Ieškinį teismui pateikė Pensilvanijos valstijos gyventojas Bryce‘as Martinezas, kuris tvirtina, kad dėl tam tikrų bendrovių produktų vartojimo jam išsivystė antrojo tipo diabetas ir kepenų liga, kuri buvo diagnozuota, kai jam sukako 16 metų.
Jo advokatai teigė, jog tai pirmoji tokio pobūdžio byla.
Bendrovės, kurioms iškeltos bylos, yra „Post Holdings“, „PepsiCo“, „General Mills“, „Nestle“ padalinys JAV, „WK Kellogg“, „Mars“, „Kellanova“ ir „Conagra“, „Kraft Heinz“, „Mondelez“ ir „Coca-Cola“.
„Šiuo metu nėra sutartos mokslinės itin perdirbto maisto sąvokos“, – teigė maisto ir gėrimų gamintojams atstovaujančios pramonės grupės „Consumer Brands Association“ vyresnioji viceprezidentė Sarah Gallo.
„Maisto produktų priskyrimas prie nesveikų vien dėl to, kad jie yra perdirbti, klaidina vartotojus“, – pridūrė ji.
Tačiau pastaraisiais metais padaugėjo įrodymų, kad itin perdirbti maisto produktai yra susiję su įvairiomis lėtinėmis sveikatos problemomis.
Tyrėjų apibūdinamas kaip „itin perdirbtas“ maistas apima daugelį supakuotų užkandžių, saldumynų ir gaiviųjų gėrimų, pagamintų iš medžiagų, kurios išgaunamos sintetiniu arba dirbtiniu būdu.
Dabartinis JAV maisto ir vaistų administracijos komisaras Robertas Califfas yra sakęs, kad itin perdirbtas maistas gali sukelti priklausomybę.
Pateikė ieškinį
B. Martinezo ieškinyje teigiama, kad maisto bendrovės jau seniai žinojo, jog jų produktai yra kenksmingi, ir sąmoningai sukūrė juos taip, kad jie sukeltų kuo didesnę priklausomybę.
Jame teigiama, kad jos vadovaujasi tuo pačiu „vadovėliu“ kaip ir tabako milžinės „Philip Morris“ ir „R. J. Reynolds“, kurioms kurį laiką priklausė bendrovės, tapusios „Kraft Heinz“ ir „Mondelez“.
Ieškinyje pateikiami skundai dėl sąmokslo, aplaidumo, klaidinimo, nesąžiningos verslo praktikos ir prašoma priteisti kompensacinę žalą ir baudinius nuostolius.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!