E. Muskas skandalingus teiginius išsakė per „X“ tinklalaidę, kurios fragmentas buvo išplatintas socialiniuose tinkluose. Milijardierius sakė, kad jam patinka rusiški memai apie jį, nes rusai turi „ypatingą humoro jausmą“.
„Rusai turi ypatingą humoro jausmą. Man patinka šie žmonės. Neprieštaraučiau ateityje gauti rusišką pasą“, – sakė E. Muskas.
Pokalbio fragmentas:
Tons of Russian telegram channels and some Ukrainian ones are sharing that Elon Musk called Putin “not a bad guy” and said he didn’t mind getting a Russian passport in the future since he likes these guys.
The bad thing about sharing propaganda and quoting Russia’s propagandists… pic.twitter.com/0pJUcEltGVREKLAMAREKLAMA— Victoria (@victoriaslog) December 13, 2023
Be to, verslininkas sakė, kad jam patinka Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, jei pasigenda jo diktatoriškų savybių ir imperializmo.
„Jei atmesime šališkumą dėl diktatoriškumo ir imperializmo, jis nėra blogas žmogus. Jis myli savo šalį ir veikia jos labui, skirtingai nei daugelis Amerikos politikų“, – sakė verslininkas.
Ne pirmas kartas
Tai ne pirmas kartas, kai E. Muskas viešai elgiasi antiukrainietiškai. Dar spalį E. Muskas viešai išsityčiojo iš Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio.
O pernai milijardierius „Twitter“ viešai paskelbė „taikos planą“ baigti karui Ukrainoje. Jame milijardierius pateikė daug kritikos sulaukusius pasiūlymus:
- „Iš naujo surengti rinkimus aneksuotuose regionuose prižiūrint JT. Rusija pasitraukia, jei tokia yra žmonių valia.
- Krymas formaliai priklauso Rusijai, kaip ir nuo 1783 m. (iki Chruščiovo klaidos).
- Užtikrintas vandens tiekimas Krymui.
- Ukraina lieka neutrali“, – rašė E. Muskas.
Svarbu pastebėti, kad punktas apie „formalų“ Krymo priklausymą Rusijai žodis žodin (kaip ir pasakymas „Chruščiovo klaida“) atitinka Kremliaus propagandinę liniją.
Jis taip pat sulaukė daug kritikos už tai, kad nutraukė Ukrainos kariams interneto ryšį „Starlink“. 2022 m. vasarį Rusijai pradėjus plataus masto invaziją į Ukrainą, E. Muskas pasisiūlė nemokamai aprūpinti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas „Starlink“ palydoviniu ryšiu.
Tačiau praėjus porai savaičių po to, kai paskelbė savąjį „taikos planą“, jis atsisakė finansuoti šio ryšio tiekimą kariams. E. Muskas pasiūlė JAV vyriausybei sumokėti už „Starlink“ tiekimą Ukrainai. Tiesa, vėliau milijardierius paskelbė, kad keičia savo poziciją ir pažadėjo šį projektą finansuoti nemokamai.
Birželį JAV gynybos ministerija paskelbė apie sudarytą „Starlink“ teikimo Ukrainai sutartį.