• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vis dar įmanoma, kad Ukraina arba Rusija šiais metais surengs sėkmingesnę karinę kampaniją, nei tikisi ekspertai. Tačiau labiausiai tikėtinas šių metų karo rezultatas bus besitęsianti aklavietė, rašo „The New York Times“.

Vis dar įmanoma, kad Ukraina arba Rusija šiais metais surengs sėkmingesnę karinę kampaniją, nei tikisi ekspertai. Tačiau labiausiai tikėtinas šių metų karo rezultatas bus besitęsianti aklavietė, rašo „The New York Times“.

REKLAMA

Leidinys teigia, kad Ukraina nori susigrąžinti visą savo teritoriją, tačiau vargu, ar tai įvyks.

„Ukrainiečiai tiki savo gebėjimu atsigriebti. Jie apgynė Kyjivą, susigrąžino Chersoną ir 2022 m. nustūmė Rusiją nuo Charkivo. Jų kariuomenė yra labiau už bet kurią kitą Europoje užgrūdinta mūšiuose ir tapo labiau pažengusi, nes perėmė amerikiečių ir sąjungininkų technologijas.

Jie išvengė blogiausio rezultato – visiško pralaimėjimo, savo demokratinės vyriausybės nuvertimo ir Rusijos marionetės įvedimo. Daugelis ukrainiečių dabar mano, kad nuolaidos Rusijai reikš, jog jų tėvynainiai žuvo veltui“, – sakoma straipsnyje.

REKLAMA
REKLAMA

Du susitarimo dėl karo Ukrainoje variantai

Teksto autoriai pabrėžia, kad Ukraina nuo Rusijos agresijos pradžios neteko daug žmonių, jai trūksta šaudmenų ir kitų atsargų.

REKLAMA

Nors Europa ką tik patvirtino 54 mlrd. dolerių vertės pagalbą, karinę galią Kyjivui iš esmės suteikia JAV pinigai.

Vis dėlto JAV pagalbos Ukrainai įstatymo projekto likimas dar neišspręstas. Todėl svarstoma, kokia strategija galėtų išvesti karą iš dabartinės aklavietės.

Anot leidinio, Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas gali sutikti su taikos susitarimu, kuris atiduotų jam rusų užimtą Ukrainos teritoriją ir priverstų Ukrainą išlikti neutralia, sustabdytų jos integraciją į Europą.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainiečiai tokį susitarimą vadina pasidavimu, tačiau be didesnės JAV pagalbos jie gali būti priversti su juo sutikti, pažymi teksto autoriai.

Jei būtų sudarytas palankesnis Ukrainai susitarimas, Ukraina atgautų bent dalį savo žemių ir gautų pažadą, kad JAV ir Europa padės jai apsisaugoti nuo Rusijos.

„Tačiau tam, kad šis susitarimas būtų įmanomas, Ukrainai reikėtų stipresnės kariuomenės, kuri pakirstų Rusijos galią. Rusijos kariuomenė buvo pažeista, jos pažangiausia ginkluotė prarasta, o modernizacija atidėta ilgiems metams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei siūlomas 60 mlrd. dolerių vertės JAV pagalbos paketas kada nors bus įgyvendintas, tai galėtų leisti Ukrainai rengti drąsesnius smūgius Rusijos užnugaryje – tokias operacijas, kurios išvestų Maskvą iš pusiausvyros.

Kongreso pinigai gali būti lemiamas veiksnys tarp blogo ir geresnio susitarimo. Jų turėjimas sustiprintų Ukrainos poziciją prie derybų stalo. Neturint to, V. Putinas gali tapti teisus, manydamas, kad gali pergudrauti Vakarus“, – teigiama tekste.

REKLAMA

Bidenas: ėjimas prieš pagalbos Ukrainai įstatymo projektą yra veikimas Putino naudai

JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį pareiškė, kad Kongresas privalo patvirtinti įstatymo projektą, kuris leistų JAV suteikti pagalbą Ukrainai kovoje su Rusijos invazija, ir teigė, kad to nepadarius padedama Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

„Dabar negalime pasitraukti. Štai ant ko stato Putinas, – sakė J. Bidenas. – Pritarti šiam įstatymo projektui reiškia pasipriešinti Putinui. Pasipriešinimas šiam įstatymo projektui tolygus veikimui jo naudai.“

REKLAMA

Jis taip pat apkaltino buvusį JAV vadovą Donaldą Trumpą siekiant šalies sienų apsaugą paversti ginklu, ir paragino įstatymų leidėjus priimti 118 mlrd. dolerių (110 mlrd. eurų) vertės imigracijos apribojimų ir pagalbos Ukrainai paketą, kurį respublikonai grasina blokuoti.

„Jis mieliau šią problemą pavers ginklu, nei iš tikrųjų ją spręs“, – kalbėdamas iš Baltųjų rūmų apie buvusį prezidentą respublikoną, kuris siekia būti perrinktas, sakė J. Bidenas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų