„Mes tikrai norėtume, kad jis (karas – red. past.) baigtųsi, jei ne šiandien, tai iki šių metų pabaigos, kuri, žinoma, sparčiai artėja. Manau, kad vien atsižvelgiant į tai, ką matome ore ir ant žemės Ukrainoje, sunku daryti išvadą, kad šis karas baigsis iki metų pabaigos“, – kalbėjo jis.
J. Kirby taip pat nurodė, kad, JAV vertinimu, Ukrainos ir Rusijos derybų klausimas turėtų būti paliktas šalies prezidentui Volodymyrui Zelenskiui.
„Abi pusės vis dar smarkiai kovoja Donbase, ypač Bachmute ir jo apylinkėse – palyginti su kai kuriais kitais pastarųjų devynių mėnesių mūšiais Ukrainoje, tai nedidelė teritorija, tačiau labai intensyvios kovos – ir rusai užima gynybines pozicijas visuose pietuose, o ukrainiečiai toliau bando spausti. Taigi šiuo metu vyksta aktyvios kovos, ir mes manome, kad jos tęsis dar kurį laiką“, – sako Baltųjų rūmų atstovas.
Anot jo, nors kariniai analitikai teigia, jog žiemos šalčiai gali lemti kovų sulėtėjimą, JAV nesitiki, kad artimiausiais žiemos mėnesiais kovos nutrūks.
„Taigi, jokių požymių, tikrai jokių lūkesčių, kad iki metų pabaigos baigsis karas – tai nereiškia, kad mes nenorėtume to matyti, tiesiog jokie rodikliai nerodo į tą pusę“, – priduria J. Kirby.
Ukraina ruošiasi įvairiems karo scenarijams
Ukrainos pajėgos ruošiasi įvairiems scenarijams, galintiems nutikti artimiausiais mėnesiais, sako Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Valerijus Zalužnyj.
Apie tai jis kalbėjo su NATO vyriausiuoju sąjungininkų pajėgų Europoje vadu ir JAV generolu Christopheriu Kavoliu, rašo UNIAN.
Šalys pasikeitė strateginės padėties vertinimais ir aptarė Ukrainos ginkluotės ir įrangos poreikius.
„Dėdamos visas pastangas stabilizuoti padėtį rytuose, Ukrainos gynybos pajėgos ruošiasi įvairiems artimiausių mėnesių scenarijams“, – pabrėžia V. Žalužnyj.
Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.