virusas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „virusas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „virusas“.

Peršalus pajutę šiuos simptomus skubiai kreipkitės į gydytoją: gali grėsti mirtinai pavojinga būklė

Nors daugelis pasigavę virusinę infekciją nekomplikuotu atveju pasveiksta per savaitę ar greičiau, gydytojas pulmonologas Edvardas Danila ragina neprarasti budrumo. Dalimi atvejų liga gali komplikuotis plaučių uždegimu, kuris gali baigtis ir mirtimi.  Plaučių uždegimas gali užklupti bet kokiu metų laiku, tačiau šaltuoju periodu jų neišvengiamai būna daugiausiai, mat padaugėja respiracinių virusinių infekcijų.
2024-12-22

Viskas, ką reikia žinoti peršalus: šios taisyklės padės pasveikti greičiau

Šaltuoju metų laikotarpiu stipriai išauga žmonių, susiduriančių su viršutinėmis kvėpavimo takų infekcijomis, skaičius. Tam įtakos turi permainingi orai, netinkamai parinkta apranga ar avalynė ir dalyvavimas sergančių žmonių susibūrimuose. Klaipėdos „Kardiolitos klinikų“ Šeimos medicinos centro šeimos gydytoja Rūta Laučienė pasakoja, kaip atpažinti peršalimo simptomus bei kaip su jais kovoti.
2024-11-29

Štai kada telefono sąskaita gali išaugti šimtais eurų: nesakykite, kad neįspėjo

Žaidimai telefone – populiarus vaikų ir jaunimo užsiėmimas, tačiau jie gali tapti brangia klaida. Ryšių reguliavimo tarnyba socialiniame tinkle „Facebook“ perspėja, kad žaidžiant tokiose platformose kaip „Roblox“, kyla rizika užsikrėsti kenkėjišku virusu, siunčiančiu brangias SMS žinutes į užsienio šalis. Tai gali lemti staigų sąskaitų išaugimą šimtais eurų. Dėl šios priežasties yra svarbu suprasti, kaip apsaugoti savo telefoną ir finansus.
2024-11-26

Nustatė bauginantį COVID-19 poveikį smegenims: simptomai išlieka net ir pasveikus

Žmonėms, kurie buvo hospitalizuoti dėl sunkios COVID-19 infekcijos, gali atsirasti smegenų pokyčių, prilygstančių 20 metų senėjimo, ir tai gali turėti didelės įtakos jų pažinimui.
2024-10-19

Nauja grėsmė Ukrainoje: pradėjo plisti mirtinas virusas

Ukrainos parėjo plisti mirtinas Vakarų Nilo virusas, rašo „Newsweek“. Šį virusą platina uodai ir nuo jo Ukrainoje  jau buvo fiksuota mirčių. „Tai rimta grėsmė, ir ji išliks rimta“, – sekmadienį paskelbtame interviu BBC ukrainiečių tarnybai sakė Ukrainos sveikatos apsaugos ministro pavaduotojas ir epidemiologas Ihoris Kuzinas. Ukrainoje nustatyta užsikėtimui Vakarų Nilo virusu Pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centro, Vakarų Nilo virusą paprastai platina uodai.
2024-10-15

Afrikoje plinta ypač pavojingas virusas: ekspertai baiminasi naujos pandemijos

Afrikoje prasidėjo didelis Marburgo viruso protrūkis, per kurį jau mirė aštuoni žmonės – tai į Ebolos virusą panašus užkratas, nuo kurio miršta iki 90 proc. užsikrėtusiųjų. Sveikatos apsaugos ministras pranešė, kad nuo penktadienio, kai Ruandoje pirmą kartą buvo patvirtintas ligos protrūkis, užregistruoti mažiausiai 26 atvejai. Tai pirmas kartas, kai apie šią ligą, sukeliančią nekontroliuojamą kraujavimą iš įvairių kūno dalių, įskaitant akis, pranešta Rytų Afrikos šalyje.
2024-10-13

Kai kurios COVID-19 mutacijos – atsparios vaistams: mokslininkai siunčia svarbią žinią

Atlikus nedidelį 156 COVID-19 virusu sergančių žmonių tyrimą nustatyta, kad mutacijos, suteikiančios atsparumą antivirusiniams vaistams, buvo dažnai aptinkamos, ypač pacientams, kurių imunitetas nusilpęs. Autoriai pabrėžia, kad dauguma šių mutacijų buvo trumpalaikės ir pasireiškė nedideliu dažnumu – rezultatai nereiškia, kad vaistams atsparios SARS-CoV-2 atmainos paplis, tačiau tai įdomus mokslinis atradimas, kurį ekspertai norės atidžiai stebėti.
2024-10-12

Atliko naujus sirgusių COVID-19 tyrimus: tai gali paaiškinti daugelį ilgalaikių simptomų

Didesnės galios smegenų skenavimas leidžia mokslininkams giliau pažvelgti į tai, kaip COVID-19 veikia smegenis, o gauti rezultatai gali paaiškinti daugelį ilgalaikių simptomų, kuriuos patiria kai kurie pacientai.
2024-10-09

Kas yra RSV virusas? Britai nuo jo jau skiepys nėščiasias ir vyresnio amžiaus žmones

Didžiojoje Britanijoje pirmą kartą nėščiosios ir vyresnio amžiaus žmonės pradedami skiepyti vakcina nuo RSV (respiracinio sincitinio viruso). Ši liga, kuria užsikrečia 90 proc. jaunesnių nei dvejų metų amžiaus vaikų, plinta kiekvieną žiemą ir paprastai prasideda spalio mėnesį, o didžiausias sergamumas pasiekia gruodį arba sausį, skelbia portalas „Sky News“. Virusu, kuriuo galima užsikrėsti bet kuriame amžiuje, paprastai prasergama lengvai.
2024-10-06

Sąskaita už telefoną išaugo 18 kartų: įspėja pasisaugoti – taip gali nutikti kiekvienam

Net jeigu esate labai atsargūs ir banko kortelės duomenų nevedate bet kur ir ypač atsiųstose įtartinose nuorodose, jums vis tiek gali tekti sumokėti šimtus eurų dėl paprasčiausių programėlių ar netyčia parsisiųstų virusų.  Taip nutiko kaunietei Gabrielei (tikras vardas ir pavardė – redakcijai žinomi), kurią pasiekė beveik 18 kartų didesnė sąskaita už telefoną, nei įprastai.
2024-10-03
REKLAMA
REKLAMA

COVID-19 tyrimas: britų vyr. gydytojas prabilo apie lokdaunus, politinį sprendimą ir sistemos bėdas

Prof. seras Chrisas Whitty įspėjo, kad kita tokia pat didelė pandemija, kaip COVID-19, per kurią pasaulyje žuvo 7 mln. žmonių, neabejotinai bus, skelbia portalas „The Guardian“. Britų Nacionalinė sveikatos apsaugos tarnyba (NHS) susidūrė su absoliučiai katastrofiška situacija, kai 2020 m. virusas smogė pirmą kartą, tačiau ji galėjo būti gerokai blogesnė, jei JK nebūtų buvusi uždaryta, tikino Anglijos vyriausiasis gydytojas.
2024-10-02

Išsiaiškino, kaip prasidėjo COVID-19 pandemija: paaiškėjo, kas užsikrėtė pirmiausia

Didelis tarptautinis tyrimas teigia, kad COVID-19 savo gyvavimą pradėjo mėsos ir žuvies turguje, kuriame buvo užsikrėtusių gyvūnų. Mokslininkai atmetė teoriją, kad COVID-19 buvo paskleistas iš laboratorijos. Anot jų, viruso istorija prasidėjo turguje Uhane, Kinijoje.
2024-09-29

DIENOS PJŪVIS. Europą ir Lietuvą pasiekė pavojingas virusas – kaip stabdysime ir ar reikia reformuoti sveikatos apsaugą?

Artėjant rinkimams aktualijų laidoje „Dienos pjūvis“ su politinių partijų atstovais diskutuojame apie svarbiausius valstybės klausimus ir opiausias problemas. Šiandien kalbame apie sveikatą. Šįkart studijoje svečiuojasi Lietuvos žaliųjų partijos narė Helga Marija Kauzonė ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos narė Edita Tamošiūnaitė.

Lietuvoje – pirmasis „b raupų“ atvejis šiemet: užsikrėtęs – ne Lietuvos pilietis

Lietuvoje patvirtintas pirmasis „b raupų“ atvejis šiais metais. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis, tai šeštasis atvejis nuo 2022 m., o užsikrėtęs asmuo yra ne Lietuvos pilietis. „Nuo 2022 m. turėjome penkis atvejus „b raupų“. Dabar yra šeštas. Tikėtina, kad jis atvežtinis“, – trečiadienį žurnalistams teigė SAM Sveikatos stiprinimo skyriaus vyriausioji specialistė Galina Zagrebnevienė.

Europoje pradėjo plisti pavojinga COVID-19 atmaina: viskas, ką turite apie ją žinoti

Neseniai pasirodė nauja COVID-19 atmaina XEC, ir nors ji dar nepradėjo dominuoti, ekspertai teigia, kad į ją tikrai verta atkreipti dėmesį. 2024 m. buvo tarsi „COVID-19 vasara“. Virusas pasireiškė keliuose svarbiausiuose šių metų sporto renginiuose, įskaitant Paryžiaus olimpines žaidynes ir „Tour de France“ lenktynes, o pastarosiomis savaitėmis JAV nuolat daugėjo atvejų.
2024-09-19

Prasideda pavojingų virusų sezonas: štai ką būtina žinoti

COVID-19 sergamumo lygis Jungtinėse Amerikos Valstijose yra aukštas ir vis didėja, gripo sezonas taip pat sparčiai artėja, o RSV (respiracinio sincitinio viruso) atvejų jau pradeda daugėti. JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) prognozės rodo, kad šis kvėpavimo takų ligų sezonas bus panašus į praėjusių metų sezoną, kurio piko metu per vieną savaitę 100 tūkst. gyventojų teko daugiau nei 20 hospitalizacijų, ir gerokai prastesnis nei priešpandeminiais metais.
2024-09-19

Didėja mirtingumas nuo uodų platinamos ligos: nuo jos nėra nei vakcinų, nei gydymo

Vienas žmogus Naujajame Hampšyre (JAV) mirė nuo rytų arklių encefalito (EEE) – retos uodų platinamos ligos. Tuo tarpu Europoje padaugėjo keleto labiau paplitusių ligų atvejų.
2024-09-15

Šis mirtinas virusas Europoje jau nusinešė ne vieną gyvybę: saugokitės uodų

Po to, kai nuo Vakarų Nilo viruso Sevilijoje (Ispanija) mirė dar du žmonės, didėja susirūpinimas dėl Vakarų Nilo viruso plitimo. Šiais metais Ispanijoje nuo mirtino Vakarų Nilo viruso iš viso mirė penki žmonės. Keliautojams ir vietiniams gyventojams patariama naudoti vabzdžius atbaidančias priemones, prisidengti ir vengti jų veisimosi vietų, pavyzdžiui, stovinčio vandens, ypač tamsiuoju paros metu – nuo sutemų iki aušros.
2024-09-08

Įspėja tėvus – ilgasis COVID-19 pasireiškia ir vaikams bei paaugliams: štai simptomai

Daugiau nei 5,3 tūkst. mokyklinio amžiaus vaikų ir paauglių tyrimas atskleidė, kaip atrodo ilgasis COVID-19 jauniems žmonėms. Nustatyta aiškių skirtumų tarp jaunesnių vaikų ir paauglių, o dabar tyrėjai apibendrino įvairius galimo ilgojo COVID-19 rodiklius kiekvienai grupei, skelbia portalas „IFL Science“. „Mūsų tyrimas yra vienas pirmųjų tokio pobūdžio tyrimų, kuriame apibūdinami ilgojo COVID-19 simptomai įvairių amžiaus grupių vaikams ir sukuriama priemonė, padedanti nustatyti tuos, kurie...
2024-09-07

Naujos pandemijos grėsmė: kuo skiriasi Europoje plintantys „b raupai“ ir COVID-19

Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) neseniai paskelbus, kad Kongo Demokratinėje Respublikoje kilęs I „b raupų“ (angl. „mpox“) viruso protrūkis tapo tarptautinio masto nepaprastąja padėtimi visuomenės sveikatai, nesunku pajusti bauginantį dežavu jausmą. Vos daugiau nei prieš ketverius metus ta pati agentūra apibūdino COVID-19 kaip „rimčiausią“ kada nors buvusią ekstremalią situaciją sveikatos apsaugos srityje.
2024-09-01

„Ši vasara tikrai išskirtinė“: lietuviai šlavė vaistines net ir šiltu oru – kas laukia rudenį?

Šią vasarą lietuviai sirgo kur kas daugiau nei ankstesniais metais. Vaistininkai pastebi, kad žmonės ieškojo vaistų nuo peršalimo, virškinamojo trakto sutrikimų, dažniau pirko antibiotikus. Tikėtina, kad rudenėjant šios sveikatos problemos niekur nedings, todėl ruošiamasi ne mažesniam, o tikriausiai dar didesniam sergančiųjų antplūdžiui.  BENU vaistinės vedėja vaistininkė Inga Norkienė pastebi, kad ši vasara išsiskyrė dideliu sergančiųjų skaičiumi.

Europoje plinta itin pavojingas virusas – „tinginių karštligė“: ką būtina žinoti, norint apsisaugoti

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) paskelbė įspėjimą dėl padažnėjusių Oropouche viruso ligos atvejų Amerikoje, apie atvejus pranešta ir Europoje. Šių metų birželį ir liepą pirmą kartą Europos šalyse užregistruota 19 Oropouche virusinės ligos, dar vadinamos „tinginių karštlige“, atvejų. Visi keliautojai, grįžę į Europą su ligos simptomais, lankėsi tose pačiose šalyse – Kuboje arba Brazilijoje.
2024-08-29

Epidemiologė perspėja dėl klastingo viruso: pirmiausia pakerta vaikus

Šiais metais Lietuvoje fiksuojamas didesnis sergamumas kokliušu, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologė Daiva Razmuvienė. „Tikrai šiais metais fiksuojamas didesnis sergamumas kokliušu. Šiai dienai turime jau daugiau negu 350 vaikų ir paauglių, suaugusių, susirgusių kokliušu“, – pirmadienį LRT radijui sakė D. Razmuvienė. „Paprastai per metus būdavo registruojama apie septynis, dešimt atvejų“, – kalbėjo ji.
2024-08-26

Europą pasiekė mirtinas virusas: įspėja apie simptomus

Į Europą atkeliavo itin pavojingas virusas – pirmą kartą istorijoje čia užfiksuoti iš Brazilijos kilusios ir dvi gyvybes nusinešusios Oropouche karštligės, vadinamos „tinginių karštlige“, atvejai. Trijose Europos šalyse aptiktas retas ir mirtinas virusas. Gydytojai perspėja, kad Brazilijoje virusui pražudžius du žmones, jis gali tapti „nesustabdomas“. Europos ligų ir prevencijos kontrolės centras įspėja keliaujančius į Pietų ir Centrinę Ameriką bei Karibų jūros regioną.
2024-08-25

Paskelbtas naują pandemiją galinčių sukelti ligų sąrašas: kai kurios jų – puikiai pažįstamos

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmą kartą nuo tada, kai pasaulį sukrėtė COVID-19, stipriai pakeitė savo devynių „prioritetinių ligų sukėlėjų“ sąrašą. Į 37 didžiausią grėsmę keliančių ligų sąrašą taip pat įtrauktos ir naujos ligos, tokios kaip paukščių gripas, erkinis encefalitas bei maras.
2024-08-24

Užsikrėtus šiuo Europoje plintančiu virusu – skausmas nepakeliamas: „Nebegalėjau nei judėti, nei gerti, nei valgyti“

Pavojingu virusu užsikrėtęs pacientas papasakojo „Sky News“ apie savo siaubingus simptomus, o ekspertas perspėjo, kad labai tikėtina, jog Jungtinėje Karalystėje jau plinta nauja, mirtina „b raupų“ viruso atmaina. Po to, kai pirmą kartą buvo aptikta Kongo Demokratinėje Respublikoje (KDR), I „b raupų“ atmaina buvo patvirtinta Švedijoje ir Pakistane ir, kaip manoma, kol kas yra pavojingiausia.
2024-08-20

Europą pasiekė mirtinas virusas: kas yra „b raupai“ ir kuo jie pavojingi

Rugpjūtį Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė, kad Afrikoje vykstantis „b raupų“ protrūkis yra pasaulinio masto ekstremalioji situacija, t. y. aukščiausias pavojaus lygis pagal tarptautinę sveikatos teisę. Tai pripažinta po to, kai Afrikos ligų kontrolės ir prevencijos centrai paskelbė, kad šiame žemyne susiklostė nepaprastoji padėtis visuomenės sveikatos srityje, skelbia CNN.
68 2024-08-20

Perspėja apie naujos pandemijos grėsmę – paaiškėjo, kokie virusai gali ją sukelti

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė atnaujintą sąrašą, kuriame nurodo, kad patogenų, galinčių sukelti kitą pandemiją, skaičius išaugo iki daugiau nei 30. Į sąrašą įtrauktas A gripo virusas, dengė virusas ir beždžionų raupai.
2024-08-17

Mirtinas virusas pasiekė Aziją: Pakistanas pranešė apie pirmąjį „b raupų“ atvejį

Pakistano sveikatos apsaugos pareigūnai penktadienį paskelbė apie pirmąjį šiais metais mirtinai pavojingo „b raupų“ (angl. mpox) atvejį. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) dėl „b raupų“ viruso plitimo šią savaitę paskelbė tarptautinę ekstremaliąją situaciją. „Užsikrėtęs asmuo atvyko iš vienos Persijos įlankos regiono šalies“, – sakoma Pakistano sveikatos apsaugos ministerijos pranešime. Jame priduriama, kad viruso atmaina dar nepatvirtinta.
2024-08-16

Europą pasiekė itin pavojingas virusas nuo kurio „miršta 20-mečiai“: ekspertai baiminasi nesustabdomo plitimo

Europoje pirmą kartą užfiksuotas iš Brazilijos kilusios ir ten jau dvi gyvybes nusinešusios „tinginių“ Oropouche karštligės atvejis, skelbia portalas „Mirror“. Du Kuboje lankęsi žmonės, kuriems pasireiškė ligos simptomai, grįžę buvo paguldyti į Italijos ligonines, praneša „The Lancet“. Ekspertai baiminasi dėl „nesustabdomo“ protrūkio. Po kelionės į Kubos Ciego de Avilos provinciją 26 metų moterį, grįžusią į Veroną gegužės 26 d., pakirto karščiavimas ir viduriavimas.
2024-08-15

Naujoviškos kovos su virusais tyrimo autoriai: tokių vakcinų jūs norėsite

Skiepai jums tikriausiai asocijuojasi su adata, įsmeigta į peties raumenį, dėl kurios po skiepijimo daug valandų (ar net dienų) jaučiate erzinantį raumenų skausmą. Tradiciškai dauguma skiepų atliekami tokiu būdu: į raumenis.
2024-08-09

