Thulasendrapuramo kaimelis, kurio gyventojai susirinko melstis už Kamalą Harris, nelabai kuo skiriasi nuo kitų Tamil Nadu valstijos kaimiškų bendruomenių, tik yra susijęs su moterimi, galinčia tapti pirmuoju Pietų Azijos kilmės žmogumi JAV prezidento poste.
Milijonams amerikiečių balsuojant savo prezidento rinkimuose, K. Harris turi žmonių, palaikančių ją už tūkstančių kilometrų, ryžių laukų ir kokospalmių apsuptyje, vietovėje, iš kurios kilusi jos motinos šeima. Thulasendrapuramo žmonės apie JAV viceprezidentę kalba vietos arbatinėje, visame kaime kabo plakatai su jos atvaizdu.
„Mūsų dievybė – labai galingas Dievas. Jei gerai Jam melsimės, Jis padarys taip, kad ji pasiektų pergalę“, – sakė šventyklos dvasininkas M. Natarajanas, vadovavęs maldoms priešais hinduistų dievo Ajanaro atvaizdą.
„Pasirengusi vesti mus į priekį“
K. Harris senelis iš motinos pusės daugiau kaip prieš šimtą metų gimė šiame kaime, esančiame už 350 km nuo Čenajaus. Suaugęs jis persikėlė į Čenajų, kur iki pensijos dirbo kaip aukšto rango vyriausybės pareigūnas.
K. Harris niekada nesilankė Thulasendrapurame, kur nebėra jokių gyvų jos giminaičių, bet vietos žmonės vis dar gerbia šeimą, taip išgarsėjusią Jungtinėse Valstijose.
„Mūsų kaimo protėvių anūkė yra kandidatė į JAV prezidentus. Jos pergalė bus džiugi naujiena mums visiems“, – sakė M. Natarajanas.
Staiga atėjusi kaimo šlovė padėjo pritraukti ir pinigų. Neseniai čia už vietos banko padovanotas lėšas pradėtos vandens saugyklos statybos. Kaimo gyventojai sako, kad ant jos kabos lentelė su K. Harris vardu.
K. Harris velionė motina Shyamala Gopalan (Šjamala Gopalan) gimė Indijoje. Išvykusi į JAV studijuoti, ji ištekėjo už jamaikiečio. Savo dukteriai pora davė Kamalos vardą, kuris sanskritiškai reiškia lotoso žiedą.
Neskaitant kelionių vaikystėje, K. Harris nedažnai lankydavosi Indijoje, bet dažnai jausmingai kalba apie savo ryšius su velionės motinos tėvyne. Antradienį ji paskelbė rinkimų kampanijos filmuką, kuriame kalba apie motiną, atvykusią į JAV 19-os ir vėliau tapusią mokslininke bei tyrinėjusią vėžinius susirgimus.
Filmukas baigiasi už kadro tariamais žodžiais: „Ši Shyamalos duktė, ši amerikietiškos istorijos duktė yra pasirengusi vesti mus į priekį.“
K. Harris ne kartą yra sakiusi, kad jai kelią rodė Indijoje gimusių senelio ir motinos vertybės, taip pat yra kalbėjusi, kad jai labai patinka Pietų Indijos maistas, ypač tam tikri ryžių pyragėliai.
„Šios žemės dukra“
K. Harris vardas yra aukotojų sąraše – jos teta Sarala Gopalan jos vardu paaukojo šventyklai pinigų. Tame sąraše yra ir JAV viceprezidentės senelio vardas. Lauke iškabintas didelis transparantas su palinkėjimu „šios žemės dukrai“ sulaukti sėkmės rinkimuose.
Antradienį kaimo šventykla sulaukė ir retų lankytojų iš užsienio: dviejų turisčių iš Amerikos ir vienos iš Didžiosios Britanijos. Visos jos vilkėjo juodus marškinėlius su užrašu „Kamala Freakin Harris“.
Netoli šventyklos esančios parduotuvėlės savininkas Manikandanas Ganesanas sakė, kad K. Harris siekis tapti JAV prezidente išgarsino kaimą. Jis tikisi, kad K. Harris čia apsilankys.
„Net jei ji (tik) užsimintų, kad apsilankys mūsų kaime, mes būtume labai laimingi, – sakė M. Ganesanas. – Vien jos pergalė teiks mums daug laimės.“
Kaimo gyventojai už K. Harris pergalę meldėsi ir 2020 metais, o jai tapus JAV viceprezidente šventė su fejerverkais.
K. Harris gyvenimo kelionė įkvepia ir Thulasendrapuramo moteris. Vietos politikė Arulmozhi Sudhakar sakė, kad K. Harris įkūnija svarbų žingsnį moterų įgalinimo link tokiose vietose kaip Thulasendrapuramas, kur dauguma moterų vis dar patiria diskriminaciją ir nelygybę lyties pagrindu.
„Nuo laikų, kai moterims net nebūdavo leidžiama iškelti kojos iš namų, iki dabar, kai moteris iš mūsų kaimo varžosi JAV prezidento rinkimuose – tai džiugina mus, – sakė A. Sudhakar. – Būsimos kartos laikys ją sėkmės gyvenime pavyzdžiu.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!