• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainiečiai pirmą pavasario dieną džiaugiasi, kad Putinui nepavyko per žiemą jų sušaldyti ir palaužti. O Vakarų žvalgyba skelbia, kad Donbase Putino kariaunos puolimas lėtėja, rusai skundžiasi, kad šylant orui žliunga žemė. Tuo metu Putino draugas Lukašenka Kinijoje viešai dalija Komunistų partijos lyderiui patarimus apie valdžios uzurpavimą iš savo ilgametės patirties.

Ukrainiečiai pirmą pavasario dieną džiaugiasi, kad Putinui nepavyko per žiemą jų sušaldyti ir palaužti. O Vakarų žvalgyba skelbia, kad Donbase Putino kariaunos puolimas lėtėja, rusai skundžiasi, kad šylant orui žliunga žemė. Tuo metu Putino draugas Lukašenka Kinijoje viešai dalija Komunistų partijos lyderiui patarimus apie valdžios uzurpavimą iš savo ilgametės patirties.

REKLAMA

Bet ekspertai perspėja, kad už uždarų durų, Putino vardu Lukašenka su Kinija gali kurti Maskvai sankcijų apėjimo schemas.

Prieš dvejus metus protestuotojus lazdomis ir guminėmis kulkomis Minsko aikštėse vaikęs neteisėtas Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka, trečiadienį vainiką deda Tiananmenio aikštėje. Ir, žinoma, pagerbdamas ne 1989 metais ten vykusių mirtinų protestų aukas, o Komunistinio režimo veikėjus. Todėl Lukašenka Pekine ir yra laukiamas svečias.

„Gerbiamas, pirmininke, brangus baltarusių tautos drauge...“, – kalba A. Lukašenka.

Jau tris dešimtmečius valdžios nepaleidžiantis Lukašenka pirmiausia sveikina Xi Jinpingą, kad ir šiam pavyko užsitikrinti sau amžiną valdymą.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš savo patirties gerai žinau, kad po tokių didelių sprendimų – būna daug darbo“, – sako A. Lukašenka. 

Oficialiai Lukašenka sako atvažiavęs pasirašyti su Kinija šūsnį bendradarbiavimo sutarčių. Bet Amerikiečių karo tyrimų institutas perspėja, kad be viešai deklaruojamų tikslų, Lukašenka Pekine gali Maskvos nurodymu ieškoti Rusijai sankcijų apėjimo schemų.

REKLAMA

„Kartu su Baltarusija siekiame stiprinti pasitikėjimą ir praktinį bendradarbiavimą...“, – teigia X. Jinpingas.

Vakarų žvalgyba jau ne kartą perspėjo, kad Kinija rimtai svarsto paremti Rusiją ir ginklais. Jei taip įvyktų, Maskva galėtų įvykdyti dar daugiau karo nusikaltimų. Pamatyti juos savo akimis į Ukrainą atvyko Tarptautinio baudžiamojo teismo vyriausiasis prokuroras. Pareigūnai tiria visą žiemą Kremliaus vykdytą sisteminį energetikos objektų apšaudymą.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvome prie vienos iš elektrinių, kuriai smogė. Tai dar vienas pavyzdys – pernai šaltą lapkritį nužudė 8 žmonės. Berods 4 ar 6 vaikus sunkiai sužeidė, kai raketa smogė namui“, – kalba vyr. prokuroras Karim Khan.

Ukrainiečiai primą pavasario dieną džiaugiasi, kad Putinui nepavyko per žiemą jų sušaldyti ir palaužti. O šalies elektros sistema jau veikia beveik be trikdžių. Net fronte ukrainiečiai pirmąją pavasario dieną atrodo linksmesni, nors okupantai juos ir spaudžia: „Sveiki visi! Kovo 1 d. Bachmutas. Noriu pasakyti, kad pavyko šiek tiek apraminti priešą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O rusai dalijasi vaizdais, kai net gulėdami griovyje kažkur prie Vuhledaro garbina Rusiją: „Ekipažas pats šauniausias čia guli. – Šlovė Rusijai! – Šlovė Rusijai, be žodžių. Ten mano tankas dega, baigia sudegti.“

Italijos žvalgyba skelbia, kad Rusija fronte priversta daryti operatyvinę pauzę, mat smarkiai senka jos pajėgos. O kad niekas nekritikuotų nevykusio karo – Dūma planuoja sugriežtinti bausmę už okupacinės kariuomenės diskreditavimą iki 15 metų nelaisvės.

REKLAMA

Rusų karo propaganda ieško pasiteisinimų. Sako, kad koją puolime kiša purvas: „Mūsų laukia klampynė, ji dar neįsibėgėjo. Žiūrėjau prognozę artimiausiai savaitei Donbase. Bus pliusas ir lietus, todėl viskas išskys.“

Rusai skundžiasi ir esą šios nakties dronų atakomis okupuotame Kryme. Ir sprogimais Eisko aerodrome Krasnodaro srityje. Ukrainiečiai taip pat sako, kad rusai šiandien paleido dronų. Ir ukrainiečiams taip pat, kaip rusams, dabar purvas ir jiems po kojomis. Šalies gynėjai kaupia jėgas ir laukia Vakarų pažadėtos karinės technikos.

REKLAMA

„Pirmiausia: matote pavasarinį purvą. Neįmanoma judėti į priekį. Antra: ir viena ir kita pusė telkia jėgas. Todėl dar mėnesį būsime šioje vietoje ir šaudysime viens į kitą.“

Gaminamos toliašaudės HIMARS raketinės artilerijos sistemos, kurioms ukrainiečiai prašo dar toliau šaudančių raketų, kad galėtų išstumti rusus lauk iš savo žemės. Gamykloje Arkanzase verda darbas, mat Rusijai įsiveržus į Ukrainą – HIMARS tapo itin geidžiama preke.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kai yra mūšyje pasitvirtinusi sistema, ji ten, ir nuolat naujienose – tai didina paklausą“, – teigia gamybos vice prezidentė Jennifer McManus.

„Lockheed Martin“ gamykla iki invazijos gamino 48 tokias sistemas per metus, bet dabar paspartino darbą ir jau žada išspausti 60 sistemų per metus.  

Tuo metu Suomija skuba atsitverti nuo Rusijos. Skelbia pradedanti tvoros statybą palei mažai apsaugotą sieną su Rusija ir žada ten įrengti stebėjimo sistemas.

Suomijos parlamentas šiandien, beje, nubalsavo už šalies pagreitintą stojimą į NATO Aljansą. O Vengrijos parlamentas pradeda diskusijas dėl Suomijos ir Švedijos narystės ratifikavimo. Budapeštas tikisi apsispręsti per tris – penkias savaites. Jei pritars vengrai, liks tik Erdogano barjeras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų