Šių naikintuvų, pasak Ukrainos, reikia jos kovoje su Rusijos invazija.
Po to, kai gegužę žalią šviesą F-16 siuntimui į Ukrainą uždegė Jungtinės Valstijos, kelios Europos šalys nori padėti apmokyti Ukrainos pilotus jais skraidyti.
„Kartu su kitais sąjungininkais ir šį naikintuvą kuriančia bendrove Rumunijoje bus įkurtas regioninis centras, kuriame bus rengiami pilotai, skraidysiantys šiais lėktuvais“, – sakoma pranešime spaudai, paskelbtame po Rumunijos aukščiausiosios nacionalinės gynybos tarybos posėdžio.
„Čia bus mokomi Rumunijos pilotai, valdantys F-16 lėktuvus, o vėliau ši bazė bus atverta NATO sąjungininkių ir partnerių, įskaitant Ukrainą, pilotams“, – priduriama pranešime.
Jame teigiama, kad centras atitiks sąjungininkų ir regioninių partnerių mokymo reikalavimus.
Praėjusį mėnesį olandų gynybos ministrė Kajsa Ollongren teigė, kad Nyderlandai, kurie pirmieji ėmėsi iniciatyvos mokyti Ukrainos pilotus valdyti naikintuvus F-16, tikisi mokymus surengti šią vasarą.
Lenkija taip pat pareiškė esanti tam pasirengusi, o šiuo metu pasirengimą mokymams savo teritorijoje baigia ir Danija.
Rumunija, turinti 650 kilometrų sieną su Ukraina, turi 17 naudotų F-16, įsigytų iš Portugalijos, ir yra pasirašiusi sutartį pirkti dar 32 iš Norvegijos.
Bukareštas taip pat siekia įsigyti naujausios kartos amerikietiškų naikintuvų F-35, tačiau įsigijimas greičiausiai užtruks ne vienerius metus.
Nuo 2004 metų šalis yra NATO narė, o jos teritorijoje dislokuoti keli tūkstančiai JAV karių, JAV priešraketinės gynybos sistema ir NATO kovinė grupė, kuriai vadovauja Prancūzija.