• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 JAV doleris antradienį stiprėja daugumos pagrindinių pasaulio valiutų atžvilgiu.

 JAV doleris antradienį stiprėja daugumos pagrindinių pasaulio valiutų atžvilgiu.

REKLAMA

Prekybininkai ieško saugesnių investavimo galimybių, nerimaudami, kad spartus naujosios COVID-19 delta atmainos plitimas sulėtins pasaulio ekonomikos atsigavimą. Pasak ekspertų, papildomas veiksnys, ribojantis norą rizikuoti pasaulio rinkose, yra padėtis Afganistane. 

Afganistano ekonomika yra nedidelė, tačiau kitos valstybės buvo nemaloniai nustebintos, kaip greitai šalies vyriausybė žlugo, rašo „MarketWatch“.

Indeksas „ICE US Dollar“, kuriuo vertinami JAV dolerio kurso pokyčiai šešių pagrindinių pasaulio valiutų atžvilgiu, nuo sesijos pradžios ūgtelėjo 0,1 procento. Tuo tarpu indeksas „WSJ Dollar“, kuriuo vertinama JAV valiutos kurso dinamika šešiolikos pagrindinių pasaulio valiutų atžvilgiu, paaugo taip pat 0,2 procento.

Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu nukrito iki 1,1767 JAV dolerio už eurą, palyginti su 1,1777 JAV dolerio pirmadienį, pasibaigus prekybos sesijai. 

REKLAMA
REKLAMA

JAV valiutos vertė jenos atžvilgiu išaugo nuo 109,27 jenos iki 109,31 jenos.

JAV dolerio kursas svaro atžvilgiu pakilo 0,2 proc., Australijos dolerio atžvilgiu – 0,5 procento.

REKLAMA

Nuo liepos vidurio Australijos valiuta prekiauja žemiausia kaina nuo 2020-ųjų. Antradienį ryte Australijos dolerio kursas siekė 0,7305 JAV dolerio, tuo tarpu diena anksčiau jo vertė buvo 0,7337 JAV dolerio.

Australijos rezervų bankas (RBA) antradienį paskelbė šio mėnesio posėdžio protokolą. Remiantis dokumentu, Australijos centrinio banko vadovai susitikimo metu pažymėjo, kad naujoji COVID-19 delta atmiana ir su ja susijusios ribojančios priemonės stabdo šalies ekonomikos atsigavimą ir sukėlė didelį neapibrėžtumą dėl metų antrosios pusės perspektyvų.

Kartu centrinio banko vadovai pažymėjo, kad jau patvirtintų fiskalinių ir piniginių skatinimo priemonių pakanka neigiamoms pasekmėms ekonomikai sušvelninti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų