Tačiau tokie kliedesiai neturi nieko bendro su realybe, parodė šiemet kalėjime nužudyto opozicionieriaus Aleksejaus Navalno komandos eksperimentas.
Už savo algą ir pensiją Lietuvos gyventojai gali nusipirkti daug daugiau nei rusai.
Maisto produktų kainos Maskvoje ir Vilniuje
Jos nariai palygino maisto produktų krepšelio kainas parduotuvėse Maskvoje („Piatioročka“) ir Vilniuje („Lidl“).
Pavyzdžiui, pigiausi obuoliai Rusijoje kainuoja nuo 100 rublių už kilogramą, kas būtų kiek mažiau nei 1 Eur/kg. Panašiai tiek pigiausi obuoliai kainuoja ir parduotuvėje Lietuvoje.
Tuo metu bananai mūsų šalyje yra pigesni – 1,29 Eur/kg. Rusijoje jie parduodami po 173 rublius arba maždaug 1,46 Eur/kg.
Maskvoje pigiausi pomidorai – po 195 rublius arba 1,99 Eur/kg, kai Vilniuje – dvigubai pigesni.
Tiesa, Rusijoje, palyginti su Lietuva, pigesni yra trumpavaisiai agurkai (183 rubliai arba 1,87 Eur/kg ir 2,79 Eur/kg), bulvės (25 rubliai arba 0,28 Eur/kg ir 0,79 Eur/kg), morkos (39 rubliai arba 0,40 Eur/kg ir 0,99 Eur/kg), svogūnai (36 rubliai arba 0,37 Eur/kg ir 0,69 Eur/kg), burokėliai (43 rubliai arba 0,44 Eur/kg ir 0,69 Eur/kg).
Pigiausi duonos gaminiai, kaip rodo „Navalny Live“ tyrimas, kainuoja panašiai, o štai makaronai – pigesni Lietuvoje.
Vis dėlto atšaldytas viščiukas ir kiaušiniai yra pigesni Maskvoje. Pienas ir jo gaminiai kainuoja panašiai.
Pvz., pigiausias geriamas pienas yra pigesnis Rusijoje, o varškė ir sviestas – Lietuvoje.
Bendrai visas pirkinių krepšelis Maskvoje kainavo 1769 rublius arba kiek daugiau nei 18 eurų. Vilniuje – 21,4 euro.
Lietuvoje algos ir pensijos – didesnės nei Rusijoje
„Negi iš tiesų Europoje taip viskas brangu ir Putino propagandistai nemelavo ir mums sakė tiesą?“ – retoriškai klausia tyrimą pristatantis Ruslanas Šavedinovas.
Ir čia pat jis primena, kad svarbu – ne tik kainos, bet ir žmonių pajamos. T. y. kiek už jas įmanoma nusipirkti vienų ar kitų produktų.
Sprendžiant iš oficialiosios statistikos, pernai Maskvoje vidutinis darbo užmokestis buvo 118,7 tūkst. rublių arba 1211 eurų, o Vilniuje – 1432 eurai atskaičius mokesčius.
Taigi, už vieną algą maskvietis gali nusipirkti 66 maisto krepšelius, o vilnietis – 68.
„Skirtumas nėra didelis, tačiau jau matosi, kad toks vaizdas gerokai skiriasi nuo to, kurį piešia propagandistai“, – pastebi R. Šavedinovas.
Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad vidutinis atlyginimas visko neparodo. Tad su kolegomis palygina, kad, pvz., už įprastą algą medicinos sesuo Maskvoje galėtų nusipirkti 39-is pigiausių maisto produktų krepšelius, o Vilniuje – 62. Taigi, Lietuvoje išeina 1,5 karto daugiau.
„Navalny Live“ komanda taip pat lygina, kiek už vidutinę pensiją maisto krepšelių nusipirktų pensininkas maskvietis ir vilnietis.
Vidutinė pensija Maskvoje yra 23 503 rubliai – beveik 240 eurų. Už ją išeina maždaug 13 maisto krepšelių.
Lietuvoje vidutinė pensija dabar siekia 596 eurus (nors žadėta, kad ji sieks 605 eurus). Už ją išeina beveik 28 pigiausio maisto krepšeliai.
Vadinasi, lietuviai pensininkai už savo pajamas gali nusipirkti per 2 kartus daugiau nei rusai.
Mes gyvenam identiskai, jei ne blogiau, musu mokesciai didesni. Dar ir uz zemes mokam NT mokam.... kiekvienais metais, vis didesnius mokescius. AUUUU APUOKAJ, TYLA....