Anot agentūros, šią informaciją patvirtino rusų primestas Chersono srities vadovas Vladimiras Saldo.
Iš Chersono taip pat išvežti paminklai Fiodorui Ušakovui, Aleksandrui Suvorovui ir Vasilijui Margelovui. Paminklai ir palaikai perkelti į kairįjį Chersono srities krantą.
„Perkėlėme paminklą Ušakovui. Į kairįjį krantą perkėlėme Jo Didenybės kunigaikščio Potiomkino palaikus iš Jekaterinos bažnyčios ir patį paminklą. Taip pat (paminklai – „RIA Novosti“) Suvorovui ir Margelovui“, – cituojamas V. Saldo.
Rusai skelbia paminklus ir palaikus išvežę dėl tariamo ukrainiečių keliamo pavojaus, vėliau juos žada grąžinti į Chersoną.
Kaip rašo UNIAN, ukrainiečiai Chersono srityje tęsia sėkmingą kontrpuolimą. Iki spalio 21-osios nuo rusų čia jau išlaisvintos 88 gyvenvietės.
Anot Ukrainos gynybos ministro Oleksijaus Reznikovo, kontrpuolimas šia kryptimi sudėtingesnis nei, pavyzdžiui, Charkive.
„Visų pirma, Ukrainos pietūs yra žemės ūkio regionas, turime daug drėkinimo ir vandens tiekimo kanalų, o rusai juos naudoja kaip griovius“, – teigia ministras.
„Antroji priežastis – oro sąlygos. Dabar yra lietingasis sezonas, ir labai sunku naudoti kovos transporterius su ratais“, – sako jis.
Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.