Namo parvežamas Karaliaučiaus gatvės daugiabučio gyventojas. Prie vežimėlio prikaustytas vilnietis gyvena socialiniame būste. Naujos statybos name pastaruoju metu kilo ne vienas gaisras. Jis sakė: „Tai dabar vat tapo gana nesaugu. Anksčiau buvo labai tvarkinga ir nebuvo kažkokių didelių gaisrų, nieko. Per porą mėnesių gal trečias koks gaisras.“
Padegėjas laiptinėje ėmė siautėti tik rudenį. Greičiausiai vienas ir tas pats asmuo visus gaisrus sukėlė vienoje laiptinėje. Iš tikrųjų, buvo net penki incidentai: trys kiek didesni gaisrai, dar du kartus buvo deginamas laukųjų durų išėjimo mygtukas:
„Mes bijom dėl šito, pas mus auga vaikai. Tai mes nežinom ką daryti su šituo gaisru dabar. Ar išvis čia gyventi – negyventi. Ar išeiti iš čia – aš nežinau.“
Pirmadienį prieš vidurnaktį bendrame koridoriuje kažkas padegė vandentiekio vamzdžių nišos duris. Jos padegtos net antrą kartą.
„Mane pažadino – švyturėlius pamačiau per langus, po to išeinu, žiūriu, kaimynai, kur pamatė tą gaisrą. Buvo pirmas kartas, ėjo mergaitė po dešimtos valandos iš kažkur tai, gyventoja iš penkto aukšto. Sakė ėjo, matau, kad dega durys. Iškvietė gaisrinę, atvažiavo ir sutvarkė. Antras įvyks buvo – tai jau pati kaimynė. Nes mes suprantat kaip – yra baimė. Ir užvakar taip buvo. Aš jau jaučiu kvapą – atidarau duris. Atidarau savo duris ir aš jau einu per balą.“
Pats pirmas gaisras kilo rūsyje. Buvo padegti ten sukrauti minkšti baldai ir padangos:
„Stovėjo tachta. Ir padangos. Tada kažkas turėjo sėdėt, rūkyt. Dabar pakeista instaliacija. Viskas buvo sudegę.“
Po gaisro laiptinėje savaitę nebuvo elektros, gyventojai sako, kad ji bent jau buvo butuose. Tačiau ir butams pridaryta nemažai žalos, jie aprūko, buvo sulieti. Suodžių iki galo nuplauti nepavyko:
„Tai vyksta dešimtą valandą, plius minus kažkiek minučių. Buvo vėl padegimas, vėl buvo gaisrinė, pas mus yra statybinis brokas, yra vat taip va nuolydis, tai kaip gesino antram aukšte, tai pas mane čia reikėjo susemti. Kai spėji kažką pakelti – tai taip ir gyvenam.“
„Aš galvoju, kad čia kerštas, o taip. Kodėl penktame neuždega, kodėl ketvirtam, kodėl trečiam neuždega. O kodėl tik antrą aukštą, būtent antrą aukštą? Dėl to, kad čia kerštas.“
Gyventojai sako, kad negeri dalykai name pradėjo vykti atsikėlus kelioms šeimoms. Su viena jų teko aiškintis dėl šiukšlinimo laiptinėje. Taip pat dėl iš buto mėtomų nuorūkų – jos krito į kaimynų balkonus:
„Kai daugiavaikė šeima atsikraustė, prasidėjo šiukšlynas laiptinėje, vasarą mes išvis turėjome viską tvarkyti. Tėvas ir pamotė yra, netikra mama, ir sako, nieko mes padaryti negalim.“
Prie vieno iš butų, kuriame gyvena neseniai atsikrausčiusi šeima, bendras koridorius užgriozdintas šiukšlėmis. Durų niekas neatidaro, panašu, viduje kažkas yra. Štai, ką pasakoja kaimynai:
„Čia nėra taip, kad mes visi čia taip draugiškai gyvename, bet tie žmonės, kurie čia gyvena dešimt metų ir daugiau, tai mes sveikinamės, vieni kitus pažįstame. Ir yra faktas – iki šiol viskas buvo gerai.“
Padegimai vyksta name, kuriame socialiniai būstai. Čia gyvena nemažai sunkiai bevaikštančių ir prie vežimėlių prikaustytų žmonių:
„Čia apart mano neįgalaus sūnaus yra trys žmonės su vežimėliais. Aš jau nekalbu apie viršuj garbaus amžiaus žmones, mažų vaikų yra. Ir tiems neįgaliukams, kad išsirident, tai naktį reikią sugebėt iš lovos atsikelt apsirengti į vežimą įsėst. Aš nežinau, ko prašyt, ką ragint, nes vieną dieną čia gali būti labai negraži istorija.“
Policija praneša, kad dėl paskutinio padegimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Iškelta baudžiamoji byla dėl turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu.