Šeštadienį per interviu, kurį paskelbė „Funke Mediengruppe“ laikraščiai, paklausta, ar šalys, tiekiančios Ukrainai ilgojo nuotolio raketas, turėtų leisti jas panaudoti prieš taikinius Rusijoje ir ar Vokietija turėtų pristatyti savo ginklų sistemą „Taurus“, R. Metsola atsakė „taip“ ir pridūrė, jog tokios pozicijos laikosi ir Europos Parlamentas.
„Šis reikalavimas yra plačiai palaikomas. Pamatysime, ar po Bundestago rinkimų politika pasikeis“, “– sakė ji.
Kancleris socialdemokratas Olafas Scholzas kategoriškai atsisako suteikti Ukrainai „Taurus“ raketas. Tačiau jo koalicijos partneriai, verslui palankūs laisvieji demokratai ir žalieji, pasisako už tai, kad šios raketos būtų suteiktos Kyjivui. Turėdama tai galvoje, R. Metsola pridūrė, kad Vokietijos politika galėjo pasikeisti ir anksčiau, nors „Berlyno koalicijoje yra įvairių požiūrių dėl „Taurus“ pristatymo“.
Iš Maltos kilusi R. Metsola yra Europos Parlamento krikščionių demokratų EPP frakcijos narė, taip pat kaip ir opozicinė Vokietijos CDU ir jai artima Bavarijos Krikščionių socialinė sąjunga (CSU).
Pastarosiomis dienomis diskusija vėl įsiplieskė, kai JAV prezidentas Joe Bidenas leido Ukrainai amerikiečių gamybos raketomis ATACMS smogti į taikinius Rusijoje. Šios raketos gali smogti iki 300 kilometrų atstumu, o raketos „Taurus“– dar toliau, iki 500 kilometrų.
Pasak R. Metsolos, Ukrainos gynėjus spaudžia laikas. Ji sakė, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis teisingai pabrėžė, jog Ukraina negali be galo laukti veiksmingos karinės pagalbos vien todėl, kad Vakarų šalyje nuolat vyksta rinkimai, o Ukrainoje žmonės kasdien ir toliau žūva.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!