• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos policija pastebi šalyje padidėjusį automobilių katalizatorių vagysčių skaičių. Skelbiama, kad nusikaltimus įvykdo ir 19 metų asmenys, taip pat įvardijama, kurios markės transporto priemonės tampa ilgapirščių taikiniu.

Lietuvos policija pastebi šalyje padidėjusį automobilių katalizatorių vagysčių skaičių. Skelbiama, kad nusikaltimus įvykdo ir 19 metų asmenys, taip pat įvardijama, kurios markės transporto priemonės tampa ilgapirščių taikiniu.

REKLAMA

Benzininiuose ir dyzeliniuose automobiliuose išmetimo sistemoje esantys katalizatoriai leidžia sumažinti išmetamųjų dujų kiekį. Jeigu transporto priemonė neturi katalizatoriaus, tikėtina, kad toks automobilis negalės praeiti techninės apžiūros, kadangi bus viršijamas išmetamųjų dalelių skaičius. Todėl tai yra viena iš svarbių transporto priemonės eksploatacijai reikalingų detalių. 

Šiuo metu įmonės, superkančios katalizatorius, dažnu atveju už benzininės transporto priemonės katalizatorių gali pasiūlyti kelių šimtų eurų atlygį. Kaina už šią detalę priklauso nuo sudėtyje esančių brangių metalų kiekio.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, paties katalizatoriaus vertė nustatoma individualiai – atliekamas specialus gamybinis tyrimas arba vertė yra nustatoma pagal išgraviruotą specialų kodą.

REKLAMA

Policijos atstovai teigia, kad pernai vagysčių vienu metu mažėjo, tačiau per pastaruosius kelis mėnesius tokių atvejų ir vėl padaugėjo. 

„Pernai per pirmą ketvirtį stebėta katalizatorių vagysčių nuoseklaus didėjimo tendencija. Tokia pati tendencija stebima ir šiais metais“, – teigė policijos atstovai.

Vardija, kurie automobiliai nukenčia labiausiai

Policija informuoja, kad per pastaruosius metus dažniausiai katalizatorius vagia 1977–2002 metais gimę asmenys 

REKLAMA
REKLAMA

„Nusikalstamas veikas vykdo labai įvairūs asmenys. Tai priklauso nuo nusikalstamų veikų pobūdžio, jų įvykdymo būdo, individualios situacijos, aplinkybių.

2020–2021 m. atskleisti katalizatorių vagysčių atvejai rodo, kad juos įvykdė pilnamečiai asmenys, gimę 1977–2002 metais, arba kurių amžius 19–44 metai“, – pabrėžiama policijos komentare.

Taip pat, vertinant atliktų vagysčių tendenciją, įvardijami ir automobilių modeliai, kurie dažniausiai tampa tokio tipo vagysčių taikiniu. Policija sako, kad katalizatoriai dažniausiai vagiami iš tų transporto priemonių, kur tokios detalės pasiekiamumas yra lengviausias arba ji yra brangiausia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dažniausiai 2021 m. katalizatorių vagystės buvo įvykdomos šioms transporto priemonėms:

* „Lexus RX400“

* „Toyota Prius“ 

* „Mitsubishi Outlander“.

Tuo metu 2020 m. dažniausiai katalizatoriai neteisėtai buvo pasisavinami iš šių transporto priemonių:

* „Toyota Prius“

* „Lexus RX400“

* „Mercedes-Benz Sprinter“

* „Mitsubishi Galant“.

Vairuotojams – svarbūs patarimai

Policijos atstovai aiškina, kokiais būdais kiekvienas vairuotojas gali apsaugoti savo automobilį nuo vagysčių arba bent jau sumažinti riziką tokiam veiksmui įvykdyti:

REKLAMA

* Nelaukite kol automobilį pavogs ar apvogs – apsaugos priemonių imkitės jau dabar;

* Pasirūpinkite, kad Jūsų automobilyje būtų įrengtos papildomos apsaugos priemonės;

* Pastatydami automobilį, visuomet patikrinkite, ar veikia apsaugos sistema (jei tokia yra). Jei apsaugos sistema nereaguoja į jūsų siųstuvo komandas arba reaguoja chaotiškai arba su „vėlavimu", nepalikite toje vietoje savo automobilio be priežiūros;

REKLAMA

* Niekada nepalikite atrakintų durų ar atidarytų langų bei stoglangių, net jeigu išeinate trumpam;

* Jei laikote automobilį kieme, statykite jį gerai apšviestame kiemo plote, arčiau savo buto langų, įsitikinkite, kad jį užrakinote, uždarėte langus ir stoglangį. Net palikdami automobilį savo garaže, spynoje nepalikite užvedimo raktelių, įjunkite apsauginę signalizaciją. Nepamirškite užrakinti paties garažo;

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

• Nepalikite savo asmeninių net ir nevertingų daiktų automobilyje. Vagis negali žinoti, kad Jūsų rankinėje ar švarko kišenėje nėra nieko vertingo. Jis laušis į automobilį. O jeigu vis dėlto paliekate, paslėpkite taip, kad nebūtų akivaizdžiai matyti;

• Pasikalbėkite su kaimynais saugumo tema. Paprašykite, kad pamatę ką nors įtartinai vaikščiojantį apie jūsų automobilį iš karto paskambintų Jums arba į policijos įstaigą;

REKLAMA

• Vairuodami automobilį, nepasikliaukite Jus stabdančiais asmenimis. Jei kas nors atsitiko kelyje, neatidarykite lango ir neišlipkite iš automobilio, kol neįsitikinsite, kokia iš tiesų situacija.

Policija primena, kad svarbus kiekvieno žmogaus atidumas, sveikas įtarumas ir kritiškas informacijos ir siūlymų, pateikiamų tiek internete, tiek kitokia forma, vertinimas. 

Pastebėjus ar susidūrus su neteisėta ar įtartina veikla būtina pranešti policijai. Pranešę policijai padėsite efektyviau ir greičiau išaiškinti nusikaltėlius – visi gauti pranešimai yra registruojami, analizuojami, gretinami ir susiejami pagal bendrus požymius.

Už nusikalstamą veiką „Vagystė“ gresia bauda arba areštas, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų