Anot jos, tai susiję su ukrainiečių oro gynybos efektyvumu – rusai bando paveikti Ukrainos pajėgų gynybą.
„Todėl taiko taktiką (smogti – red. past.) įvairiomis kryptimis, įskaitant tokių sprogmenų šaudymą, blaškymąsi iš skirtingų pusių. Atakuoja ne tik iš pietų pusės, kaip jau buvo gana įprasta – jie pamažu ėmėsi tiek šiaurės, tiek šiaurės rytų krypčių.
Taip ir šią naktį. Jie bandė apeiti iš šiaurės, kad išsklaidytų oro gynybos pajėgas. Visų pirma jie bando patikrinti, kur ir kaip ji suveiks, kad ateityje galėtų bandyti pataikyti į šiuos objektus“, – pabrėžia ji.
Šiuo metu okupantai taikosi į infrastruktūros objektus, elektros energijos tiekimo infrastruktūrą.
N. Humeniuk teigimu, rusai vis dar turi daug dronų-kamikadzių, kuriais tikrina ukrainiečių pasirengimą.
„Tiesą sakant, mes tikrai įtraukiame ne tik oro pajėgas ir priešlėktuvines raketas, bet vis dėlto įvairiomis formomis ir būdais dalyvauja ir antžeminiai vienetai“, – nurodo ji.
Primename, kad plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.