• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Statant atominę elektrinę gali dalyvauti ir Prancūzija, kurios ministras žada padėti aiškinant Europai, kokioje krizėje Lietuva atsidurs uždarius senąją.

REKLAMA
REKLAMA

Svečiai iš aktyviai atominę energetiką plėtojančios Prancūzijos vis dažniau mina Lietuvos valdžios įstaigų slenkstį. Šįkart į Vilnių atvykęs Prancūzijos energetikos ministras pareiškė, kad ši šalis, esant reikalui, galėtų prisijungti prie naujos atominės statybų Lietuvoje.

REKLAMA

Prancūzija gali būti viena iš valstybių, kuri ES paremtų Lietuvos siekį pratęsti senosios Ignalinos atominės darbą. Prancūzų energetikos ministras sako, kad šalies pozicija šiuo klausimu paaiškės rudenį, tačiau jau dabar jis žada visai Europai skleisti informaciją apie tai, kokioje duobėje Lietuva atsidurs uždarius atominę.

REKLAMA
REKLAMA

Tikėtina, kad naujai atominei elektrinei Ignalinoje reaktorius gali būti įsigytas iš „Areva“ kompanijos. Tačiau Prancūzijos ministras neigia, kad pastaruoju metu Lietuvai rodomas Prancūzijos valdžios dėmesys ir pagalba kaip nors susiję su noru gauti milijardinį užsakymą.

„Mes nesusiejame tų dalykų. Nėra blogesnio dalyko, kaip sumaišyti žanrus. Šioje srityje reaktoriaus tiekėjas ir gamintojas nedaro įtakos Prancūzijos pozicijai“, – teigė Ž. L. Barlo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prancūzai žada pagalbą Lietuvai ir mėginant į prioritetinių ES projektų sąrašą įtraukti elektros tiltą į Švediją.

„Jeigu būtų pageidavimas, jeigu ryšiai su dabartiniais naujos atominės statytojais pernelyg lėtai juda, mes pasiryžę padėti ir pagreitinti tą procesą įsijungdami į statybą kaip akcininkai, bet laikinai“, – sakė Prancūzijos energetikos ministras.

Lietuvos ūkio ministras sako, kad prancūzų susidomėjimas patvirtina projekto rimtumą.

„Tai, manau, paskatins įdėmiau įsižiūrėti į tą projektą ir jo naudą mūsų dabartinius partnerius - lengviau apsispręsti ir priimti tuos sprendimus, kad viskas judėtų“, – sako ūkio ministras.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų