azovstal
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „azovstal“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „azovstal“.
Iš rusų gniaužtų ištrūkusi paramedikė: vyrus mušė ir pjaustė, moteris prievartavo ir vertė šliaužioti
Rusijos nelaisvėje laikyta „Azovstal“ gynėja, paramedikė Jekaterina Polyščuk, žinoma šaukiniu „Ptaška“, JAV žiniasklaidai atskleidė rusų taikytus kankinimo metodus. Jos teigimu, Rusijos kariai kasdien kankino ukrainiečius ir rengė tardymus, o medikai nebuvo leidžiama suteikti pagalbą sužeistiesiems, rašoma „The Philadelphia Inquirer“.
„Kai mes išėjome iš „Azovstalio“ ir mus pasitiko rusai, iš jų akių buvo galima suprasti, kad tai galas. Aš bijojau ne mirties, o kapituliacijos.
Volodymyras Zelenskis: Ukraina ieško tarpininkų, kad išlaisvintų nelaisvėje laikomus „Azovostal“ gynėjus
Ukraina ieško tarpininkų, kad galėtų apsikeisti belaisviais su Rusija. Be kita ko, tai susiję su „Azovstal“ gynėjų išlaisvinimu.
Tai penktadienį pranešė portalas „rbc.ua“, remdamasis Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio vakariniu kreipimusi.
Valstybės vadovas prisiminė, kad šiandien, sausio 19 d., jis telefonu kalbėjosi su Jungtinių Arabų Emyratų prezidentu šeichu Mohamedu bin Zayedu al Nahyanu.
Ukrainos prezidentas padėkojo JAE už tarpininkavimą išlaisvinant į nelaisvę paimtus karius.
Specialiųjų pajėgų vadas atskleidė iki šiol slaptas detales apie „Azovstal“ šturmą
Specialiųjų operacijų pajėgų vadas, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generolas majoras Viktoras Chorenka atskleidė anksčiau nežinomų detalių apie oro šturmą prie Mariupolio plieno gamyklos „Azovstal“, kurią rusai 2022 m. rudenį jau buvo praktiškai užėmę.
Pasak V. Chorenkos, Ukrainos sraigtasparniams bandant išvaduoti gamykloje užspęstus ukrainiečius pavyko atlikti septynis skrydžius ir kiekvienas jų baigėsi sėkmingai. Be to, tomis akimirkomis lygiagrečiai buvo vykdomos dar kelios operacijos.
Zelenskis pasidalijo sukrečiančiais kadrais: daugiau nei 90 proc. Mariupolio sugriauta
Didžioji dalis pastatų rusų laikinai okupuotame Mariupolyje buvo sugriauti, daugiau nei 90 proc. miesto yra sunaikinta, sako Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.
Prezidentas savo „Facebook“ puslapyje pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame matyti Mariupolio nuotraukos, rašo „Ukrinform“.
„Mariupolis. Jame gyveno beveik pusė milijono žmonių. O dabar beveik neliko sveikų namų. Teroristinė valstybė padarė viską, kad sunaikintų šį miestą. Mariupolis sugriautas daugiau kaip 90 proc.
Lietuvoje lankysis Mariupolio gynėjai, iš rusų nelaisvės ištrūkę AZOV kariai
Ukrainos ir okupantų kova tęsiasi jau daugiau nei 400 dienų. Agresorius nuo pirmųjų invazijos minučių raketomis ir bombomis atakuoja daugiabučius, mokyklas, ligonines. Savo tėvynės pergalės nebeišvys tūkstančiai ukrainiečių.
Prie šalies didmiesčių pernai rusus sutriuškinusi Ukrainos kariuomenė dabar tiek savo tautiečius, tiek visą Europą gina apkasuose Rytų fronte. Okupantų talžomuose Bachmuto, Vuhledaro, Marjinkos, Avdijivkos miestuose pozicijas laiko ir legenda tapusi AZOV brigada.
Košmaras Mariupolyje: žmonės miršta nepatekę į ligonines, morguose eilės
Rusų laikinai okupuotame Mariupolyje susidarė kritinė padėtis. Miesto ligoninės perpildytos, o morgai nebespėja priimti mirusiųjų kūnų.
Apie tai pasakoja miesto taryba, rašo „Ukrinform“.
„Okupuotame Mariupolyje ligoninės perpildytos. Jie (rusai – red. past.) atsisako hospitalizuoti žmones. O morgai neturi laiko paimti mirusiųjų kūnų“, – teigia taryba.
Anot vietos valdžios, tokią informaciją perduoda mieste likę gyventojai.
Ukraina atgavo dalį legendinių „Azovstal“ gynėjų
Rusija ir Ukraina dar kartą apsikeitė karo belaisviais, praneša Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas, rašo „Ukrinform“. Ukraina atgavo 35 kariškius ir vieną civilį.
Anot A. Jermako, tarp išlaisvintųjų yra kariai, kurie gynė Mariupolį, buvo „Azovstal“ plieno gamykloje, taip pat Nacionalinės gvardijos kovotojai, kurie pirmosiomis karo dienomis buvo paimti į nelaisvę Černobylio atominėje elektrinėje.
Ukraina susigrąžino dar 107 karius: tarp jų – „Azovstal“ gynėjai, yra sunkiai sužeistų
Ukraina ir Rusija dar kartą apsikeitė karo belaisviais. Ukraina susigrąžino 107 gynėjus.
„Šiandien dar kartą apsikeitėme kaliniais“, – savo „Telegram“ kanale praneša Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas.
Anot jo, Ukraina išlaisvino 107 karius. 101 iš jų yra eilinis, šeši yra karininkai.
Tai Ukrainos ginkluotųjų pajėgų, karinių jūrų pajėgų, Valstybės sienos tarnybos, Nacionalinės gvardijos ir kitų tarnybų kariai.
Per apsikeitimą belaisviais su Rusija į namo grįžo 52 ukrainiečiai
Per naujausią apsikeitimą belaisviais su Rusija namo grįžo 52 ukrainiečiai, tarp jų du kariai, vadovavę ukrainiečių pasipriešinimo simboliu tapusios Mariupolio metalurgijos gamyklos „Azovstal“ gynybai, ir jūreivis iš Gyvačių salos.
Apie tai šeštadienį pranešė Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas, pasidalijęs nuotrauka ir vaizdo įrašais, kuriuose užfiksuoti grįžtantys ukrainiečiai.
„Mūsiškiai grįžta namo. Įvykdėme dar vieną apsikeitimą belaisviais.
Ukrainos atstovas po Rusijos smūgių Kyjivui: atakos nepasiekė savo pirminio tikslo
Ukrainos vidaus reikalų ministras Denysas Monastyrskis pirmadienį teigė, kad Kyjivo saugumo pajėgoms pavyko numušti 36 iš 42 dronų, su kuriais Rusija paleido raketas, rašo CNN.
„Tai tik parodo, kad atakos nepasiekė savo pirminio tikslo. Manau, kad tikslas buvo pranokti praeitą pirmadienį paleistus raketų smūgius. Tačiau taip šiandien neįvyko“, – teigė jis.
REKLAMA
REKLAMA
Legendiniai „Azovstal“ gynėjai Turkijoje pirmą kartą po kelių mėnesių susitiko su savo šeimomis
Neseniai iš Rusijos nelaisvės išlaisvinti „Azovstal“ gynėjai Turkijoje susitiko su savo šeimomis, rašo UNIAN. Tai pirmasis karių ir jų šeimų susitikimas per daugelį mėnesių.
Pranešama, kad prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas Turkijoje susitiko su penkiais Ukrainos kariškiais, kurie buvo „Azovstal“ gynėjai ir organizavo jų susitikimą su artimaisiais.
Išlaisvintas „Azovstal“ gynėjas parodė patirtų sužeidimų ir nelaisvės Rusijoje pasekmes
„Azovstal“ gynėjas iš Ternopilio Mychaila Dianovas kartu su dalimi kitų bendražygių grįžo į tėvynę po kančių Rusijos nelaisvėje rugsėjo 21-ąją. Jo fotografija su metaliniu įtvaru ant rankos dar gegužę apskriejo visą pasaulį. Nepaisant nuo veido neišnykstančios šypsenos, naujose nuotraukose matyti, kad vyrui nelaisvėje nebuvo suteikta tinkama medicininė pagalba, jis galimai buvo kankinamas.
„Dabar jis yra Černihivo ligoninėje.
Kankinami, beveik be maisto ir vandens, po 120 dienų vienutėse – paaiškėjo, kaip Rusija kalino „Azovstal“ gynėjus
Daugelis Ukrainos gynėjų, šią savaitę išlaisvintų iš Rusijos nelaisvės per apsikeitimą karo belaisviais, buvo kankinami, praneša Ukrainos Gynybos ministerijos Vyriausiojo žvalgybos direktorato viršininkas Kyrylo Budanovas.
„Kiekvienas yra skirtingos būklės, tai tiesa. Yra žmonių, kurių fizinė būklė yra daugmaž normali, išskyrus lėtinę netinkamą mitybą dėl blogų kalinimo sąlygų. Yra asmenų, kurie buvo labai žiauriai kankinami.
Rusai nelaisvėje laiko apie 50 ukrainiečių moterų iš „Azovstal“, tarp jų yra nėščiųjų
Rusija nelaisvėje laiko apie pusšimtį moterų paimtų iš Mariupolyje esančios plieno ir geležies gamyklos „Azovstal“. Tarp jų bent dvi yra nėščios, interviu „Ukrainska pravda“ pareiškė „Azov“ globos tarnybos vadovė Olena Tolkačeva.
„Pagal mūsų susitarimus, iš karto po apsikeitimo sužeistaisiais, turėjo būti moterų eilė. Turime dvi nėščias moteris, viena iš jų yra iš „Azov“, kita – pasienietė arba jūrų pėstininkė, tiksliai nežinau. Ta, kuri nėra iš „Azov“, ruošiasi gimdyti.
Širdį veriantis paskutinis Mariupolio gynėjo atsisveikinimas su tėvais: karys vos laikė ašaras
Širdį verianti akimirka užfiksuota vasario 24-ąją, Rusijai pradėjus karą Ukrainoje. Žuvusio Mariupolio gynėjo Aleksandro Gryaniko „iCloud“ svetainėje rastas vaizdo įrašas, kuriame jis, atsisveikinęs su savo tėvais, sunkiai laikydamas ašaras išvyksta ginti šalies.
Vaizdo įrašu A. Gryaniko socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje rugpjūčio 25-ąją pasidalino jo sesuo.
„Tai paskutinis Aleksandro susitikimas su tėvais. Vasario 24-ąją mama ir tėtis Aleksandrą išlydėjo į karą.
Ukraina jau atgavo 500 Mariupolio gynėjų kūnus: kai kurių atpažinti nebeįmanoma
Ukraina jau atgavo maždaug 500 Mariupolio gynėjų kūnus, praneša „Azov“ globos tarnybos vadovė Olena Tolkačeva.
Apie tai ji informavo „Suspilne“, rašo UNIAN.
„Tai kūnai iš Mariupolio ir aplinkinių rajonų. Kartais kūnai perduodami iš kitų nekontroliuojamų miestų. Tačiau jų labai nedaug... Preliminariai juos identifikavome kaip azoviečius, nes kai kurie turėjo ševronus, kai kurie – azoviečių uniformas, azoviečių simboliką, tatuiruotes.
Šiuo metu identifikuota ir palaidota apie 20 žmonių.
Į nelaisvę paimtiems „Azovstal“ gynėjams rusai netrukus surengs viešą „teismą“ – Ukrainos žvalgyba
Ukrainos nepriklausomybės dieną, kurią šalis minės rugpjūčio 24-ąją, Rusijos pajėgos planuoja surengti parodomąjį „teismą“ iš Mariupolio į nelaisvę paimtiems „Azovstal“ plieno gamyklos gynėjams.
Apie tai „Telegram“ pranešė Ukrainos Vyriausiasis žvalgybos direktoratas, skelbia UNIAN.
Ukrainos žvalgų teigimu, okupacinė valdžia Mariupolyje skuba atnaujinti Mariupolio filharmonijos patalpas, rusai scenoje esą montuoja geležinius narvus, kuriuose laikys į nelaisvę paimtus Ukrainos karius.
Legendinių „Azov“ pulko karių nuotraukų autorius gyvas rusų nelaisvėje – pavyko susisiekti su šeima
Iš „Azovostal“ plieno gamyklos evakuotas Mariupolio gynėjas Dmytro Kozackis, šaukiniu „Orestas“, pagaliau susisiekė su savo artimaisiais. Po kelių mėnesių tylos vaikinas savo šeimai galėjo pranešti esantis gyvas, tačiau rusų nelaisvėje.
Jo sesuo Darija Jurčenko papasakojo apie pokalbį su broliu, praneša Ukrainiečių televizija „24 Kanal“. Dabar „Orestas“ yra rusų okupuotoje Donecko srities teritorijoje.
Miestas, per kurį keliauja parama Ukrainos frontui: čia vadovauja žmogus, vienintelis drįstantis kritikuoti Zelenskį
Pataruoju metu pro šį pietų Ukrainos miestą keliauja beveik viskas: į frontą gabenami iš Vakarų gauti ginklai, pastiprinimas iš Kyjivo ir humanitarinė pagalba bejėgiams gyventojams.
Ir vienas svarbiausių žmonių, užtikrinančių šį sklandų judėjimą, yra Dnipro meras Borysas Filatovas – žodžių kišenėje neieškantis, daug rūkantis, raumeningas, mėgstantis dramatiškumą ir nuotykių ištroškęs vyras.
Ekspertų verdiktas: rusai patys subombardavo į nelaisvę paimtus Ukrainos karius
Rusijos pajėgos yra atsakingos už 53 ukrainiečių karo belaisvių nužudymą per liepos 28 d. įvykusį sprogimą Rusijos kontroliuojamame kalėjime Olenivkoje, Donecko srityje, skelbiama JAV karo studijų instituto (ISW) ataskaitoje.
Ekspertai atkreipė dėmesį į Kremliaus melą, esą pati Ukraina kalta dėl karo belaisvių žudymo.
Kas vyko apgultoje „Azovstal“ tvirtovėje: vaikai iš alkio piešė picas, suaugusieji gėrė dezinfekcinį skystį, kariai merdėjo sužeisti
Ankstų kovo 21-osios rytą du Mi-8 sraigtasparniai įskriejo į priešo teritoriją, išgąsdindami apačioje buvusius rusų karius. Sraigtasparnių viduje – specialiųjų Ukrainos pajėgų kovotojai, gabenantys dėžes, pilnas „Stinger“ ir „Javelin“ raketų, bei palydovinio interneto sistemą.
Naujos palydovinės nuotraukos: „Azov“ kariai pražudyti patalpoms sprogus iš vidaus
Nauji palydoviniai vaizdai rodo, kad patalpos, kuriose per sprogimą žuvo ir beveik neatpažįstamai žuvo rusų okupuotoje teritorijoje laikyti Ukrainos kariai veikiausiai buvo susprogdintos iš vidaus.
Pastatui padarytos žalos pobūdis nebūdingas raketų atakai, kaip tvirtina rusai, skelbia Ukrainos naujienų agentūra UNIAN.
Iš Ukrainos karių žudynių vietos okupuotoje Olenivkoje pasirodė naujos palydovinės nuotraukos.
Rusija parodė savo tikrąjį veidą: ambasada ragina žudyti „Azov“ karius juos pakariant
Oficialioje Rusijos ambasados Didžiojoje Britanijoje paskyroje paviešintas įrašas, kuriame rašoma, kad bataliono „Azov“ kariai „nusipelnė mirties, bet labiau žeminančios – pakariant“.
Žinutėje užsimenama apie vakarykštį įvykį okupuotoje Olivkoje, kur esančiame kalėjime rusų teigimu žuvo 57 ukrainiečių belaisviai. Rusija paskelbė, kad belaisvius pražudė pačios Ukrainos apšaudymas HIMARS raketomis.
Turėjo atvykti komisija, o pinigus rusai iššvaistė: Ukrainos žvalgyba atskleidė smūgio kalėjimui motyvus
Išpuolis Olenivkos kalėjime nebuvo suderintas su Rusijos karine vadovybe ir buvo skirtas nuslėpti lėšų pasisavinimą, pareiškė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausioji žvalgybos valdyba, rašo UNIAN.
Penktadienį rusų kontroliuojamoje teritorijoje Olenivkoje, Ukrainos rytuose, buvo nužudytos kelios dešimtys Ukrainos karo belaisvių. Buvo smogta kalėjimui, o Rusija ir Ukraina dėl atakos apkaltino viena kitą.
„Šautinės žaizdos krūtinėje, sunkūs nudegimai“: kario žmona papasakojo, kaip atrodo į Ukrainą grįžę „Azovstal“ gynėjai
Rusijai ir Ukrainai apsikeitus kario belaisviais, į Ukrainą dar anksčiau šią savaitę grįžo 95 Mariupolyje esančios plieno gamyklos „Azovstal“ gynėjai. Savo vyro dar laukianti kario žmona teigia, kad didžioji dauguma į Ukrainą grįžusių karių yra sunkiai sužeisti.
Šią savaitę po didelio masto apsikeitimo karo belaisviais į Ukrainą grįžo 144 kariai, tarp jų 95 „Azovstal“ gynėjai. Pranešama, kad jie yra itin sunkios būklės.
Į Ukrainą grįžo dalis Mariupolio gynėjų: beveik visi sunkiai sužeisti
Trečiadienį Rusija ir Ukraina apsikeitė karo belaisviais, į Ukrainą grįžo 144 kariai. Tai buvo didžiausias apsikeitimas karo belaisviais nuo Rusijos invazijos pradžios. Aiškėja, kad dalis į Ukrainą grįžusių karių yra sunkiai sužeisti.
Apie tai pranešė Ukrainos gynybos ministerija, rašo „Kanal 24“.
Vos sugrįžę kariai buvo apžiūrėti, šiuo metu gydytojai teikia jiems medicininę ir psichologinę pagalbą.
„Kvapą užuodėme anksčiau, nei juos pamatėme“: morgai Ukrainoje perpildyti, kūnai laikomi tiesiog lauke
Ukrainos morgai yra tokie perpildyti, kad kūnai iš Mariupolio patenka į Bučą, sako Ukrainoje dirbanti žurnalistė. Anot jos, viename iš morgų Bučoje maišai su kūnais yra sukrauti tiesiog lauke, o vietiniai gyventojai prie to jau yra taip pripratę, jog nebereaguoja nei į lavonų vaizdą, nei į kvapą.
Kyjivo priemiestyje Bučoje mirtis jau kelis mėnesius yra kasdieninio gyvenimo dalis, savo reportažą iš Bučos pradeda „Sky news“ žurnalistė Sally Lockwood.
„Sprogimą girdėjo pusė miesto“: valydami „Azovstal“ žuvo 2 rusų kariai
Rusijos kariai, valydami Mariupolyje esančios plieno gamyklos „Azovstal“ teritoriją, susprogdino miną, rašo UNIAN. Sprogimo metu du rusų kariai žuvo.
Apie tai savo „Telegram“ kanale pranešė Mariupolio mero patarėjas Piotras Andriuščenka.
„Šiandien Rusijos žvalgybininkai kartu su kariškiais išminavo „Azovstal“ gamyklos teritoriją aukštakrosnių teritorijoje. Rezultatas – du įsibrovėliai dainuos kartu su Kobzonu. Sprogimą girdėjo pusė miesto“, – rašė jis.
Nerimo kupinos dienos – ištisą mėnesį rusų nelaisvėje esančių Mariupolio gynėjų šeimos nieko iš jų negirdi
Mariupolio plieno gamyklos „Azovstal“ gynėjų šeimos jau ilgą laiką neturi ryšio su savo artimaisiais, kurie dabar yra Rusijos nelaisvėje. Apie tai pranešė pulko „Azov“ kovotojo Aleksejaus Lijašuko žmona Viktorija Lijašuk.
„Žinau tik tiek, kad jiems išvykstant iš „Azovostal“, gegužės 16 dieną, jo brolis man pasakė, kad jis gyvas ir viskas su juo gerai. Dabar žinau tik tiek, kad jis yra kalinių sąraše. Su vyru nebendravau labai ilgai“, – sakė ji, praneša UNIAN.
Ukraina per apsikeitimą su Maskva susigrąžino 64 „Azovstal“ gynėjų kūnus
Kyjivas antradienį pranešė, kad atgavo 64 ukrainiečių karių, žuvusių ginant pietrytinio Mariupolio uostamiesčio metalurgijos gamyklą „Azovstal“, kūnus, grąžinęs Rusijai žuvusių jos karių palaikus.
„Ukraina atgavo 64 „Azovstal“ gynėjų didvyrių kūnus, kad oriai juos palaidotų“, – išplatintame pranešime nurodė Ukrainos reintegracijos ministerija, atsakinga už rusų pajėgų okupuotas teritorijas.
Išprievartaus ir nužudys – Mariupolio gynėjų žmonos sulaukia grasinančių žinučių ir skambučių iš rusiškų numerių
Ukrainos uostamiesčio Mariupolio gynėjo Arsenijaus Fedosiuko žmona Julija pasakoja, kad iš plieno gamyklos „Azovostal“ išgabentų karių artimieji sulaukė skambučių iš rusiškų numerių – jiems buvo grasinama prievarta ir mirtimi.
„Jie skambina iš rusiškų numerių, siunčia žinutes per „Telegram“, „WhatsApp“ ir kitas programėles, užgauliodami ir grasindami. Tai tęsiasi apie mėnesį. Į mus nusitaikyta nuo tada, kai susitikome su popiežiumi Pranciškumi.
Šeimos skausmui ribų nėra: 27-erių Alisa mirtį pasitiko „Azovstal“ gamykloje
27-erių Alisa žuvo gindama savo gimtąjį Mariupolį, pakrantės miestą, kuris 82 dienas buvo apgultas Rusijos. Ji iš naujo prisijungė prie „Azov“ bataliono, kur tarnavo anksčiau, ir sutiko savo mirtį „Azovstal“ gamykloje, paskutinėje Mariupolio garnizono tvirtovėje.
Į Kyjivą grįžo dalis žuvusių Mariupolio gynėjų: įvyko apsikeitimas kūnais
Į Ukrainą buvo sugrąžinta dalis Mariupolyje žuvusių Ukrainos gynėjų kūnų, praneša AP. Pasak kariuomenės vado ir „Azov“ pulko atstovės spaudai, dešimtys žuvusiųjų, paimtų iš subombarduotos gamyklos griuvėsių, buvo perkelti į Ukrainos sostinę Kyjivą.
Ukraina savaitgalį paskelbė apie pirmąjį oficialų žuvusių karių apsikeitimą nuo karo pradžios. Pranešta, kad abi šalys apsikeitė 320 kūnų, kiekviena šalis atgavo po 160 savo piliečių kūnų.
Beveik visi žinojo, kad iš ten negrįš: pamuštu lėktuvu 20 karių išgelbėjęs pilotas papasakojo, kaip atrodė „Azovstal“ misijos
Ukrainiečių pilotas papasakojo, kaip atrodė „Azovstal“ gynėjų gelbėjimo misija sraigtasparniais. Jos metu pilotas prasmuko pro rusų gynybą ir nuskrido į Mariupolyje esančią plieno gamyklą, kad nugabentų ten tuo metu įstrigusiems ukrainiečių kariams pagalbą. Kartu pilotas iš gamyklos išgabeno sužeistus Mariupolio gynėjus.
Plieno gamykla „Azovstal“ tapo tikru Ukrainos pasipriešinimo rusų agresijai simboliu.
Paviešintas ypatingos misijos įrašas: ukrainiečiai prasmuko pro rusų gynybą ir nuskrido į „Azovstal“
Rusijos pajėgoms apsupus Mariupolį, Ukraina vykdė ne vieną ypatingą misiją, skirtą gelbėti „Azovstal“ gynėjams. Paviešintas vaizdo įrašas atskleidžia, kaip atrodė viena iš misijų. Ukrainiečių sraigtasparniams pavyko prasmukti pro rusų oro gynybą ir nuskristi į plieno gamyklą.
Misijų tikslas buvo pristatyti ten tuo metu įstrigusiems kariams reikalingų atsargų bei vaistų, rašo UNIAN.
Iš viso buvo surengtos septynios tokios misijos, jose dalyvavo 16 sraigtasparnių.
Rusija skelbia, kad perduos „Azovstal“ gamykloje žuvusių ukrainiečių karių palaikus
Rusija antradienį paskelbė, kad perduos 152 ukrainiečių karių, rastų tuneliuose po rusų kontroliuojamo Mariupolio metalurgijos gamykla „Azovstal“, palaikus.
Išgelbėtų iš „Azovstal“ pasakojimai: rusai žadėjo atsiųsti vyrų galvas dėžutėse
Per pastaruosius tris karo mėnesius Mariupolis tapo kovos už Ukrainą simboliu. Nepaisant nuolatinių puolimų, blokadų ir kovų mieste, „Azovo“ pulko nariai ir jūrų pėstininkai toliau didvyriškai gynė Mariupolį.
„Azovstal“ metalurgijos gamykla tapo tikra tvirtove, kurioje nuo rusų sviedinių slėpėsi ir gynėjai, ir miesto gyventojai.
Prieš du mėnesius Mariupolis gavo „didvyrių miesto“ statusą. Tačiau šie stiprūs žodžiai yra ne tik apie karinę šlovę ir atsidavimą.
Dar vienas skambutis Putinui: Macronas ir Scholzas paragino Rusijos prezidentą paleisti „Azovstal“ gynėjus
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas šeštadienį paragino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną paleisti 2,5 tūkst. ukrainiečių kovotojų, kurie daug savaičių praleido metalurgijos gamykloje „Azovstal“, įnirtingai atakuojami rusų karių ir galiausiai pateko į Rusijos nelaisvę.
„Respublikos prezidentas ir Vokietijos kancleris paprašė išlaisvinti apie 2,5 tūkst.
Ekspertų prognozės dėl karo Ukrainoje trukmės nedžiugina: „Greito proveržio tikėtis nereikėtų“
Po pirmųjų Rusijos kariuomenės nesėkmių daugelis pradėjo džiūgauti, kad ukrainiečiai greitai išvarys okupantus iš savo šalies. Tačiau karo ekspertai ragina per anksti nesidžiaugti, nes rusai gali įsitvirtinti Ukrainoje ilgam, o atsiimti miestus bus sunku, tad karas užsitęs. Kokia linkme gali pasisukti jau daug kraujo pareikalavusios kovos, diskutavo laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistų kalbinti pašnekovai.
Turtingiausias Ukrainos žmogus stos prieš Rusiją: sieks prisiteisti 20 mlrd. dolerių
Turtingiausias Ukrainos žmogus, Mariupolyje esančios plieno gamyklos „Azovstal“ savininkas, žada paduoti Rusiją į teismą ir siekti prisiteisti iš jos 20 mlrd. dolerių. Būtent tokia suma yra vertinama žala, padaryta jam priklausančioms gamykloms.
Plieno gamykla „Azovstal“ patyrė didžiulę žalą. Rusai kelis mėnesius beveik be perstojo atakavo gamyklą, iš jos praktiškai liko griuvėsiai.
Būtent čia nuo pat karo pradžios slėpėsi tūkstančiai Mariupolio gynėjų ir civilių.
Separatistai „Azovstal“ gamykloje skelbia radę pasislėpusių ukrainiečių karių
Ukrainos separatistinės Donecko liaudies respublikos vadovas Denisas Pušilinas sako, kad Mariupolyje esančioje plieno gamykloje „Azovstal“ buvo rasta besislepiančių ukrainiečių karių.
„RIA Novosti“ D. Pušilinas teigė, kad Ukrainos kariai buvo rasti pasislėpę arba sąmoningai pasilikę, kai ukrainiečių pajėgos paliko gamyklą. Praėjusią savaitę Mariupolis visiškai atiteko Rusijai.
Į rusų rankas patekęs Mariupolio gynėjų vadas prisiskambino žmonai – papasakojo, kokiomis sąlygomis gyvena
Po tris mėnesius trukusios „Azovstal“ plieno gamyklos apgulties į Rusijos pajėgų rankas patekę Mariupolio gynėjai yra laikomi „patenkinamomis“ sąlygomis, teigia bataliono „Azov“ vado žmona.
Bataliono „Azov“ vadas Denysas Prokopenka gavo progą trumpai pasikalbėti su savo žmona Kateryna ir jai pranešė, kad prieš kalinius esą nėra smurtaujama. Tiesa, neaišku, ar D. Prokopenka su žmona galėjo kalbėtis laisvai, ar judviejų pokalbis buvo prižiūrimas.
Nufilmavo, kaip atrodo rusų nusiaubta „Azovstal“: iš kadaise galingos gamyklos liko griuvėsiai
Iš garsiosios Mariupolio plieno gamyklos „Azovstal“ po kelis mėnesius trukusių kovų praktiškai liko tik griuvėsiai. Paviešintame vaizdo įraše matyti sugriauti gamyklos pastatai, kabančios konstrukcijos, o gamyklos teritorijoje – krūvos įvairių nuolaužų.
Kremliaus statytinis visiems „Azovstal“ gynėjams žada karo tribunolą
Visi „Azovstal“ gynėjai-belaisviai yra laikomi „Donecko Liaudies Respublikos“ teritorijoje, jie bus teisiami vietos tribunolo, pareiškė Kremliaus statytinis Donecke Denisas Pušilinas.
„Azovstal“ kaliniai laikomi [apsišaukėliškos] Donecko Liaudies Respublikos teritorijoje. Taip pat numatoma organizuoti tarptautinį tribunolą respublikos teritorijoje“, – teigia D. Pušilinas.
Jo teigimu, iš gamyklos teritorijos išėjo apie 2,5 tūkst. ukrainiečių karių.
Rusija svarstys galimybę Mariupolio gynėjus iškeisti į Medvedčuką
Rusija svarstys galimybę Mariupolio gynėjus iš „Azovstal“ plieno gamyklos iškeisti į Viktorą Medvedčuką.
Rusijos derybininkas Leonidas Sluckis pareiškė, kad Rusija svarstys galimybę Ukrainos karius, kuriuos Rusija paėmė į karo belaisvius Mariupolyje, iškeisti į prokremlišką įstatymų leidėją Viktorą Medvedčuką.
67 metų verslo magnatas V. Medvedčukas, laikantis Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną vienu iš savo draugų, Ukrainoje vertinamas itin prieštaringai dėl savo ryšių su Maskva.
Zelenskis pirmą kartą prabilo apie „Azovstal“ gelbėjimo operaciją: „Vyko daug dalykų, kurių niekas negalėjo oficialiai komentuoti“
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmą kartą papasakojo apie „Azovstal“ kariškių gelbėjimo operaciją. Pasak prezidento, daugybė Ukrainos pilotų bandė skristi į Mariupolio plieno gamyklą padėti ten įstrigusiems kariškiams, tačiau nesėkmingai. Ukraina, bandydama padėti Mariupolio gynėjams, neteko daugybės pilotų.
Paskutinė „Azovstal“ gynėjo nuotrauka: „Štai ir viskas. Ačiū už prieglobstį „Azovstal“ – mano mirties ir mano gyvenimo vietai“
„Azovstal“ gynėjas, bataliono „Azov“ karys šaukiniu „Orest“, nuo pat karo pradžios gynęs Mariupolį, pasidalijo paskutinėmis nuotraukomis iš buvusios gamyklos teritorijos.
Įspūdingo jautrumo nuotraukas ir žodžius jis paviešino savo „Instagram“ paskyroje. Nuotraukoje matyti karys gamyklos griuvėsių aplinkoje. Ši vieta buvo tapusi jo namais ir tvirtove daugiau nei porai mėnesių.
„Štai ir viskas. Ačiū už prieglobstį „Azovstal“ – mano mirties ir mano gyvenimo vietai“, – parašė jis.
Rusų atakos Mariupolyje grasina sukelti katastrofą: į jūrą gali išsilieti itin pavojinga medžiaga
Rusų pastangos sunaikinti Mariupolio gynėjus gali iššaukti tikrą ekologinę katastrofą, praneša „24.tv.ua“.
Rusijos okupantai, praktiškai nuolat bombarduojantys „Azovstal“, gali sugadinti techninę struktūrą, kuri neleidžia itin pavojingam koncentruoto sieros vandenilio tirpalui patekti į Azovo jūrą.
Jei medžiaga patektų į Azovo jūrą, įvyktų ekologinė katastrofa. Medžiaga gali pražudyti visą Azovo jūros florą ir fauną.
2 mėnesius „Azovstal“ prabuvęs Ihoris – apie patirtą pragarą: bunkeryje buvusi mergaitė paniro į komą, uošvienės kūnas vis dar tūno bute
Mariupolis tapo vienu pirmųjų ir pagrindinių rusų okupantų atakų Ukrainos rytuose taikiniu. Miestas greitai atsidūrė Rusijos užpuolikų karštuoju tašku, o puolimas tik stiprėjo. Šiuo metu Ukrainos pajėgos kontroliuoja tik pačios „Azovstal“ gamyklos teritoriją, pastarąją savaitę atremdamos nuolatinius Rusijos puolimus.
Maskva praneša – jų rankose jau 956 Mariupolio „Azovstal“ gynėjai
Rusijos gynybos ministerija trečiadienį paskelbė, kad šią savaitę pasidavė iš viso 959 ukrainiečių kariai, gynę apsuptą metalurgijos įmonę „Azovstal“ Ukrainos pietrytiniame Mariupolio uostamiestyje.
„Per pastarąją parą pasidavė 694 kovotojai, įskaitant 29 sužeistuosius, – sakoma ministerijos kasdieniame pranešime apie konflikto Ukrainoje eigą. – Nuo gegužės 16 dienos pasidavė iš viso 959 kovotojai, tarp jų 80 sužeistųjų.