Anot jo, trečiadienį pastebėta per Melitopolį link Zaporižios judanti rusų kolona. Ją sudarė daugiau nei 50 transporto priemonių.
Okupantai link fronto linijos gabena ir įrangą, ir karius.
„Okupantai į Melitopolį masiškai gabena karinę įrangą ir personalą. Šį rytą per Melitopolį link Zaporižios miesto ir Zaporižios fronto linijos judėjo dar viena karinės technikos kolona, kurią sudarė daugiau kaip 50 vienetų“, – praneša I. Fiodorovas.
Anot jo, Melitopolio apylinkėse mažiausiai dvejose vietose rusai taip pat įrengė poligonus mobilizuotiems kariams apmokyti.
„Tai Moločnos žiočių pakrantėje ir netoli Mychailivkos kaimo“, – teigia jis.
I. Fiodorovo manymu, okupantai ruošiasi ginti ir bandyti išlaikyti Melitopolį. Tai liudija faktas, kad rusai šiuo metu bando sutvarkyti keturias bombų slėptuves.
„Jie bando pastatyti daug personalo ir gynybinių linijų, kad išlaikytų miestą, tačiau jiems tikrai nepavyks, nes mūsų ginkluotosios pajėgos turi kitų planų“, – priduria meras.
Pasak jo, padėtis okupuotose teritorijose sudėtinga. Neturint rusiško paso vietos gyventojams neįmanoma gauti jokių išmokų.
Maisto produktų kainos okupuotose teritorijose yra penkis kartus didesnės. Pavyzdžiui, kilogramas mėsos gali kainuoti 400–500 rublių. Anot mero, vaistinėse sumažėjo vaistų asortimentas.
I. Fiodorovas pabrėžia, kad Melitopolį Rusijos kariuomenė kontroliuoja lygiai vienerius metus, per tą laiką miestas buvo sugrąžintas 30 metų atgal.
Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.