Tai komentare „Ukrinform“ pareiškė Roderichas Kiesewetteris, buvęs Bundesvero pulkininkas ir dabartinis Bundestago narys.
„Kariniu požiūriu šaudyti šia tarpžemynine balistine raketa, kurios nuotolis siekia 6 000 km, į taikinį, esantį vos už 100 km nuo fronto, yra beprasmiška. Rusijos valdomų bombų keliama grėsmė Ukrainos civiliams ir kariškiams yra daug didesnė. Tai veikiau desperatiška V. Putino reakcija į ATACMS ir kruizinių raketų „Storm Shadow“ ir „Scalp“ paleidimą į karinius taikinius Rusijoje, nes Ukraina per labai trumpą laiką pasiekė reikšmingų karinių-strateginių laimėjimų, sėkmingai naikindama Rusijos amunicijos ir ginklų sandėlius“, – mano buvęs Bundesvero pulkininkas.
Jis mano, kad Rusija naują vidutinio nuotolio raketą „Orešnik“ visų pirma naudoja kaip didelio propagandinio spektaklio dalį, tai esą V. Putino bandymas demonstruoti galią, kad atgrasytų ir įbaugintų Ukrainos rėmėjus Vakaruose. R. Kiesewetteris pridūrė, kad Kremliaus vadovas grasina šią tarpžemyninę balistinę raketą panaudoti prieš Vakarų šalis.
„Tai politinės atgrasymo strategijos dalis. Tai bandymas „sulaikyti“ Vakarus nuo tolesnės paramos Ukrainai, nes tikrasis poveikis – karinė eskalacija – apskritai buvo ribota ir nieko naujo“, – sakė Krikščionių demokratų sąjungos politikas, taip pat pažymėdamas, kad Rusija kasdien intensyvina karą prieš Ukrainą.
R. Kiesewetteris pabrėžė, kad Ukrainos draugai neturėtų leistis įbauginami ir turi pripažinti, kad sprendimas leisti Ukrainai išplėsti suteiktų ginklų naudojimą tiksliniams smūgiams į Rusijos teritoriją jau seniai pavėluotas, o Rusija gali atsakyti tik propagandiniu eskalavimu.
Todėl Ukrainai turi būti suteikta dar daugiau tolimojo nuotolio tiksliųjų ginklų, pavyzdžiui, ATACMS, taip pat vokiškų raketų „Taurus“, pabrėžė politikas. Jis pažymėjo, kad desperatiška V. Putino reakcija rodo, jog tai sėkmingai stabdo tarptautinę teisę pažeidžiančius Rusijos veiksmus.
Kartu, parlamentaro teigimu, atsakingi Vakarų politikai privalo demaskuoti toksišką ir pavojingą Rusijos naratyvą ir informuoti visuomenę, ypač Vokietijoje, apie klastingus Kremliaus veiksmus. Savo veiksmais V. Putinas siekia susilpninti Vakarų visuomenių sanglaudą ir, ypač Vokietijoje, „taikos per laisvę ir apsisprendimą“ pagrindus pakeisti iliuzine „taika“ pagal netikras paliaubas, keliančias grėsmę pačiai Ukrainos egzistencijai.
Kaip pranešė „Ukrinform“, Ukrainos karinių oro pajėgų duomenimis, lapkričio 21-osios rytą Rusijos pajėgos paleido tarpžemyninę balistinę raketą, raketą „Kinžal“ ir septynias kruizines raketas Kh-101 į Dnieprą. Ukrainos oro gynybos daliniai sunaikino šešias Kh-101 raketas.
Ketvirtadienį V. Putinas teigė, kad Rusijos pajėgos smogė Dnieprui vidutinio nuotolio balistine raketa „Oreshnik“ neva atsakydamos į tai, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos panaudojo amerikiečių ir britų ilgojo nuotolio raketas.
Atsižvelgdama į tai, kad Rusija per ataką Dniepre panaudojo šį naujo tipo ginklą, Užsienio reikalų ministerija jau informuoja savo partnerius ir aktyvuoja JT, NATO atsakomuosius mechanizmus, taip pat planuoja įtraukti ESBO mechanizmus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!