Kultūros ministerijos teigimu, Kalbos inspekcijos išrinktomis nugalėtojomis tapo šios sotinės įmonės: renginių organizavimu užsiimanti „Bitė ritė“, energetikos srityje besispecializuojanti „Draugiškas vėjas“, verslo konsultacijų paslaugas teikianti „Gijos“, nekilnojamojo turto srityje dirbanti įmonė „Kaimynaičiai“, švietimo ir ugdymo paslaugų įmonė „Klaužados“.
Tarp apdovanotųjų – „Mįslius“ (ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymas), „Noriu atostogų“ (kelionių organizavimo paslaugos), „Nuotykių kempinė“ (kemperių nuoma kelionėms), „Pilies penktadieniai“ (maisto gamyba ir tiekimas į namus), „Prisegu sparnus“ (kirpimo ir grožio paslaugos), „Rasos taškas“ (šildymo ir oro kondicionavimo sistemų įrengimas ir priežiūra), „Svajok garsiai“ (prekyba paštu ir internetu), „Šaukštas proto“ (psichologinės konsultacijos), „Zvimbalynas“ (internetinių projektų kūrimas), „Žaliuomenė“ (prekyba ekologiškais maisto produktais).
Taip pat, Kalbos inspekcijos atstovų nuomone, gražiausi pernai registruoti Kauno įmonių pavadinimai buvo „Garbės žodis“ (prekyba internetu savo kurtais gaminiais), „Spurklys“ (kompiuterių remontas, IT paslaugos), Klaipėdos – „Septynerios durys“ (prekyba durimis ir montavimas).
Apdovanojimus atsiėmė ir atstovai iš Šiaulių įmonės „Jaukiau“ (prekyba pačių kurtais džemperiais-pledais),„Būro kiemas“ (kultūrinė veikla) iš Pagėgių, „Vasaros kvapas“ (eterinio aliejaus ir natūralių aromatinių produktų gamyba) iš Palangos, „Žvejo lobis“ (prekyba žuvų produktais ir žvejybos reikmenimis) iš Širvintų.
Apdovanojimai jau keturioliktus metus rengiami vasario 21-ąją minint Tarptautinės gimtosios kalbos dieną. Valstybinės kalbos inspekcijos organizuojamo konkurso tikslas – skatinti verslininkus rinktis lietuviškus, taisyklingus, įdomius, originalius vardus.
Pernai įregistruota daugiau kaip 15 tūkstančių juridinių asmenų pavadinimų. Rinkdama iš šio didelio skaičiaus Valstybinės kalbos inspekcijos sudaryta komisija atsisakė klubų, centrų, bendruomenių, draugijų, atstovybių, asociacijų, federacijų, sąjungų, bendrijų, viešųjų įstaigų pavadinimų ir tų, kurie sudaryti su dirbtiniais žodžiais, skaičiais, vietovardžiais ar asmenvardžiais.
Pasak Kultūros ministerijos, tarp nugalėtojų nepateko įmonės, apie kurių veiklą nepavyko rasti reikiamos informacijos, nes svarbus kriterijus ‒ įmonės pavadinimas turi būti susietas su vykdoma veikla.