„Izraelis neturėtų pamiršti, kad jei elgsis labiau kaip organizacija, o ne kaip valstybė, su juo taip ir bus elgiamasi“, – sakė Recepas Tayyipas Erdoganas, užsipuldamas „gėdingus Izraelio kariuomenės metodus“ tankiai apgyvendintame Gazos Ruože.
„Civilių objektų bombardavimas, civilių žudymas, humanitarinės pagalbos blokavimas ir bandymas tai pateikti kaip pasiekimus yra organizacijos, o ne valstybės veiksmai“, – pridūrė jis.
R. T. Erdoganas, kalbėdamas apie Kurdistano darbininkų partiją (PKK), kurią Turkija ir jos Vakarų sąjungininkės įtraukė į teroristinių grupuočių sąrašą, paprastai vartoja žodį organizacija.
„Manome, kad karas turėtų turėti etiketo taisykles, kurių abiem šalims reikėtų laikytis. Deja, šis principas Izraelyje ir Gazoje yra šiurkščiai pažeidžiamas“, – sakė jis ir pasmerkė „civilių žudymą Izraelio teritorijoje“ ir „beatodairišką nekaltų žmonių žudymą nuolat bombarduojamoje Gazoje“.
„Hamas“ šeštadienį netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Izraelyje žuvo apie 1,2 tūkst. žmonių, o Gazos Ruožo pareigūnai skelbia apie 1 055 žuvusius palestiniečius.
„Hamas“ buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.
„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.
Gazos Ruožui Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.