• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kylant paslaugų ir prekių kainoms vis daugiau gyventojų ima galvoti apie didesnį atlyginimą. Specialistai pataria ne tik galvoti, bet ir veikti. Kokius argumentus paruošti darbdaviui ir kada geriausia prašyti pakelti algą?

Kylant paslaugų ir prekių kainoms vis daugiau gyventojų ima galvoti apie didesnį atlyginimą. Specialistai pataria ne tik galvoti, bet ir veikti. Kokius argumentus paruošti darbdaviui ir kada geriausia prašyti pakelti algą?

REKLAMA

Socialiniame tinkle kilo diskusija, kada ir kaip geriausia yra darbdavio paprašyti pakelti darbo užmokestį.

Vilnietė Aurelija pasakojo, kad pernai jos alga kilo 100 eurų, šiemet ji tikisi reikšmingesnio kilimo.

„Infliacijos pike mano alga pakilo vos 100 eurų, tačiau viskas aplinkui brango keliais kartais. Tas 100 eurų tikrai nepadėjo padengti visų pabrangusių įsipareigojimų. Didėjo paskolos įmoka, išlaidos maistui, paslaugoms ir kt.

Todėl šiemet tikiuosi didesnio algos pakėlimo. Be to, dirbu administravimo srityje, o įmonei sekasi tikrai neblogai. Tačiau, kada geriausias laikas prašyti padidinti algą?“ – svarstė moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Ji tikino, kad kitose įmonėse, toje pačioje pozicijoje, ji galėtų uždirbti keliais šimtais eurų daugiau.

„Imu ieškoti ir atsarginių variantų, jeigu darbdavys algos nepakels, išeisiu dirbti kitur“, – rašė moteris.

REKLAMA

Komentatoriai tikino, kad nėra nei blogo, nei gero laiko prašyti algos pakėlimo.

„Svarbu apskritai prašyti didesnės algos, nes kitu atveju darbdavys tikrai jos ir nedidins. Priešingai – džiaugsis, kad nieko nesakot ir jums užtenka mažesnės algos.

Todėl kuo skubiau prašykit didinti jums algą, o, jeigu nesutiks, vėl prašykit. Svarbu nepasiduoti ir netikėti darbdavio pasiteisinimais, kad nėra pinigų“, – patarė komentatorė.

REKLAMA
REKLAMA

Kita moteris siūlė algos kėlimo prašyti per metinį pokalbį.

„Juk dabar visi darbdaviai juos organizuoja. Todėl verta susitarti ne tik dėl šių metų algos padidinimo, bet ir kitų metų. Arba bent jau sutarti, kad kitais metais alga apskritai kažkiek didės“, – patarė kita komentatorė.

Kada ir kaip prašyti pakelti algą?

Advokatė Evelina Kiznė pastebėjo, kad kai kuriose įmonėse darbuotojų atlyginimai peržiūrimi kiekvienais metais, o kitose patys darbuotojai inicijuoja savo algų perskaičiavimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau prieš kreipiantis į vadovą reikėtų atlikti išsamų tyrimą apie savo pozicijos atlyginimų dydžius rinkoje.

Reikėtų palyginti savo atlyginimą su panašaus darbo ir pozicijos atlyginimu tame pačiame mieste. Tai padaryti galima peržiūrint darbo paieškos internetines svetaines, paklausinėti pažįstamų, jeigu jie dirba panašų darbą“, – patarė advokatė.

REKLAMA

Anot jos, nuėjus pas darbdavį neužtenka pasakyti, kad norite didesnės algos.

„Reikia pateikti argumentus, kodėl darbdavys turėtų jums pakelti algą. Galbūt turite daugiau atsakomybių, įgijote naujų įgūdžių, o gal jūsų darbo rezultatai – ypač geri? O gal esate lankstus, lengvai prisitaikote prie pokyčių, o klientai jus giria?

Tikriausiai geriausias laikas, kada reikėtų prašyti didesnio atlyginimo, kai darbe įvyksta kažkas pozityvaus ir naudingo, susijusio su jūsų darbu, pavyzdžiui, sėkmingai užbaigėte projektą ir gavote gerų atsiliepimų“, – patarė E. Kiznė.

REKLAMA

Pasak jos, blogiausias metas prašyti algos pakėlimo, kai vadovas susiduria su iššūkiais, yra prastai nusiteikęs ar perdegęs, taip pat, kai vadovas neturėjo laiko pastebėti darbuotojų darbo rezultatų.

