Už NT mokesčio įstatymo pataisas balsavo 72 Seimo narių, 1 balsavo prieš, o 2 susilaikė.
Pagal priimtą įstatymą, apmokestinama bus fiziniams asmenims nuosavybės teise priklausančių ar jų įsigyjamų gyvenamosios, sodų, garažų, fermų, šiltnamių, ūkio, pagalbinio ūkio, mokslo, religinės, poilsio paskirties statinių (patalpų), žuvininkystės statinių ir inžinerinių statinių bendra vertė, viršijanti 150 tūkst. eurų (dabar – 220 tūkst. eurų).
Tiems, kas augina 3 ir daugiau vaikų iki 18 metų, neįgalų vaiką iki 18 metų, taip pat vyresnį neįgalų vaiką (įvaikį), kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis ši riba bus 200 tūkst. eurų.
Taip pat pataisomis didinama minimali mokesčio riba. Nuo kitų metų ji svyruos nuo 0,5 proc. (dabar – 0,3 proc.) iki 3 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės.
Šį konkretų tarifą skirtingam turtui ir skirtingoms asmenų grupėms kiekviena savivaldybė nustato atskirai.
Naujas įstatymas turėtų įsigalioti nuo kitų metų pradžios. Tiesa, jį dar turėtų pasirašyti prezidentas.
Beje, jo paties namas vaizdingoje Vilniaus vietoje prie Pūčkorių atodangos ir toliau bus neapmokestintas, nes mokestinė jo vertė, padalyta iš dviejų (prezidento ir jo žmonos) neviršys naujos ribos.
Registrų centre nurodyta G. Nausėdos sklypo vertė – bent 157 tūkst. eurų, o namo – 213 tūkst. eurų.
NT mokestis taikomas tik patalpoms ir kitiems statiniams, o sklypui netaikomas. Kai patalpos ar statinys priklauso dviems ir daugiau asmenų, apmokestinama NT vertė yra proporcingai dalijama jiems visiems.
Tiesa, už kai kuriuos statinius mokesčio mokėti nereikia.
Pvz., kai gyventojas NT naudojama socialinei globai ir priežiūrai, kai turtas gyventojo naudojamas pajamoms iš žemės ūkio veiklos, švietimo darbui; turtas, esantis kapinėse menininkų kūrybinės dirbtuvės.