COVID-19 simptomai gali kankinti ir praėjus keleriems metams po užsikrėtimo: pastebėtas svarbus veiksnys

Kadaise COVID-19 reiškė dvi savaites trunkantį kosulį ir negalėjimą užuosti jokio kvapo. Tada sužinojome, kad egzistuoja ilgasis COVID-19 – neaiški daugiau nei 200 simptomų turinti lėtinė liga, kuri gali alinti praėjus mėnesiams ar net metams po to, kai pirminė liga, atrodo, išnyko.
2024-07-27

COVID-19 niekur nedingo: klastingas virusas pasireiškia itin neįprastais simptomais

Daugelis iš mūsų pažįsta žmonių, kuriuos pastaruoju metu kamavo kosulys ir čiaudulys, o jūs galbūt net uždavėte sau tą amžiną klausimą: ar tai šienligė, ar COVID-19? Tačiau kaip reaguoti į pasireiškusius simptomus, kurie neprimena kitų kvėpavimo takų ligų? Turime blogų žinių – COVID-19 virusas niekur neišnyko, jis ne tik toliau plinta bet ir pasireiškia su visiškai neįprastais simptomais.
2024-07-27

Nerimas dėl mirtinos ligos epidemijos protrūkio: jau užsikrėtė tūkstančiai, keli šimtai mirė

Kongo Demokratinė Respublikoje fiksuojamas „eksponentiškai augantis“ beždžionių raupų atvejų skaičius, šeštadienį pranešė vyriausybė. Vyriausybės atstovas Patrickas Muyaya sakė, kad bendras įtariamų atvejų skaičius pasiekė 11 166, įskaitant 450 mirčių, o mirtingumas yra keturi procentai.
2024-07-23

COVID-19 galima supainioti su nepavojinga liga: štai kas išduoda skirtumą

Kad ir kaip mes visi norėtume, kad būtų kitaip, COVID-19 tiesiog nenori išnykti. Jis vis keičiasi, mutuoja, kad išgyventų, ir kartu su šiais pokyčiais augina savo galimų simptomų sąrašą. Bėda ta, kad kai kuriuos iš šių simptomų galima supainioti su kita šiuo metu varginančia liga – šienlige. Tad kaip atskirti? Galimybių supainioti yra daug: 2021 m. daugiau nei 25 proc.
2024-07-21

Užsikrėtus COVID-19 gali sutrikti atmintis: paaiškino, kaip to išvengti

Smegenų migla, dėmesio sutelkimo sutrikimai ir atminties praradimas tapo įprastais daugelio žmonių, užsikrėtusių COVID-19, nusiskundimais. Iš tikrųjų nuo 10 iki 30 proc. visos populiacijos yra patyrę bent vieną iš šių būklių po užsikrėtimo. Dabar mokslininkai ne tik nustatė konkretų baltymą, galintį sukelti šias ligas, bet ir įrodė, kad skiepai gali sumažinti jų poveikį, ypač atminties praradimą.
2024-07-14

Sparčiai plinta nauja COVID-19 atmaina: ligos pikas gali būti pasiektas jau šią žiemą

Nauja COVID-19 atmaina gali prisidėti prie didesnio užsikrėtimų skaičiaus šią žiemą. KP.3, kitaip dar vadinamas „FLuQE“, yra „FLiRT“ grupės atmaina, tačiau joje yra mutacija, kuri leidžia virusui lengviau plisti, skelbia portalas „IFL Science“. „FLiRT“ yra tik viena iš infekcijos atmainų, atsakingų už pasaulinę pandemiją 2020 m. Tai atmainų grupė, kuri greitai tapo dominuojančia, nes buvo labai lengvai užkrečiama. Grupėje buvo keli panašūs variantai, prasidedantys KP, iš kurių KP.
2024-07-13

Kyla didžiulis pavojus žmonėms: šiuo virusu galima užsikrėsti net nuo savo naminės katės

Apžvelgus 20 metų tyrimų duomenis nustatyta, kad naminės katės paukščių gripo pandemijos tarp žmonių metu gali būti svarbios infekcijos nešiotojos.
2024-07-07

Iš Dainų šventės į Santaros klinikas atvežta 17 vaikų – 9 iš jų paguldyti į ligoninę

Nerimas dėl Dainų šventės – įtariama, kad tarp jos dalyvių galėjo įsisukti virusas. VUL Santaros klinikos pranešė, kad per parą į ligoninę atvežta 17 sunegalavusių vaikų –jie skundėsi pilvo skausmais, viduriavimu, vėmimu.

Dar neregėtas tyrimas: žmonės savanoriškai sutiko būti užkrėsti COVID-19

Ar norėtumėte savanoriškai užsikrėsti COVID-19, ir visa tai – vardan mokslo? Dauguma mūsų tikriausiai atsakytų „ne“, tačiau 36 sveiki žmonės sutiko tai padaryti, dalyvaudami pirmajame pasaulyje COVID-19 sukeltų problemų su žmonėmis tyrime.
2024-06-30

Šylant orams sparčiai plinta parazitai – pakanka, kad į burną patektų nešvaraus smėlio

Šylant orams, rankoves raitojasi parazitologai, mat daugėja žmonių, per maistą ir vandenį užsikrėtusių įvairiausiais parazitais. Vien per tris šių metų mėnesius į medikus kreipėsi pusantro tūkstančio žmonių.   Dalį jų susargdino įvairios kirmėlės. Medikai sako, esą daugėja vaikų, žaidžiančių smėlio dėžėse, tad daugės ir susirgimų. Mat grįžę namo, mažieji ne visada tinkamai nusiplauna rankas, o ligos ir plinta dėl nepakankamos higienos.

Plinta nauja COVID-19 atmaina: dėl viruso mutacijų užsikrėsti tampa vis paprasčiau

Nauja COVID-19 atmaina ima dominuoti JAV, o ekspertai įspėja apie galimą COVID-19 atvejų „vasaros bangą“. Naująja COVID-19 atmainų grupe, praminta „FLiRT“ yra kur kas lengviau užsikrėsti dėl mutacijų padėties jų smaigalių baltymuose, skelbia portalas „Newsweek“. Gegužės mėnesį viena iš šių naujų atmainų, pavadinta KP.2, JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, Amerikoje užėmė dominuojančios SARS-CoV-2 atmainos poziciją.
2024-06-24

Šis virusas dviem moterims visam laikui ištrynė jų atmintį: „Visiška sumaištis, nežinojau, kur esu, kas esu“

Dvi moterys, abi sirgusios tuo pačiu bendru virusu, atskleidė, kaip šis virusas ištrynė visus jų prisiminimus ir jos net nebeatpažino savo šeimų. Nicole Caird iš Brisbano ir Claire Robertson iš Londono papasakojo, kaip jų atmintis kas kelias minutes išsitrina dėl pasekmių, atsiradusių po užsikrėtimo paprastu opaligės virusu, skelbia portalas „Daily Mail“. Kalbėdamos laidai „60 Minutes Australia“, kuri pirmą kartą buvo parodyta 2011 m., bet neseniai vėl pasirodė socialiniuose tinkluose, moterys ...
2024-06-24

Įspėja Dainų šventės dalyvius ir svečius: tyko pavojingos infekcijos – pasiruoškite

Birželio 29 d. – liepos 6 d. vyks šimtmetį menančios Dainų šventės renginiai, į kuriuos sugužės gausus būrys šokančių, dainuojančių ir vaidinančių kolektyvų.Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, kaip elgtis šventės metu, siekiant išvengti pavojingų infekcijų. Kaip žinoma, dideli žmonių susibūrimai, ypač uždarose patalpose (pvz.
Aktualijos 2024-06-21