„Jeigu jau susitarėte susitikti su vadovu ir jo metu kalbate apie algos pakėlimą, susitikimo metu svarbu elgtis ir kalbėti ramiai ir profesionaliai. Darbdaviui pateikite argumentus ir parodykite savo kuriamą vertę organizacijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nederėtų pokalbio dėl algos pakėlimo paversti aršia diskusija. Venkite neigiamų emocijų demonstravimo“, – toliau patarimus dalijo advokatė.

Vietoje didesnės algos – kiti privalumai

E. Kiznė atkreipė dėmesį, kad į pokalbį dėl atlyginimo didinimo reikėtų žiūrėti kaip į derybas.

„Pateikus savo argumentus, o darbdaviui nesutikus padidinti algos, prie šio klausimo galima grįžti ir kitą kartą, kito pokalbio metu. Galbūt vadovą užklupote nepasiruošusį ir jam taip pat reikia apsvarstyti ir priimti sprendimą“, – sakė advokatė.

REKLAMA

Anot E. Kiznės, gali būti, kad vadovas, viską apsvarstęs, nuspręs algos nedidinti.

„Todėl tam darbuotojas turi būti pasirengęs ir apsvarstęs, ar kitų darbo sąlygų keitimas galėtų tapti atlyginimo didinimo alternatyva. Pavyzdžiui, norite ilgesnių atostogų ar lankstesnio darbo grafiko. Tai irgi galima aptarti su darbdaviu“, – alternatyvas siūlė specialistė.

REKLAMA

Anot jos, ne visi darbuotojai išdrįsta susitikti su darbdaviu ir prašyti algos didinimo. Tačiau advokatė ir šiuo klausimu pateikė alternatyvą.

„Galima prašymą pakelti algą darbdaviui pateikti raštu. Vadovaujantis darbo kodeksu, jei darbdavys darbuotojo prašymo netenkina, jis turi raštu pateikti motyvuotą atsakymą ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo darbuotojo prašymo pateikimo.

O raštu susitarus dėl algos pakėlimo reikėtų nepamiršti to įforminti atitinkamais dokumentais“, – komentavo advokatė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Algos didės beveik 10 proc.

SEB banko ekonomistai prognozuoja, kad 2024 metais vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje turėtų padidėti 8,5 proc.

Analitikai primena, kad Lietuvoje kitąmet 10 proc. didės minimali mėnesio alga, 20 proc. augs maksimalus neapmokestinamųjų pajamų dydis, o vidutinė senatvės pensija ūgtels 12 procentų.

Banko iniciatyva atlikta gyventojų apklausa atskleidė, kad daugiausia (39 proc.) respondentų mano, kad jų asmeninės pajamos per artimiausius dvylika mėnesių nesikeis. Optimistai, kurie vylėsi, kad jų pajamos augs, sudarė 27 proc. apklaustųjų.

REKLAMA

Pesimistų dalis, palyginus, buvo pusantro karto mažesnė. Tai, pasak specialistų, rodo, kad daugumos gyventojų lūkesčiai yra pagrįsti atsižvelgiant į dabartinį ekonomikos ciklą ir ekonomines prognozes 2024 metams.

Vertindami savo dabartinę finansinę padėtį respondentai beveik po lygiai pasidalijo į tris vienodo dydžio stovyklas. Trečdalis (32 proc.) nurodė, kad yra patenkinti, trečdalis (34 proc.) – nepatenkinti, trečdalis (32 proc.) – neutralūs.

tv3.lt

ne pats laikas prasyti algos, o laikas isvyti nevykelius nuo lovio,kurie naikina,apmokestina viska ka tik gali, kelia kainas, mokescius ir t.t. Aisku, niekas nekelia jokiu atlyginimu ir pensiju iki vakaru saliu lygio. Daugiau pinigu bus, kai neliks siu vagiu ir banditu sios valstybes valdyme.
Didesnės algos prašyti, reikia būti arba afigenu specu savo srityje, arba turėti gerą ,,stogą,,. Didžioji dalis dirbančių, paprašę, gaus ats - nepatinka-nedirbk. Ypač privačiuose versluose. Juolab, žiūrint kokia ta alga yra dabar. Vienas dalykas jei tu gauni 1000 eu, visai kitas jei 3000
kam nusibodo dirbti, prasykite..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų