Ataskaitoje matyti, kad svarbiausi tiekėjai yra Taivanas (59 pristatymai už daugiau nei 5,4 mln. JAV dolerių nuo 2022 m. kovo 1 d. iki 2023 m. gruodžio 31 d.), Vokietija (41 pristatymas už beveik 4 mln. JAV dolerių) ir Turkija (70 pristatymų už daugiau nei 2, 2 mln. dolerių).
Pranešime sakoma, kad Kinija, iki 2022 m. netiekusi Rusijai nitroceliuliozės, 2023 m. pabaigoje tapo didžiausia tiekėja (72 pristatymai už daugiau nei 10,6 mln. JAV dolerių).
Autoriai pabrėžia, kad labai išaugo medvilnės celiuliozės, nenaudojamos civiliniams tikslams, o nukreipiamos į Rusijos gynybos pramonę nitroceliuliozės gamybai, tiekimai. Uzbekistanas ir Kazachstanas tapo pagrindiniais medvilnės celiuliozės tiekėjais Rusijai.
Pasak pranešimo, Rusija labai priklausoma nuo tokio importo, todėl jo nutraukimas labai paveiktų Rusijos gebėjimą aprūpinti savo ginkluotąsias pajėgas amunicija ir sprogmenimis. Todėl ekspertai siūlo taikyti sankcijas Rusijos sprogmenų gamintojams ir jų tiekėjams, sustabdyti NATO narių ir šalių partnerių vykdomą nitroceliuliozės pardavimą Rusijai ir nukreipti žaliavų tiekimą amunicijos gamybai pačiose NATO šalyse, įskaitant ir Ukrainos interesais, taip pat įvesti visišką embargą amunicijos gamybai skirtų žaliavų - ni