Paaiškėjo lėtinės COVID-19 ligos rizikos veiksniai: jau kuriamos naujos vakcinos

Išanalizavus 4,7 tūkst. žmonių, pasveikusių nuo COVID-19 viruso, duomenis, paaiškėjo daugiau įžvalgų apie tai, kam gali grėsti didžiausia rizika susirgti ilgai trunkančia lėtine COVID-19 liga. Mokslininkai vis dar tiksliai nežino, kas sukelia alinančius simptomus, – galimybių yra šimtai, – tačiau naujas tyrimas atskleidžia, kas gali būti šios ligos aukomis. Lėtinė COVID-19 liga pasireiškia mažiausiai tris mėnesius po užsikrėtimo SARS-CoV-2 virusu.
2024-06-21

Šio viruso pandemija tarp žmonių – „tik laiko klausimas“: mirtingumas gali pranokti koronavirusą

Buvęs Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) direktorius JAV kabelinių televizijų naujienų tinklui sakė, kad paukščių gripo pandemija yra „labai tikėtina“. Robertas Redfieldas – virusologas, 2018–2021 m. ėjęs agentūros direktoriaus pareigas, taip pat pažymėjo, kad paukščių gripas žmonėms yra susijęs su „dideliu mirtingumu“, o pandemijos atveju mirtingumas gali būti gerokai didesnis nei tas, kurį matėme COVID-19 atveju.
2024-06-20

Europą puola pavojingi uodai, pernešantys pražūtingą virusą: įspėja – tai tik pradžia

Šiemet ūmios virusinės padaugėjo Dengės karštlinės atvejų dėl invazinės Azijos uodų rūšies, kuri dėl klimato kaitos sparčiai plinta Europos šalyse. Kasmet pasaulyje registruojama dešimtys milijonų šios ligos atvejų, iš kurių 20–25 tūkst. baigiasi mirtimi.
2024-06-19

Naujas COVID-19 atradimas vyrų kūnuose: virusas sėkloje gali išlikti net 110 dienų, įspėja planuojančius vaikus

Naujo tyrimo duomenimis, SARS-CoV-2 - virusas spermoje gali išlikti 110 dienų po užsikrėtimo. Jau seniai buvo manoma, kad COVID-19 gali turėti neigiamą poveikį spermai, tačiau autoriai mano, kad jų tyrimas yra pirmasis, parodantis, kiek ilgai virusas gali išlikti spermos mėginiuose, skelbia portalas „IFL Science“. Kai galvojame apie COVID-19, dažniausiai galvojame apie kvėpavimo takų simptomus – kosulį, dusulį, uoslės praradimą, tačiau šios pandemijos metu sužinojome, kad virusas nėra labai išr...
2024-06-16

Vis auga tikimybė užsikrėsti šiuo virusu: pirmoji Europos šalis siūlo skiepytis ir žmonėms

Suomija taps pirmąja šalimi pasaulyje, kuri kai kuriuos piliečius pradės profilaktiškai skiepyti nuo paukščių gripo. Pranešama, kad pirmosios Europos Sąjungos (ES) parūpintos vakcinos siuntos keliaus į šią šalį, kad tiems, kuriems kyla didžiausia rizika užsikrėsti virusu, būtų suteikta tam tikra apsauga, skelbia portalas „IFL Science“. „Reuters“ praneša, kad ES turi pasirašyti sutartį su vakcinos gamintoja „CSL Seqirus“ dėl 665 tūkst.
2024-06-13

Svarbi žinia dėl COVID-19 ir gripo vakcinų: atskleidė, kuri veiksmingesnė

Kombinuota vakcina nuo gripo ir COVID-19 yra kur kas veiksmingesnė, nei atskiros pavienės injekcijos, teigia vakcinos gamintoja „Moderna“. Šios išvados leidžia tikėtis, kad Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos apsaugos tarnyba (NHS) leis pradėti taikyti „du viename“ skiepus dar šiais metais. „Moderna“ sukurta „Spikevax“ vakcina nuo COVID-19 viruso yra naudojama NHS stiprinimo programose.
2024-06-11
Į viršų