Jis sako, kad jei ukrainiečiams pavyks smogti Krymo tiltui, jiems atsivers galimybė sistemingai šalinti visus ten esančius karinius Rusijos objektus ir pasiekti išlaisvinimą.
Pasak jo, tokiu atveju „nereikės kariauti už Rusijos okupuotą Krymą“.
Ekspertas prisiminė, kad jau yra ryškus tilto griūties pavyzdys: „Gali būti, tiltas nėra toks tvirtas, kaip sakė jį statę asmenys“.
O. Ždanovas išskyrė ir kitą svarbų uždavinį. Pasak jo, labai svarbu smogti geležinkeliui, kuriuo iš Rusijos vyksta logistika.
„Tikslas numeris du yra geležinkelis, kuriuo vykdoma logistika iš Rusijos Federacijos", – sako O. Ždanovas.
Rusija gali pradėti naują didelę mobilizacijos bangą
Ukrainos karo ir politikos apžvalgininkas Oleksandras Kovalenka tvirtina, kad, norint tęsti karą, Rusijai kas mėnesį reikia bent 50 000 karių – t. y. dvigubai daugiau nei mobilizuojama dabar. Todėl, pasak O. Kovalenkos, netrukus Rusija gali paskelbti apie naują didelę mobilizacijos bangą.
„Matome, kad Rusijos kariai kas mėnesį netenka daugiau nei 20 tūkst. karių. Be to, jų kariai vis dar paimami į nelaisvę, taip pat yra dalinių, kurie nenori dalyvauti karo veiksmuose, taip pat yra sužeistųjų ir papildomai reikia karių rotacijai“, – televizijos kanalui „Espresso“ sakė O. Kovalenka, rašo UNIAN.
Taigi ekspertas skaičiuoja, kad, norint toliau tęsti karą Ukrainoje, Rusijai kas mėnesį reikia sutelkti vidutiniškai po 50 tūkst. karių.
O šią savaitę Ukrainos Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovas Andrijus Jusovas pranešė, kad žvalgyba seka, kokiais mastais rusai mobilizuoja karius. Jo teigimu, Rusijos valdžia šalyje vykdo slaptą mobilizaciją, leidžiančią okupantų gretas papildyti mažiausiai 20 000 žmonių per mėnesį.
Tiesa, anot O. Kovalenkos, vien mobilizuoti karių neužtenka, juos taip pat reikia apmokyti poligone, o tai užtrunka.
„Esu daugiau nei tikras, kad Rusijos Federacija bus priversta paskelbti kitą didesnio masto mobilizaciją, kuri jau bus atvira ir represinė, ir toks poreikis gali kilti dar gegužę“, – pridūrė analitikas.