JAV Karo studijų instituto analitikai naujausioje savo apžvalgoje, įvertino, kodėl karą Ukrainoje pradėjęs Vladimiras Putinas staiga atšaukė šiuos renginius. Jų teigimu, viena iš priežasčių – pozityvios darbotvarkės trūkumas.
Instituto analitikai rašo, kad Rusijos prezidento sprendimas atidėti savo metinį kreipimąsi į Federalinį susirinkimą rodo netikrumą dėl jo gebėjimo daryti įtaką Rusijos žiniasklaidos erdvei, kuomet vis labiau kritikuojamos jo nesėkmes Ukrainoje.
Rusijos Federacijos prezidento pranešimas Federaliniam susirinkimui, Valstybės Dūmai ir Federacijos tarybai yra kasmetinė kalba, 1994 m. vasarį įtraukta į Rusijos konstituciją.
Anksčiau Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas sakė, kad V. Putinas žinią gali perduoti 2023 metais, ir paragino rusus nustoti „burti iš kavos tirščių“ kitos žinutės laiką.
„Kalbėdamas su Rusijos visuomene ir elitu, V. Putinas gali nepasitikėti savo sugebėjimu pateisinti karo kainą Rusijos vidaus ir pasaulio reikalams. Pergalė Ukrainoje leistų V. Putinui nuslėpti Rusijos žmogiškuosius ir finansinius nuostolius, kaip tai padarė 2014 m., tačiau dabar Rusija neturėjo jokių reikšmingų pergalių nuo Lysyčansko okupacijos liepos pradžioje.
Anksčiau V. Putinas dalies okupuotų Chersono, Zaporižios, Donecko ir Luhansko sričių aneksiją bandė parduoti kaip didelę pergalę, kuri iš tikrųjų tik sukėlė dar didesnį Rusijos elito nepasitenkinimą ir pakirto valstybės propagandos naratyvus“, – rašoma ISW pranešime.
Analitikai priminė, kad V. Putinas jau atšaukė savo kasmetinę tiesioginę spaudos konferenciją, kuri vyko dešimtmetį, greičiausiai siekdamas išvengti atsakymų į klausimus apie Rusijos karines nesėkmes.
„Panašu, kad V. Putinas vis dažniau kliaujasi scenarijais ir iš anksto įrašytomis kalbomis, kaip, pavyzdžiui, lapkričio 25 d. vykęs jo susitikimas su 18 atrinktų moterų, kurios melagingai prisistatė šauktinių karių motinomis.
Tikėtina, kad V. Putinas bando išvengti rizikos, kad turės atsakyti į sudėtingus klausimus. Tačiau konferencijos atšaukimas gali pakenkti V. Putino, kaip valdovo, kuris palaiko ryšius su savo gyventojais, populistiniam patrauklumui“, – svarsto analitikai.