Sekmadienį 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse  pasirodė dar viena Lietuvos sportininkė. Dviračių plento varžybose 20-ąją vietą užėmė Rasa Leleivytė.

158 km moterų grupinėse lenktynėse tarp 90 dalyvių pasirodžiusi lietuvė finišavo 20-ta. Toks Lietuvos sportininkės rezultatas yra kur kas geresnis negu pirmąjį kartą, kai dalyvavo olimpinėse žaidynėse.

Primename, kad R. Leleivytė dalyvavo jau antrose olimpinėse žaidynėse savo karjeroje. Tokijuje ji užėmė 35-ąją vietą.

R.Leleivytė lyderes į priekį paleido tuo metu, kai priekyje kilo griūtis ir lietuvė kartu su dar būriu sportininkių turėjo kiek pristabdyti. Tuo metu pagrindinė grupė buvo pavijusi persekiotojas, bet, kilus incidentui, dalis priekyje buvusių sportininkių tuo pasinaudojo ir atitrūko nuo varžovių. Tai ir buvo esminis lenktynių lūžis, sudaužęs pagrindinėje grupėje buvusių sportininkių viltis.

R.Leleivytė nugalėtojai pralaimėjo lygiai 5 min.

Auksą iškovojo amerikietė Kristen Faulkner, kuri 158 km nuvažiavo per 3 val. 59 min. 23 sek. Po fotofinišo sidabrą pelnė daugkartinė olimpinė čempionė 37-erių olandė M.Vos. L.Kopecky tenkinosi bronza.

Varžybų įrašas – naujienos viršuje.

Puikiai,iš tokios minios 20, praeitą olimpiadą buvo 35,galėtų būti ir tokiems sportininkams,padariusiems šuolį pirmyn ne atgal,kokia premija,kaip 1-8 vietų finalininkams