„Didžioji dalis vartotojų, kurie yra nepriklausomame tiekime, turi sutartis su nepriklausomais tiekėjais mažesne nei 28 centų už kilovatvalande kaina. Apie 370 tūkst. vartotojų dar yra likę, kurie turi daugiau“, – trečiadienį Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos posėdyje sakė R. Pocius.
VERT duomenimis, birželio 1 dieną už elektros kilovatvalandę iki 28 centų per mėnesį mokėjo 706,4 tūkst. arba 65,6 proc. nepriklausomą tiekėją pasirinkusių vartotojų.
„Ignitis“ ir „Enefit“ gegužės pradžioje paskelbus apie planus nuo liepos vienašališkai iki 28 centų mažinti fiksuotus tarifus, pasak R. Pociaus, 29 centus ir daugiau už elektrą mokančių vartotojų, kurių birželio pradžioje buvo 370,6 tūkst., skaičius turėtų „gerokai sumažėti“.
Pasak rinkos reguliuotojo pirmininko, liberalizuota elektros rinka „dar nėra iki galo subrendusi“, o vartotojams reikalinga tiekėjų bei institucijų pagalba.
„Šiandien matome, kad liberalizuota rinka dar nėra iki galo subrendusi. Dar vartotojai vis tik aiškinasi ir gilinasi į tos rinkos veikimo subtilybes ir išties reikalinga tam tikra pagalba vartotojams iš tų pačių tiekėjų, institucijų, vartotojams padėti susiorientuoti greitai, efektyviai sureaguoti į elektros kainų pokyčius didmeninėse rinkose“, – teigė R. Pocius.
Kompensacijų už elektrą antrąjį pusmetį atsisakyta, įvertinus sumažėjusias didmeninės elektros rinkos kainas ir VERT prognozes antrajam šių metų pusmečiui.
Seimas balandžio pabaigoje leido nepriklausomiems elektros tiekėjams vienašališkai pakeisti sutarties sąlygas mažinant kainas vartotojams. Apie tokį ketinimą tiekėjai turės informuoti vartotojus, o kartu su sąskaita jie privalės pateikti informaciją apie tą dieną jo siūlomą mažiausią kainą.
Rinkos reguliuotojas praėjusią savaitę patvirtino beveik 19 proc. mažesnį – 22,264 cento (su PVM) už kWh – visuomeninį elektros tarifą, kurį mokės beveik 460 tūkst. šiuo metu nepriklausomo tiekėjo nepasirinkusių trečiojo elektros rinkos liberalizavimo etapo vartotojų.