• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekonominė politika, krizė ir antikrizinės priemonės, parama vietos pramonei

Ekonominė politika, krizė ir antikrizinės priemonės, parama vietos pramonei

REKLAMA

Tarptautinis valiutos fondas prognozuoja ekonomiką pradėsiant atsigauti 2010 metų pirmą pusmetį, tačiau, pasak jo vadovo Dominiko Stross-Kano, blogiausias krizės laikotarpis dar gali būti nepraėjęs.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybės prezidiumo posėdžio metu finansų ministras Aleksejus Kudrinas pareiškė, kad kalbėti apie krizės pabaigą dar ankstoka, ir nors yra pozityvių signalų, antikrizinių priemonių atšaukti dar negalima. Pasak A. Kudrino, dabar Tarptautinis valiutos fondas disponuoja 400 milijardų JAV dolerių, kuriais galės pasinaudoti labiausiai nukentėjusios nuo krizės Rytų Europos ir Baltijos šalys.

REKLAMA

Rusijos federalinio biudžeto deficitas 2009 metais gali siekti 9,3-9,9 procentus BVP, teigia finansų viceministrė Oksana Sergijenko. Netrukus oficialius duomenis apie šių metų pirmojo ketvirčio ekonomikos augimą patikslino ir Federalinė valstybinės statistikos tarnyba – per I ketvirtį BVP smuko 9,8 procento.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos vyriausybė paskelbė patikslinusi antikrizinį planą. Viešai naujas planas bus paskelbtas per savaitę.

Rusija, Baltarusija ir Kazachstanas į Pasaulinę prekybos organizaciją stos vieningai, kaip muitų sąjunga. Derybos dėl stojimo į PPO bus pradėtos po 2010 m. sausio 1 d., iki kada tikimasi baigti formuoti muitų sąjungą bei ratifikuoti atitinkamus dokumentus leidžiančius nuo sausio 1 d. taikyti vieningus muitų tarifus, o nuo 2011 m. liepos 1 d. visos trys šalys tapsiančios vieninga muitų teritorija, kurioje veiks laisvos prekybos režimas. Oficialiai apie derybų formato pakeitimą Rusija žada paskelbti 2009-06-17.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Staigus Rusijos atsisakymas toliau derėtis dėl stojimo į PPO dėl Muitų sąjungos su Baltarusija ir Kazachstanu organiškai įsilieja į valdžios užsienio politikos kursą. Rusija pozicionuoja save kaip didvalstybė, nenorinti susaistyti savęs jokiais tarptautiniais įsipareigojimais“ – teigiama „Gazeta.Ru“ redakciniame straipsnyje.

REKLAMA

Atidėjus stojimą į PPO Rusijos vyriausybė numatė 2010 metams naujus muitinės prioritetus, kurių pagrindinis tikslas – apsaugoti Rusijos gamintojus.

Pikaliovo miesto pavyzdys išties užkrečiantis – dabar premjero Vladimiro Putino įsikišimo prašo Svetlogorsko miesto Primorės krašte įmonės „Ruskij volfram“ darbuotojai, kuriems darbo užmokestis nemokamas jau 7 mėnesiai. Vien to užteko, kad išsyk įsikištų gubernatorius ir sena skola būtų grąžinta.

REKLAMA

Prezidentas Dmitrijus Medvedevas pagrasino atleisiąs gubernatorius, jei jie nekontroliuos nedarbo bei įmonių įsiskolinimo išmokant darbuotojams darbo užmokestį.

Nedarbas Rusijoje per savaitę nuo birželio 4 iki 10 dienos sumažėjo 0,5 procento, nedarbas mažėjo 66 regionuose. Bendras oficialių bedarbių skaičius šiuo metu siekia 2,2 milijono žmonių, nuo 2008 m. spalio buvo atleista 452212 žmonės, įsidarbinti pavyko 132074. Nors Rusijos gyventojų indėliai šalies bankuose per pirmuosius penkis metų mėnesius išaugo (2,6 procento), augimo tempai 4 kartus mažesni, nei per analogišką 2008 metų laikotarpį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusijos tarptautinės aukso ir valiutų atsargos toliau, nors ir nežymiai, auga – jų likutis 2009-06-05 sudarė 409,5 milijardus JAV dolerių. 2008 metų pabaigoje jų buvo 18 milijardų USD daugiau, o absoliutus maksimumas užfiksuotas 2008-08-08 – 598,1 mlrd. USD.

Užsienio prekyba

Rusijai uždraudus įvežti iš Baltarusijos daugiau nei tūkstančio pavadinimų pieno produktų (pasterizuotas ir sterilizuotas pienas, sviestas, pieno milteliai, sūriai ir t.t.), kenčia ir Rusijos gyventojai - pirmiausiai Smolensko sritis, kurioje pieno pramonės praktiškai nėra.

REKLAMA

Kita vertus, „pieno karas“ truko neilgai – jau 2009-06-11 pranešta apie paliaubas – derybų metu esą sutarta, jog Baltarusija pati sumažins sauso pieno tiekimą į Rusiją, o pastaroji neprieštaraus dar didesniam sūrių ir varškės įvežimui iš Baltarusijos. Pranešama, kad Baltarusija pasirengusi kurį laiką apskritai netiekti sauso pieno į Rusiją.

REKLAMA

Rusija ir Azerbaidžanas veda derybas dėl naftos tranzito per Rusijos teritoriją apeinant Gruziją ir Turkiją.

Rusijos Dūmoje svarstomas įstatymas, suteiksiantis teisę vyriausybei nustatyti muitinės punktus, per kuriuos bus pervežamos atskirų kategorijų prekės.

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pavedė pateikti pasiūlymus dėl pasienio ir muitinės tikrinimo procedūrų grąžinimo į Baltarusijos ir Rusijos pasienį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Energetika

Rusija neketina mažinti naftos gavybos ir eksporto, juo labiau dabar, kai eksporto rentabilumas išaugo, - teigia vicepremjeras Igoris Sečinas.

Maskva „atidaro antrąjį frontą kovoje su Minsku“ – pradedama Baltijos vamzdynų sistemos antroji eilė (BTS-2). Nutiesus šį vamzdyną, Maskva ne tik padarys žalą kaimyninės šalies ekonomikai, bet ir pati save apsaugos nuo galimų Minsko kaprizų. Potencialius nuostolius Baltarusijos nuostolius ekspertai vertina 600-700 mln. USD per metus (kai Baltarusijos biudžetas – apie 15 milijardų USD).

REKLAMA

Augant pasaulinei naftos kainai, didėja ir jos eksporto muitai – nuo 2009 m. liepos 1 d. jie gali siekti 210-212 USD už toną naftos, 154-155 USD už toną šviesiųjų ir 83-84 USD už toną tamsiųjų naftos produktų.

Vokietijos krašto apsaugos ministerija pasisakė prieš dujotiekio Nord Stream statybą numatytoje vietoje, motyvuodama tuo, kad dujotiekis bus tiesiamas netoli karinio poligono prie Riūgeno – planuojama trasa turėtų būti tikslinama.

Dujų suvartojimas Rusijoje per šių metų pirmą ketvirtį smuko 6 milijardais kubinių metrų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų