„Naujausias tyrimas yra dar vienas, griaunantis mitą, kad mums reikia miegoti lygiai aštuonias valandas per naktį. Jei reikėtų įvardyti skaičių, daugumai žmonių kiekvieną naktį reikia nuo septynių iki devynių valandų, tačiau visada yra nukrypimų“, – sakė jis, kalbėdamas su „The Times“.
Akademikas taip pat atkreipė dėmesį į tyrimo išvadas dėl savaitgalio miego naudos sveikatai. Tyrimo duomenimis, ilgesnio miego savaitgaliais, privalumai parodė, kad vos 1,28 valandos ilgesnis miegas gali būti naudingas.
Mažesnė širdies ligų rizika
Ilgesnis miegas net buvo susijęs su mažesne rizika susirgti širdies ligomis, rašo „Express“.
Pagrindinis tyrimo autorius Yanjun Song sakė: „Pakankamas kompensacinio miego kiekis yra susijęs su mažesne širdies ligų rizika. Šis ryšys dar labiau išryškėja tarp asmenų, kurie darbo dienomis reguliariai nepakankamai miega“.
Tyrimo duomenimis, visi, kurie per darbo savaitę ilgai nemiega, gali pajusti naudą, jei turi galimybę kompensuoti miegą savaitgalį. Tačiau miego trūkumas gali paveikti ne tik kūną, skelbia portalas „Mirror“.
Miego trūkumas keičia emocinę savijautą
2 tūkst. apklaustųjų atskleidė, kokį kasdienį poveikį jiems daro miego trūkumas.
Beveik 90 proc. respondentų teigė, kad jie jautėsi susierzinę, t. y. pavargę ir pikti.
Miego ekspertė daktarė Sophie Bostock paaiškino šią problemą: „Mūsų miegas, savijauta ir elgesys yra glaudžiai susiję. Miego trūkumas gali pakeisti smegenų emocinės kontrolės centrus, dėl to tampame jautresni stresui ir sumažėja savikontrolė“.
Ji tęsė: „Kai kurie žmonės tampa impulsyvesni ir agresyvesni. Šis tyrimas taip pat yra vertingas priminimas, kad daugelis iš mūsų, kai mums trūksta miego, galime jaustis kaip kitoks žmogus ir vėliau gailėtis pakankamai nepailsėję“.