Mokesčių administratoriai suskaičiavo, kad pernai Šiaulių mokesčių mokėtojai į miesto biudžetą sunešė apie 130 milijonų litų. Tai yra įvykdė planą 106-iais procentais, su kaupu – viršplaninių pajamų gauta daugiau negu septyni su puse milijono litų. Tai lėmė padidėjęs minimalus darbo užmokesčio dydis ir nuo 49 iki 52 tūkstančių išaugęs dirbančiųjų skaičius. Nedarbas – mažiausias tarp didmiesčių.
60 procentų šiauliečių dirba trijose iš pagrindinių miesto ekonomikos sferų: apdirbamojoje gamyboje, transporto ir paslaugų bei prekybos. Pirmieji du sektoriai augo, o vartojimas išliko nepakitęs. Deja, pasakyti, kad žmonės Šiauliuose gyvena geriau nei prieš metus, negalima: vidutinis atlyginimas padidėjo nežymiai, bet šalies vidurkio nepasiekė.
„2013 metų trečią ketvirtį šiauliečių vidutinis atlyginimas 1616 litų . Jis Lietuvos vidurkio nesiekia“, – sako Šiaulių apskr. valst. Mokesčių inspekcijos Kontrolės departamento direktorė Zonė Lapienė.
Nepaisant ekonomikos augimo požymių, mokesčių inspektoriai užfiksavo ir triskart daugiau bankroto atvejų: pernai 83-is, kai užpernai buvo tik 32.