaičiai gali būti dešimtimis kartų didesni, nors Vladimiras Putinas ir teigia kitaip.
„Daugelyje šalių atvejų skaičius auga. Pavojuje atsidūrė viso pasaulio ekonomika. Jau prognozuojamas jos nuosmukis. Esu dėkingas priemonėms, kurių buvo imtasi iš anksto ir kurių dėka mus pavyko suvaldyti platų ir greitą ligos plitimą“, – teigia Rusijos prezidentas Vladimir Putin.
Tuo tarpu Italijos žiniasklaida smarkiai kritikuoja „Iš Rusijos su meile“ atsiųstą paramą kovai su koronavirusu. Esą 80 procentų kariniais sunkvežimiais iš Romos į Bergamo ligonines pristatytų kovos su virusu priemonių yra bevertės. Dienraščiui „La Stampa“ įtarimų kelia ir tai, kad iš Romos į Bergamą vykstantys specialistai turi aukštus karinius laipsnius. Tai esą generolai, pulkininkai, majorai, kurie laisvai juda Italijos teritorijoje, vos už kelių žingsnių nuo NATO bazių.
Šiandien „Covid-19“ testas skubiai atliktas 83-ejų popiežiui Pranciškui. To prireikė, nes koronavirusas nustatytas vienam iš 30-ies Šv. Mortos svečių namų gyventojų. Atsisakęs kraustytis į prabangius rūmus, juose gyvena ir popiežius Pranciškus, o užsikrėtė esą vienas artimiausių pontifiko bendradarbių. Visgi patvirtinta, kad popiežiaus Pranciškaus „Covid-19“ testas neigiamas.
Tuo tarpu Paryžiuje kiekvieną vakarą, lygiai 19 val. šis operos tenoras ragina žmones laikytis karantino ir be reikalo nekišti nosies iš namų. Pasiklausyti jo atliekamų arijų į balkonus atkeliauja dešimtys žmonių.
Na, o Indijoje, turinčioje 1,3 mlrd. gyventojų paskelbus visuotinį karantiną, jo laikytis nori tikrai ne visi. Tačiau už tai gali užsidirbti rykščių.
Pareigūnai žmonės sėdėti namuose čia varo lazdų smūgiais.
Tiems, kurie prasikalto mažiau, tenka daryti tūpčiukus arba atsispaudimus.