Antradienį jis kalbėjosi su vienos aviacijos gamyklos darbuotojais. Pokalbio metu Kremliaus vadovas kartojo jau ne kartą girdėtus propagandinius teiginius, neva Vakarai siekia sunaikinti Rusiją.
„Taigi mums tai ne geopolitinė užduotis, o Rusijos valstybingumo išlikimo užduotis, sudarant sąlygas tolesnei šalies ir mūsų vaikų raidai“, – sakė jis.
Primename, kad plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Kuleba: Putinas ir jo bendražygiai stos prieš teismą
Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba savo „Twitter“ paskyroje skelbia, kad jau 32 šalys įsitraukė į grupę, siekiančia sukurti specialųjį tribunolą Rusijai dėl nusikaltimų Ukrainoje.
„Dar dvi šalys prisijungė prie koalicijos, kuria siekiama sukurti specialųjį tribunolą agresijos nusikaltimams prieš Ukrainą. Dabar 32 šalys dirba kartu, kad aukščiausia Rusijos politinė ir karinė vadovybė būtų patraukta atsakomybėn. Putinas ir jo bendražygiai stos prieš teismą“, – rašė Dmitrijus Kuleba.
Tarptautinis Baudžiamasis Teismas (TBT) planuoja pradėti dvi pirmąsias bylas, susijusias su Rusijos karo nusikaltimais per karą Ukrainoje, pirmadienį skelbia „The New York Times“ (NYT), remdamasis šaltiniais, susipažinusiais su šiuo reikalu.