Apie tai ji informavo „Suspilne“, rašo UNIAN.
„Tai kūnai iš Mariupolio ir aplinkinių rajonų. Kartais kūnai perduodami iš kitų nekontroliuojamų miestų. Tačiau jų labai nedaug... Preliminariai juos identifikavome kaip azoviečius, nes kai kurie turėjo ševronus, kai kurie – azoviečių uniformas, azoviečių simboliką, tatuiruotes.
Šiuo metu identifikuota ir palaidota apie 20 žmonių. Likusieji – tai įvairios ginkluotųjų pajėgų rūšys: dauguma jų – jūrų pėstininkai, AFU, Nacionalinė gvardija ir policija, Jūrų gvardija ir Valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba“, – teigė O. Tolkačeva.
Jos teigimu, žuvusieji iš Mariupolio išvežami nuo birželio pradžios.
„Iš pradžių įvyko didelis apsikeitimas: mums pavyko paimti 162 žuvusiuosius. Dabar vyksta nuolatiniai mainai. Kartą per savaitę, kartą per dvi savaites mums pavyksta apsikeisti nuo penkių iki penkiolikos žmonių“, – cituojama ji.
„Azov“ globos tarnybos vadovas pridūrė, kad vizualiai identifikuoti žuvusiųjų neįmanoma, todėl tam naudojama DNR ekspertizė.
Dar karo pradžioje rusai užgulė Mariupolį. Didelė dalis miesto gyventojų ir gynėjų pasislepė po mieste esančia plieno gamykla „Azovstal“. Gamykla buvo apsupta, o po kurio laiko gamyklos gynėjai buvo evakuoti į Rusijos kontroliuojamas teritorijas.
Mariupolis faktiškai sugriautas, miestą siaubia gaisrai. Mieste nėra vandens, elektros tiekimo, neveikia kanalizacija, todėl likę gyventojai yra priversti gyventi antisanitarinėmis sąlygomis.