Automobilio neturintiems kur pastatyti Vilniaus gyventojams siūloma viena iš išeičių – savo transporto priemones mėnesiui už 20 eurų leidžiama naujose stovėjimo aikštelėse.
Jau atidarytos 5 aikštelėse
„Judu“ (Vilniaus miesto savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“) komunikacijos atstovė Greta Vasiliauskaitė naujienų portalui tv3.lt patikslino, kuriose stovėjimo aikštelėse šiuo metu sostinės vairuotojai gali nusipirkti vadinamuosius naktinius leidimus.
„Per 2023 m. atidarytos 5 naujos aikštelės be užtvaro. Mėnesinius leidimus automobilio statymui vakarais ir savaitgaliais galima įsigyti Savanorių (Savanorių pr. 31 ), Merkurijaus (Laisvės pr. 31) ir Ateities (Ateities g. 48/Fabijoniškių g. 97 ir 99) aikštelėms“, – vairuotojams priminė G. Vasiliauskaitė.
Pasak savivaldybės įmonės atstovės, šiuo metu naujose aikštelėse išduota 12 naktinių leidimų. Vairuotojams taip pat primenama, kad šie leidimai galioja I–V 18:00–9:00, VI–VII 0:00–24:00 val.
Leidimų skaičius ribotas
Tiesa, sostinės gyventojams primenama, kad naktinių leidimų skaičius ribotas.
„Toks leidimas neužtikrina vietos aikštelėje, todėl, siekiant sudaryti kuo palankesnes sąlygas patogiai statyti automobilius, bus išduodamas ribotas leidimų kiekis“, – anksčiau komentavo G. Vasiliauskaitė.
Vilniaus miesto savivaldybės atstovas spaudai Gabrielius Grubinskas naujienų portalui tv3.lt yra minėjęs, kad tokia galimybė leis gyventojams, esą, žymiai pigiau statyti automobilius, nei mokant valandinį mokestį.
„Žinoma, ši galimybė neišspręs bendros parkavimo vietų trūkumo kiemuose problemos, tačiau nuolat ieškoma būdų situacijai gerinti, o naktiniai leidimai gyventojams yra vienas iš jų“, – kalbėjo jis.
Tokį sprendimą sveikina
Automobilių entuziastas Vitoldas Milius taip pat yra minėjęs, kad įsisenėjusi problema dėl stovėjimo vietų, vietų, rodos, kiekvienais metais tampa vis aktualesnė ir dėl didėjančio transporto priemonių skaičiaus mieste.
„Automobilių stovėjimo vietos – skaudulys, kurį turbūt nulėmė tam tikra prasme ir mūsų istorija, kadangi yra daug senų gyvenamųjų rajonų, kurie buvo projektuojami dar tada, kai nebuvo automobilių arba jų buvo labai mažai.
Tiesa, pasitaiko ne vienas atvejis, kai net ir naujos statybos gyvenvietėse yra susiduriama su problema, kai nėra randama, kur būtų galima pastatyti automobilį. Vadinasi, klaida padaryta, o dabar kažkam ją reikia taisyti “, – anksčiau kalbėjo V. Milius.
Pašnekovas pripažino, kad šiuo metu sostinėje vakarais rasti vietą, kur būtų galima pasistatyti automobilį miegamuosiuose rajonuose, tikrai gali būti sudėtinga užduotis, todėl minėta naujovė, pasak jo, būtų žingsnis į priekį, siekiant spręsti įsisenėjusią problemą.
„Turbūt bet koks sprendimas, galimybė – ar už pinigus, ar ne už pinigus – yra tik gerai, o ne blogai. Žinoma, jeigu ta aikštelė yra už 5 kilometrų nuo namų, vėlgi kyla klausimas, ar tai bus veiksminga.
Tačiau tikrai galima pastebėti, kad automobilių sostinėje nemažėja ir, panašu, nemažės, tad gerai, kad yra ieškoma sprendimų“, – tąkart svarstė V. Milius.
Stovėjimo vietas užima kiti gyventojai
Naujienų portalas tv3.lt yra rašęs, kad dalis gyventojų skundžiasi, kad jų automobilių stovėjimo vietą užima kiti vairuotojai, o tai pastebėjo ir dalis Seimo narių.
Kai kurie iš jų siūlo naują teisinį reguliavimą, pagal kurį skirtų įspėjimą, baudą ir (arba) priverstinį transporto priemonės nuvežimą už nuosavybės teise valdomos transporto priemonės stovėjimo vietos neteisėtą užėmimą ir naudojimą, tokiu būdu užtikrinant, kad gyventojai įsigydami nuosavybės teise valdomą transporto priemonės stovėjimo vietą galėtų ja tinkamai naudotis savo nuožiūra.
Šiuo metu nėra reglamentuota nuosavybės teise valdomos transporto priemonės stovėjimo vietos naudojimo tvarka, policijos atstovai neturi teisinio pagrindo paminėtai problemai spręsti.
Į vietą atvykę pareigūnai tegali paskambinti transporto priemonės savininkui ir geranoriškai paprašyti, kad jis automobilį patrauktų.