• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baigiantis rugsėjui prasidedant spaliui vėl padaugėjo gyventojų, teigiančių, kad ekonominė Lietuvos padėtis blogėja.

REKLAMA
REKLAMA

Palyginti su rugpjūčio mėnesio viešosios nuomonės apklausos duomenimis, per mėnesį tokių respondentų padaugėjo 8 procentiniais punktais.

REKLAMA

Pasak rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ marketingo direktoriaus Romo Mačiūno, nuo šių metų pradžios kiekvieną mėnesį po truputį gerėjęs šis rodiklis rugsėjį gerokai sumenko pirmą kartą šiais metais. Ankstesnėse šių metų apklausose vis daugėjo gyventojų, manančių, kad ekonominė šalies padėtis gerėja arba bent jau neblogėja.

REKLAMA
REKLAMA

Sociologas daro prielaidą, kad pesimistinį Lietuvos gyventojų nusiteikimą vertinat šalies ekonominę situaciją paveikė maisto produktų brangimas.

Pagal rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ naujienų agentūros ELTA užsakymu rugsėjo 25-spalio 4 dienomis atliktos apklausos duomenis, rugsėjo pabaigoje-spalio pradžioje 7 proc. apklaustųjų buvo tos nuomonės, kad per pastaruosius du mėnesius ekonominė Lietuvos padėtis pagerėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trys iš dešimties – 31 proc. – teigė, kad ji nepasikeitė.

O daugiau nei pusė – 58 proc. – respondentų nurodė, kad ekonominė šalies padėtis, jų nuomone, per kelis mėnesius pablogėjo.

Tačiau lyginant su vertinimais prieš metus – 2009 metų rugsėjį – gyventojų nuomonė apie šalies ekonominę situaciją yra pagerėjusi – 22 procentiniais punktais sumažėjo gyventojų, manančių, kad padėtis šalies ekonomikoje blogėja. Prieš metus taip manė 80 proc., dabar – 58 proc., apklaustųjų.

REKLAMA

Ekonomine padėtimi Lietuvoje kiek labiau patenkintas jaunimas iki 30 metų bei tie, kurie savo šeimos finansinę padėtį apibūdina kaip gerą.

Labiausiai nepatenkinti rajonų centrų ir mažų miestelių gyventojai, pensininkai ir bedarbiai, respondentai su mažiausiomis šeimos pajamomis – mažiau nei 1200 litų per mėnesį.

REKLAMA

Toje pačioje apklausoje šių metų rudenį vertindami savo šeimos finansinę padėtį gyventojai taip pat netryško optimizmu – 3 procentiniais punktais padaugėjo gyventojų, šeimos finansinę situaciją įvardinusių kaip pablogėjusią. O iš viso šioje apklausoje tokių buvo daugiau nei pusė – 53 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tik 5 proc. viešosios nuomonės apklausos dalyvių sakė, kad jų šeimos finansinė padėtis per pastaruosius du mėnesius pagerėjo.

Keturi iš dešimties – 41 proc. – apklaustųjų atsakė, kad jų šeimos finansinė padėtis per tą laiką išliko nepakitusi.

Lyginant su atsakymais prieš metus, šeimos finansinės padėties vertinimas yra pagerėjęs – 2009 metų rugsėjį 68 proc. gyventojų nurodė, kad jų šeimos finansinė padėtis pablogėjo, šiuo metu taip teigiančių sumažėjo 16 procentinių punktų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų