„Institucijos turi reaguoti realiu laiku ir greičiau blokuoti lėšas, kuriomis remiamas Rusijos karas prieš Ukrainą“, – Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro ir Lietuvos banko konferencijoje „On the Front Line of the New Reality“ trečiadienį sakė premjerė.
Ji pabrėžė, kad viešojo ir privataus sektorių partnerystės svarba didėja įgyvendinant sankcijas ir užkertant kelią pinigų plovimui ir teroristų finansavimui.
„Viešasis ir privatus sektorius turi dalytis daugiau informacijos ir daryti tai greičiau. Informacija turi būti dalijamasi tarpvalstybiniu mastu, tarp finansų įstaigų ir vyriausybinių institucijų viduje“, – sakė I. Šimonytė.
Anot jos, kovojant su pinigų plovimu iššūkių kelia technologinės naujovės.
„Technologinės naujovės yra labai sveikintinos, nes sukuria naujus verslo modelius ir galimybes vyriausybėms, įmonėms ir asmenims. Tačiau šia pažanga taip pat naudojasi piktybiniai veikėjai, todėl kyla naujų pavojų ir iššūkių, ypač pinigų plovimo ir teroristų finansavimo srityje“, – teigė premjerė.
Ji pabrėžė, kad reikia subalansuoto reguliavimo požiūrio siekiant sumažinti riziką, neslopinant naujovių. Be to, reguliavimas turi neatsilikti nuo technologijų, kad finansų sistema išliktų saugi ir patikima.