• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant Vėlinėms žmonės tvarko kapus. Vieni tai daro patys, o kiti – samdo kapų tvarkytojus. Šie tikina, kad sulaukia ir paskutinės minutės prašymų sutvarkyti kapavietes, jie stengiasi įterpti naujus užsakymus, tačiau dalies paskutinės minutės užklausų tenka ir atsisakyti. Vienkartinis kapo sutvarkymas gali atsieiti iki 92 eurų. 

Artėjant Vėlinėms žmonės tvarko kapus. Vieni tai daro patys, o kiti – samdo kapų tvarkytojus. Šie tikina, kad sulaukia ir paskutinės minutės prašymų sutvarkyti kapavietes, jie stengiasi įterpti naujus užsakymus, tačiau dalies paskutinės minutės užklausų tenka ir atsisakyti. Vienkartinis kapo sutvarkymas gali atsieiti iki 92 eurų. 

REKLAMA

Kapų tvarkymo įmonių atstovės pastebėjo, kad dalis žmonių laukė paskutinės minutės ir tik dabar suskubo užsisakyti paslaugas.

Kapų tvarkymo įmonės „Ameno“ vadovė Kristina Lenkutytė pasakojo, kad žmonės paslaugų užsakymą atideda paskutinei dienai.

„Norime padėti visiems, tačiau ne visada pavyksta tai padaryti. Be to, mūsų veikla priklausoma nuo orų. Šią savaitę dar galime priimti kelis užsakymus. Tačiau kitų klientų kapus apsiimsime tvarkyti jau po Vėlinių“, – pasakojo įmonės vadovė.

REKLAMA
REKLAMA

Kitos Kapų tvarkymo  įmonės „Eram service“ vadovė Rūta Matulienė sakė, kad internetu užsakymai sutvarkyti kapus jau nebepriimami.

REKLAMA

„Tačiau šią savaitę užsakymus dar priimame telefonu. Jeigu galime užsakymus įterpti dar įterpiame, jeigu ne – tenka jų atsisakyti. Dirbame visoje Lietuvoje, tai viskas priklauso ir nuo darbuotojų užimtumo. Žinoma, daugiausiai darbo turime didžiuosiuose miestuose – Vilniuje ir Kaune.

Taip pat klientams pristatėme naujovę, jie gali užsisakyti pristatymo paslaugą. T. y. atvykstame ir ant kapo padedame gėlių, uždegame žvakę. Žmonėms siūlome pas mus įsigyti ir krepšelius, vainikėlius“, – pasakojo įmonės vadovė.

REKLAMA
REKLAMA

Krepšeliai kainuoja apie 25 eurus, vainikėliai – 28 eurus, viržių vainikas kainuoja 50 eurų. Pristatymo paslauga – 15 eurų.

Apleisto kapo tvarkymas atsieina brangiau

Pasak R. Matulienės, dalis žmonių prašo sutvarkyti apleistus kapus.

„Jie būna netvarkyti visą sezoną. Kartais žmonės to gėdijasi, tačiau todėl mūsų paslaugos ir egzistuoja, kad sutvarkytume kapus, jeigu pats žmogus negali ar neturi laiko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kapų tvarkymo kaina priklauso nuo kapavietės būklės“, – atkreipė dėmesį R. Matulienė.

Vienkartinis kapo sutvarkymas kainuoja 50 eurų, o apleistos kapavietės – 92 eurus.

Anot įmonės vadovės, paslaugas žmonės paprastai užsako ir sumoka internetu.

„Kartais būna, kad žmonės suklysta ir ne tą paslaugą užsisako. Jeigu jie užsisako paprasto kapo tvarkymą, o kapavietė būna apleista, žmonės susimoka skirtumą.

REKLAMA

Sutvarkę kapus, visada siunčiame nuotraukas, tai yra mūsų įrodymas, kad atlikome paslaugą. Retkarčiais, jeigu klientai nesinaudoja internetu, nuotraukas siunčiame paštu. Ši paslauga kainuoja papildomai“, – sakė įmonės vadovė.

Klientai patys įvardija kainas

K. Lenkutytė pastebėjo, kad dažniausiai žmonės užsako kapo tvarkymą po laidotuvių.

„Tokiais atvejais klientai nori, kad sukurtume visiškai naują kapavietės dizainą. Tačiau būna ir tokių atvejų, kai kapas sutvarkytas, bet ilgą laiką buvo neprižiūrėtas. Todėl žmonės prašo, kad jį sutvarkytume, o vėliau patys rūpinasi jo priežiūra.

REKLAMA

Dar kiti klientai prašo ir nuolatinės kapų priežiūros“, – vardijo K. Lenkutytė.

Anot jos, paslaugos kainos priklauso nuo darbų apimties ir klientų norų.

„Paprastai klientai įvardija kokių paslaugų norėtų ir kiek už jas gali mokėti. Tada žiūrime, ką galime už tą pinigų sumą padaryti, kad įgyvendintume klientų norus. Pasitaiko, kad už norimą sumą nepavyksta atlikti darbų, tada tariamės su klientu, kartais žmonės nusprendžia skirti daugiau pinigų. O būna, kad ir sutaupome kliento numatyti sumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienkartinis kapavietės sutvarkymas gali kainuoti nuo 30 eurų iki kelių šimtų eurų, jeigu tai yra apleistas kapas“, – skaičiavo įmonės vadovė.

Per Vėlines nori tik padėti gėlių ir uždegti žvakę

K. Lenkutytė atkreipė dėmesį, kad prieš Vėlines žmones prašo sutvarkyti kapą, kad jiems atvykus reiktų tik žvakę uždegti.

„Pas mus kreipiasi įvairūs gyventojai. Ne visada kapų priežiūros paslaugas užsisako vyresni žmonės. Kaip tik vidutinio amžiaus, kurie turi vyresnius tėvus, tačiau jie jau perleidę kapų priežiūrą savo vaikams.

REKLAMA

Paslaugas atliekame Kaune ir jo rajone, tačiau klientai mus rekomenduoja savo draugams ir giminaičiams iš kitų miestų. Sulaukiame kvietimų vykti ir į kitus miestus, tačiau tada brangsta atvykimas. Todėl skaičiuojame, ar klientui tikrai apsimoka, kad atvyktume ir tvarkytume jo kapus. Kartais geriau arčiau paieškoti kapų tvarkytojų“, – komentavo įmonės vadovė.

R. Matulienė irgi pastebėjo, kad klientai per Vėlines nori tik atvežti gėlių ir uždegti žvakę.

REKLAMA

„Pastebėjome, kad šią paslaugą dažniausiai užsako vyrai. Jie sako, kad per Vėlines su šeima lankys kapus, atveš gėlių, uždegs žvakes. Tačiau patys dar tvarkyti kapus žmonės nebenori. Taip pat jau žmonės galvoja apie kitas Vėlines ir užsako kapų priežiūros paslaugas kitiems metams“, – pastebėjo įmonės vadovė.

Ji atkreipė dėmesį, kad klientams aktuali ir kapo sutvarkymo paslauga po Vėlinių.

„Todėl paskutinę lapkričio savaitę ir tvarkysime kapus, surinksime žvakes, sudžiuvusias gėles. Artimieji atneša labai daug žvakių, todėl ją reikia sutvarkyti ir paruošti žiemos laikotarpiui. Ši paslauga kainuoja 27 eurus“, – sakė R. Matulienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje – gražių kapų kultas

Natūralaus akmens tiekėjo „Ponas Akmuo“ Kauno prekybos aikštelės vadovė Inga Raulušavičienė tikino, kad ne visi nori daug laiko skirti kapų priežiūrai todėl ir renkasi akmens plokštes ar skaldą.

„Tačiau Lietuvoje dar vis yra gražių kapų kultas. Lietuviai itin prižiūri kapavietes, daug į jas investuoja bei stengiasi, kad būtų gražiau nei pas kaimynus“, – sakė Kauno prekybos aikštelės vadovė.

REKLAMA

I. Raulušavičienė tikino, kad kapų dekoravimas priklauso nuo to, kiek laiko žmonės galės skirti kapavietės priežiūrai ir kiek pasiruošę išleisti pinigų.

„Pavyzdžiui, tiems, kurie nenori išleisti tūkstančius eurų, rekomenduojame rinktis tamsius akmenukus, nes šie yra pigesni ir nereikalauja daug dėmesio.

Užsienyje gyvenantiems žmonėms ir tiems, kurie nori paprastumo, rekomenduojame rinktis plokštes ar trinkeles, nes joms nereikia skirti tiek daug laiko. Jei žmonės gali dažniau aplankyti savo artimuosius, ne tik per šventes, bei nori daugiau išskirtinumo, siūlome rinktis skaldelę“, – vardijo I. Raulušavičienė.

Anot jos, kapavietės priežiūrai lietuviai išleidžia iki 50–100 eurų, o jai įrengti – 200 eurų.

Kažkoks "marazmas" su tais kapais. Būtų kaip karių kapuose. Lygi veja ir vienodos lentelės. Ne dabar kuo prašmatnesnius akmenis krauna ant tų kapų, matyt bijo, kad neišlystų velionis.
Čia reklaminis užsakytas straipsnis. Aš asmeniškai saviškiams pasakiau, kad sudegintų ir išbarstytų aplink sodybą. Kai reikės prisimins, uždegs žvakelę, pakels taurelę, bet nereikės jokio kapo tvarkyt, anei paminklo užsakinėt.:)
Kaip jauni padarė taip gerai, svarbu aplankė, aptvarkė, gal sunku su finansais, pastovės lietuje, tuoj pat susivienodins ir naujos su šiomis
Yra tokių giminių kur gali ir lupti gauti netyčia seną puokštę išmetęs. Ten kiekvienas nuo savęs atneša, visos puokštės yra suskaičiuojamos ir kitais metais atnešama nauja ir išmetama seną, o jei kažkas naujos neatneša tai ta sena gali ir kelis metus gulėti, niekas nenumes.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų