Prieš savaitę jis paskelbė dalyvausiantis kitais metais vyksiančiuose prezidento rinkimuose, o tai leistų jam likti Kremliuje bent iki 2030-ųjų.
V. Putinas, jaučiantis, kad praėjus beveik dvejiems metams nuo karo pradžios situacija keičiasi jo naudai, kelias valandas atsakinės į žurnalistų ir žiūrovų klausimus.
Rusijos vadovas apibendrins metų rezultatus, žurnalistams sakė jo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.
„Tai bus jungtinė „Tiesioginės linijos“ ir baigiamosios prezidento spaudos konferencijos forma“, – pridūrė jis. „Tiesioginė linija“ – tai kruopščiai surežisuotas televizijos šou, kurį V. Putinas su keliomis išimtimis rengia kasmet nuo 2001 metų.
Praėjusiais metais renginys buvo atšauktas Ukrainoje vykstant sunkiai operacijai, per kurią ukrainiečiai iš Rusijos atkovojo dalį savo teritorijos rytuose ir pietuose.
Stiprus Ukrainos pasipriešinimas ir sąjungininkų parama nustebino apžvalgininkus visame pasaulyje ir Maskvoje, kur daugelis tikėjosi, kad Kyjivas bus užkariautas per kelias dienas.
Tačiau po beveik dvejų metų puolimo V. Putinas gali pajusti, kad jo sėkmė galbūt sugrįžta.
Per naujausią Ukrainos kontrpuolimą nepavyko pralaužti gerai įtvirtintų Rusijos gynybinių linijų, o Kyjivo sąjungininkų parama pamažu silpsta.
Tikimasi, kad ketvirtadienį vyksiančiame renginyje V. Putinas aptars vidaus ir tarptautinės politikos klausimus bei pakartos įprastą retoriką, iškraipančią Ukrainos praeitį.
Rusai šiai laidai jau atsiuntė daugiau nei 1,5 mln. užklausų, o šalies valstybinės naujienų agentūros pranešė, kad dauguma klausimų susiję su karu Ukrainoje, būstais ir viešosiomis paslaugomis.
V. Putinas taip pat išdėstys savo siekius kovo 17 dieną vyksiančiuose rinkimuose, suteiksiančiuose jam galimybę pratęsti dešimtmečius trunkantį valdymą iki kito dešimtmečio.
Rezultatai kelia mažai abejonių, nes didžioji dalis opozicijos yra tremtyje arba už grotų.
Žymiausias V. Putino varžovas Aleksejus Navalnas šiuo metu atlieka 19 metų laisvės atėmimo bausmę dėl politinių kaltinimų.
Nuo karo Ukrainoje pradžios Kremlius ėmėsi griežtesnių priemonių prieš disidentus.
Tūkstančiai žmonių buvo sulaikyti ir įkalinti už protestus, o dar daug tūkstančių pabėgo iš šalies bijodami būti pašaukti kariauti.