• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo šiol Lietuvos verslas ir mokslas galės dalyvauti kuriant naujas kosmines technologijas ir turės teisę naudoti jas mokslinėje veikloje ar gaminant produkciją.Tai leis ketvirtadienį Vyriausybės ir Europos kosmoso agentūros (EKA) pasirašytas susitarimas dėl bendradarbiavimo taikiais tikslais kosmoso srityje.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Ūkio ministerijos pranešimo, naudojant kosmines technologijas sukurti produktai plačiai paplitę ir naudojami kasdieniame žmonių gyvenime: skelbiamos orų prognozės, veikia internetas ir televizija, navigacinės sistemos.

REKLAMA

„Kosmoso srityje gali būti naudojamos visos naujausios mokslo žinios ir plėtojamos pažangiausios technologijos jau tradicinėmis tapusiose Lietuvos mokslo ir aukštųjų technologijų srityse, kaip lazeriai, biomedicina, biotechnologijos, energetika, naujos medžiagos, fundamentiniai gamtos mokslai ir kt.“, – teigiama pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Pasirašytas susitarimas, pasak Ūkio ministerijos, užtikrins, kad Lietuva be jokių finansinių įsipareigojimų gaus mokslinę, techninę ir organizacinę pagalbą iš EKA ekspertų. Plėtojant šį bendradarbiavimą Lietuvos mokslininkai ir verslininkai susipažins su EKA keliamais kosminių technologijų, produktų ir paslaugų standartizavimo bei sertifikavimo reikalavimais, gaus kitos reikalingos informacijos ir patarimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susitarimą pasirašė ūkio ministras Dainius Kreivys ir Europos kosmoso agentūros teisės reikalų ir tarptautinių ryšių direktorius Peteris Hulsrojus.

„Bendradarbiavimas su Europos kosmoso agentūra ir narystė joje suteiks galimybę Lietuvai dalyvauti kuriant ir taikant aukščiausias technologijas Tai užtikrins geresnę Lietuvos aukštųjų technologijų pramonės plėtrą, didins šalies konkurencingumą. Be to, narystė Europos kosmoso agentūroje garantuos investicijų į mokslinių tyrimus ir technologinę plėtrą grąžą“, – sako ūkio ministras Dainius Kreivys.

REKLAMA

1975 m. įkurta Europos kosmoso agentūra šiuo metu jungia 18 valstybių narių, jos tikslas – sujungti narių finansinius ir intelektinius išteklius bei koordinuoti pastangas kosmoso srityje įgyvendinant tam skirtas programas. EKA kuria palydovines technologijas ir susijusias paslaugas bei skatina Europos aukštųjų technologijų pramonės plėtrą.

Latvija bendradarbiavimo su EKA susitarimą pasirašė 2009 m., o Estija 2010 m. jau perėjo į glaudesnio bendradarbiavimo su EKA etapą – bandomąjį laikotarpį, kuriuo jau pradeda vykdyti EKA užsakymus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų