„Mes juk jas pripažinome, o tai reiškia, kad pripažinome jų konstituciją. O konstitucijoje surašytos visos sienos Donecko ir Luhansko sričių (Ukrainos) ribose“, – pareiškė V. Putinas spaudos konferencijos metu, po susitikimo su Azerbaidžano prezidentu Ilhamu Alijevu.
„Minsko susitarimai dabar nebeegzistuoja; mes pripažinome DLR ir LLR nepriklausomybę“, – sakė V. Putinas, turėdamas omenyje Donecko ir Luhansko „liaudies respublikas“.
Kremliaus vadovas šią poziciją išsakė Rusijos parlamento aukštiesiems rūmams suteikus jam leidimą pasiųsti ginkluotąsias pajėgas už šalies ribų.
Atsakydamas į klausimą, ar Rusijos kariai bus panaudoti Donbase, akcentavo, kad „esant būtinybei, vykdysime savo įsipareigojimus“.
„Mes tikimės, kad visi ginčytini klausimai DLR ir LLR pasienyje bus sprendžiami derybų būdu, dabar tai neįmanoma, tačiau ateityje tai pavyks“, – aiškino jis, pridūręs, kad „geriausia dabar būtų, jeigu Ukraina pati atsisakytų NATO bei laikytųsi neutraliteto“.
Sulaukęs klausimo, kaip toli yra pasirengusi žengti Rusijos kariuomenė Ukrainoje, jis atsakė, kad „šiuo metu numatyti konkrečius veiksmus yra neįmanoma, viskas priklausys nuo situacijos „čia – žemėje“.
„Aš nesakiau, kad kariuomenė štai dabar pat jau žengs ten po mūsų šio susitikimo – čia pirma. Antra – nuspėti kažkokį galimą veiksmų planą apskritai neįmanoma, tai priklauso nuo konkrečios situacijos, kuri susidėlios vietoje, ant žemės, kaip sakoma“, – aiškino jis.
JAV Kongreso atstovas: V. Putinui nepavyks atkurti Sovietų Sąjungos
Vilniuje viešintys JAV Kongreso atstovai sako atvykę parodyti paramos Lietuvai ir kitoms regiono šalims, Vakarams nuogąstaujant Rusijos įsiveržimo į Ukrainą.
„Mes numatėme Rusijos ir Ukrainos krizę, ir Ukraina bei Lietuva susiduria su didžiule grėsme, tad mes atvykome parodyti paramos Lietuvai. Jei Lietuva ar kitos NATO narės bus atakuojamos, Aljansas atsakys“, – per spaudos konferenciją antradienį Vilniuje sakė JAV Kongreso atstovas Steve'as Cohenas.
Jis pabrėžė, kad Lietuva yra sudėtingoje geografinėje situacijoje, būdama tarp Baltarusijos ir Karaliaučiaus srities, turint mintyje Rusijos prezidento Vladimiro Putino ambicijas išlaikyti įtaką buvusioms sovietinėms respublikoms.
„Akivaizdu, kad ponas Putinas nori atkurti SSRS, Rusijos imperiją, kurią jis mato kaip savo likimą, kuri apimtų ir Baltijos šalis, bet mes esame čia pasakyti – to nebus, tik ne Amerikos akivaizdoje“, – kalbėjo kongresmenas.
JAV Kongreso atstovas Joe Wilsonas (Džo Vilsonas) tvirtino, kad Lietuva, suteikusi paramą Baltarusijos opozicijai, yra „demokratijos švyturys“.
Jis taip pat pabrėžė, kad kilusi grėsmė suvienijo politines jėgas JAV.
„Ironiška, kad V. Putinas iš tiesų suvienijo JAV politines partijas, respublikonus ir demokratus, mes vieningai laikomės remdami Ukrainą, pasisakydami prieš V. Putino agresiją“, – kalbėjo kongresmenas.
JAV Kongreso atstovė Sheila Jackson Lee teigė, kad iš Ukrainos žmonių laikysenos matyti, kad jie nepasiduos ir gins nepriklausomybę, o NATO šalims svarbu išlaikyti vienybę.
„Mes Ukrainoje matome, kad demokratija yra užkrečiama, mes matome iš Ukrainos žmonių, iš prezidento V. Zelenskio, kad jie nepasiduos lengvai, aš manau, kad V. Putinas neįvertino nei šio regiono, nei NATO“, – kalbėjo JAV Kongreso atstovė.
JAV Kongreso nariai Lietuvoje susitinka su Vyriausybės atstovais, demokratijos ir žmogaus teisių organizacijų nariais, aplankys JAV karius.
Kas uzsako karus? Tikrai ne tautos.