Ministrės darbotvarkėje skelbiama, kad ji kalbėsis su Danijos atsinaujinančios energetikos kompanijos „European Energy“ vadovu Eriku Andersenu ir Danijos ambasadore Lietuvoje Grete Sillasen (Gretė Silasen).
A. Armonaitės darbotvarkėje numatytas ir susitikimas su kitais galimais investuotojais, kurių ministerija neskelbia.
BNS žiniomis, A. Armonaitė ir energetikos ministras Dainius Kreivys susitiks su Vokietijos ginkluotės koncerno „Rheinmetall“ atstovais – koncernas svarsto galimybę Lietuvoje statyti naują gamyklą.
Pernai lapkritį jo vadovai susitiko su premjere Ingrida Šimonyte, tačiau nė viena pusė susitikimo nekomentavo, skelbė LNK Žinios. Naujienų portalas „15min“ neseniai pranešė, kad gamykloje galėtų būti gaminami NATO standarto 155 mm artilerijos sviediniai.
Dvi Vokietijos karinės technikos gamintojos – „Rheinmetall“ ir Vokietijos „Krauss-Maffei Wegmann“ – 2022 metais Lietuvoje įsteigė bendrą įmonę „Lithuania Defense Services“ (LDS). Ji skirta Baltijos jūros šalių regione dislokuotų NATO sąjungininkų pajėgų kovinių transporto priemonių priežiūrai ir remontui.
Nuo pernai spalio „Lithuania Defense Services“ remonto dirbtuvėse Jonavoje remontuojami iš Ukrainos atvežti sugadinti „Leopard 2“ tankai.
Artilerijos amunicijos gamyklą svarstoma statyti smarkiai gilėjant Lietuvos ir Vokietijos ryšiams gynybos srityje. Vokietija pernai pažadėjo Lietuvoje iki 2027 metų dislokuoti karinę brigadą, Lietuva iš Vokietijos perka įvairią ginkluotę, o neseniai paskelbė ketinanti pirkti vokiškus tankus „Leopard 2“.
„European Energy“ investicijos – į žaliąją energetiką
Kalbėdama apie būsimą susitikimą su „European Energy“ A. Armonaitė BNS sakė, kad „visada laukiame naujų investuotojų su projektais“.
„Apie tai ir kalbėsime. (...) Kalbėsime, kas svarbu įmonei, ir ką gali pasiūlyti Lietuva“, – teigė ministrė.
Ji patvirtino, kad susitikimas susijęs su bendrovės Lietuvoje planuojamomis investicijomis.
„European Energy“ į metanolio ir žaliojo vandenilio gamyklą Lietuvoje ketina investuoti apie 400 mln. eurų. Bendrovė vietą gamyklai parinkti numato 2025 metais, o pradėti veiklą – 2028 metais.
Būsimoje gamykloje per metus būtų pagaminama 19,25 tūkst. tonų vandenilio ir 100 tūkst. tonų e-metanolio – šiuos žaliuosius degalus daugiausia turėtų naudoti laivybos įmonės. Pasak bendrovės, tai bus galingiausia tokia gamykla Baltijos ir Skandinavijos šalyse.
Pasak „European Energy“ biuro Lietuvoje vadovo Tadeušo Konkovskio, gamykla turėtų sukurti keliasdešimt naujų darbo vietų.
Be to, „European Energy“ vertina galimybes dalyvauti sausį Lietuvos paskelbtame 2,4 mlrd. eurų preliminarios vertės 700 megavatų (MW) galios antrojo vėjo parko Baltijos jūroje vystymo konkurse. Įmonė jame dalyvautų kartu su Norvegijos jūros vėjo jėgainių bendrove „Vargronn“.
Bendrovė skelbia Lietuvoje ketinanti investuoti apie 1,6 mlrd. eurų į daugiau nei 1,6 gigavato (GW) bendros galios vėjo ir saulės parkų statybas.